Ozdoby świąteczne w doniczce
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 13 grudnia 2015 14:52

Ozdoby świąteczne w doniczce

Doniczki mogą stanowić nie tylko element wystroju ogrodu czy balkonu, ale mogą stać się ciekawym elementem wystroju świątecznego. Choinka w doniczce zachowa na dłużej świeżość, a stroik będzie się bardzo dobrze prezentował na świątecznym stole.

 

Święta to czas bardzo szczególny pełen dobrych wspomnień, czas dla rodziny i dla nas samych. W święta dekorujemy nasze domy, ogrody i wnętrza. Sięgamy po coraz wytworniejsze ozdoby świetlne, lub po całkiem proste ozdoby często zrobione przez nas samych, wszystko zależy od nas.

Święta w ogrodzie
Patrząc na naszych sąsiadów z zagranicy coraz częściej nie tylko ozdabiamy nasze pokoje, ale też nasze ogrody, czy balkony. Do ozdoby wykorzystujemy często świerk czy korę drewna. Natomiast w ogrodach ozdabiamy drzewka wcześniej zasadzone. Najczęściej są to ozdoby świetlne takie jak:
- Lampki choinkowe
- Łańcuchy diodowe
- Węże świetlne
- Kurtyny świetlne
- Nitki z diodami
- Ozdoby świecące jak bałwanki, renifery, aniołki itp.
Wszystkie ozdoby zasilane są prądem z sieci 230V.

Co wiedzieć musimy kupując ozdoby
Ozdoby muszą spełniać kilka warunków: muszą posiadać oznaczenie IP44 dzięki temu są bezpieczne. Przewody oprawki nie mogą być zaśniedziałe i uszkodzone. Wszelkie przewody stosowane na zewnątrz muszą być gumowe dzięki temu nie popękają na mrozie. Opakowanie opisane musi być przez producenta abyśmy mogli wybrać ozdoby najbardziej odpowiednie. Posiadać powinny podwójny kwadrat, oznaczający podwójną izolacje przewodów. Na opakowaniu znajdować musi się odwrócony trójkąt z literą ,F” mówiący, że produkt jest nie palny.

Nowatorskie rozwiązania świetlne
W okresie świątecznym w naszych ogrodach wisi najwięcej lampek choinkowych. Często inwestujemy w węże świetlne czy oświetlenie diodowe. Rynek produktów rozwija się bardzo szybko oferując nam inne ciekawe rozwiązania.
W sprzedaży ukazały się świecące choinki. Jest to ciekawe rozwiązanie dla tych, co uwielbiają technologię. Zrobione z białego półprzezroczystego polietylenu, maja wbudowaną funkcję oświetlenia. Mogą świecić jednym rodzajem światła , zmieniać kolor lub migać wszystkimi kolorami. Produkt jest bezpieczny większości z certyfikatem CE i wykonany przez naszych krajowych producentów, dzięki temu przystosowany jest do naszych warunków.
Choinka taka prezentuje się w naszych domach elegancko dostarcza nam odpowiedniego klimatu świąt, a przede wszystkim wpasuje się w każdą aranżacje pomieszczenia. Jej nastrojowe światło sprawi, że my poczujemy się naprawdę odprężeni, a nasze mieszkanie zyska prawdziwy urok świąt. Do tego rodzaju ozdób zaliczyć możemy jeszcze kostki lodu sople i walce.

Doniczkowy urok świąt
Donice to bardzo dobry pomysł na wystrój domu. Choinka wsadzona w donice będzie nie tylko pięknie wyglądała, ale i oszczędzi nam stojaków pod choinkę, które nie zawsze dobrze się prezentują. Poza tym umieszczana pod choinka woda może zostać przez przypadek wylana. Najczęściej poleca się doniczki technorattanowe, tworzywo to jest nie szkodliwe dla środowiska , plastyczne i trwałe, jak najbardziej można stosować je na zewnątrz budynku, ponieważ odporne jest na warunki pogodowe. Donice takie świetnie komponują się z wszelką roślinnością , dzięki temu pięknie wyglądają z każdym zestawieniem aranżacyjnym domu.
Do wystroju pomieszczeń możemy użyć również donic z hiacyntu wodnego, ratanowych lub donic gabionowych wszystkie te elementy stworzą jedna całość, a pomieszczenie zyska na elegancji i nowoczesnym wyglądzie.
Wsadzając w donice świerki daglezje, sosny i inne drzewka sprawia, że drzewka te zachowają na dłużej trwałość a z systemem samonawadniania ograniczą podlewanie do minimum. Drzewka już z korzeniami przesadzane do gruntu mają większe prawdopodobieństwo, że się przyjmą.

Doniczkowe aranżacje na stole
Komponując stroiki na święta zamiast pianek bukieciarskich warto spojrzeć przychylnym okiem na mniejsze doniczki. W kompozycjach takich stół wigilijny prezentował będzie się estetycznie i nowocześnie. Doniczki zabezpieczą obrus przed zabrudzeniem a żywe aranżacje włożone w doniczki dłużej zachowają świeżość. Na rynku sprzedaży obecnie jest tak duża oferta, że zaspokoi nawet najwybredniejsze gusta. Doniczki takie wykorzystać można również po świętach do innych celów.
Korzystajmy, zatem z doniczek, osłon, pojemników, to one pomogą dostarczyć nam specjalnego nastroju w święta, a tym samym stworzą niepowtarzalne aranżacje naszych domów, ogrodów i balkonów.

Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca donice drewniane: http://ogrodolandia.pl/donice-drewniane

Poprawiony: niedziela, 13 grudnia 2015 15:00