"Rozmowy z Babcią" - o produkcji nowego mini serialu Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 23 grudnia 2015 12:37

Skąd wziął się pomysł na serial „Rozmowy z Babcią”?

Ula Zawadzka: Od kiedy pamiętam postrzegałam dziadków, babcie i dziadka jako całość. Wszędzie razem chodzili i dbali o siebie nawzajem. Dziadek był złotą rączką a babcia zajmowała się domem, widzieliśmy się wyłącznie na imprezach rodzinnych. Wszystko zmieniło się, gdy zmarł mój dziadek. Dzień wcześniej w szpitalu poprosił mnie, żebym zaopiekowała się babcią. Wtedy nie wiedziałam, że już więcej z nim nie porozmawiam..


Babcia została sama, zaczęłam ją częściej odwiedzać i tak naprawdę poznawać od nowa, jako moją babcię a nie część „dziadków”. Szybko okazało się, że mimo 54 dzielących nas lat mamy podobne dolegliwości (bóle stawów) i ogromny dystans do siebie. Rodzina często śmiała się z naszych rozmów, więc z czasem zaczęłam je zapisywać i tak powstał scenariusz „Rozmowy z babcią”.

 

OPIS PROJEKTU

“Rozmowy z Babcią” to miniserial internetowy z gatunku czarnej komedii, który opiera się na założeniu: Co by było, gdyby wnuczka w rozmowie z babcią zawsze mówiła prawdę. Inspirowany prawdziwymi rozmowami aktorki Uli Zawadzkiej ze swoją babcią. PS. Nie próbujcie tego w domu.

Każdy z 10 odcinków to kilku minutowa scena komediowa, które fabularnie łączą postaci Babci i Wnuczki.

Cały serial będzie udostępniony za darmo w Internecie na stronie www.rozmowyzbabcia.pl i kanale na YouTubie serialu. Twórcom zależy, aby trafił on do jak najszerszej publiczności, również za granicą.

Właśnie wystartowała jego kampania crowdfundingowa na PolakPotrafi.pl: https://polakpotrafi.pl/projekt/rozmowy-z-babcia-mini-serial-internetowy

DLACZEGO CROWDFUNDING?

PolakPotrafi.pl jest platformą wspierającą spełnianie marzeń. Miejscem, gdzie każdy może zaprezentować swój pomysł, na realizację, którego potrzebuje środków finansowych.

Wspierając miniserial “Rozmowy z Babcią” tak naprawdę stajesz się inwestorem a twórcy wynagradzamy Cię jedną z proponowanych nagród! Jeśli wiele osób zdecyduje się pomóc i zostanie uzbierana minimalna kwota 6 000 złotych, powstanie kolejnych 9 odcinków serialu a Ty staniesz się jego częścią i już niedługo będziesz mógł oglądać miniserial razem ze swoimi dziadkami, wnukami i wspólnie z nimi się śmiać! Na zebranie całej kwoty mamy czas tylko do 6 stycznia 2015 roku!

NAJLEPSZA REKOMENDACJA

Zapraszamy do obejrzenia jak prawdziwa Babcia czytała jeden z odcinków serialu "Rozmowy z Babcią" oraz posłuchania dlaczego Ula Zawadzka, serialowa Wnuczka oraz główny pomysłodawca projektu chce go zrealizować:
https://www.youtube.com/watch?v=uJqiffa4Muc

DODATKOWY CEL

Dodatkowe środki zebrane z internetowej zbiórki zostaną wykorzystane na organizację darmowych pokazów serialu z udziałem naszej ekipy w ośrodkach pomocy społecznej dla osób starszych w Warszawie i okolicach a jeśli starczy to w całej Polsce!

JUŻ JEST PIERWSZY ODCINEK!

Specjalnie dla naszych widzów został już nagrany pierwszy odcinek, aby łatwiej było Wam ocenić potencjał projektu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZPgiwTc9GM4

NAGRODY

W zamian za wsparcie na stronie PolakPotrafi darczyńcy otrzymują wybrane przez siebie nagrody m.in.: podziękowania w napisach końcowych, zaproszenie na premierę i bankiet, pyszną babeczkę, wizytę na planie, czy nawet możliwość wplecenia zabawnej histori z ich własną Babcią w scenariusz serialu.

EKIPA:

Aktorka (rola: Wnuczka), autorka scenariusza, reżyser, producent: Urszula Zawadzka
Aktorka (rola: Babcia): Maria Broniewska
Zdjęcia: Katarzyna Średnicka film & photography
Montaż: Anna Jacobson
Asystent reżysera - biuro: Anna Osak
Backstage: Krzysiek Sobiecki
Muzyka: Michał Woźniak
Charakteryzacja: Paulina Dębniak MakeUp Artist
Plakat: Studio Creatique, Maciej Blaszczuk
Asystent reżysera - plan: Natalia Paska

Szczegółowe BIO wszystkich członków ekipy na: http://rozmowyzbabcia.pl/ekipa/

WIĘCEJ O SERIALU:

www.rozmowyzbabcia.pl
Rozmowy z babcią - serial internetowy
https://www.youtube.com/channel/Rozmowyzbabcia
 

KONTAKT:

ULA ZAWADZKA
Pomysłodawca i główny twórca serialu “Rozmowy z Babcią”
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2015 13:44