Świąteczny organizer
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 21 listopada 2015 11:09

Świąteczny organizer Tesco

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z rodziną i najbliższymi przy stole pełnym tradycyjnych, pysznych potraw. Jest to moment kulminacyjny kilkudziesięciu dni starannych przygotowań, kupowania prezentów, sprzątania i gotowania. Tesco radzi, jak zorganizować czas i pracę, aby przy wigilijnym stole mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy, nie kupimy zbyt wielu niepotrzebnych produktów, a także że zapanujemy nad świątecznym budżetem.

Do Świąt pozostało 5 tygodni. Najważniejszym elementem przygotowań jest ustalenie, jak i gdzie je spędzisz. Zastanów się nad budżetem – kwotami, które chcesz przeznaczyć na artykuły spożywcze, prezenty i dekoracje. Następnie, ustal świąteczne menu w odniesieniu do budżetu, który przewidziałaś. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością potraw – rozsądne planowanie pozwoli uniknąć kupowania więcej, niż tak naprawdę twoja rodzina jest w stanie zjeść i marnowania żywności po świętach. Warto również już na początku przygotowań sporządzić listę prezentów – gdy trafisz na nie przy okazji w sklepie, kup od razu. W ten sposób unikniesz stania w przedświątecznych kolejkach.

Na 4 tygodnie przed Bożym Narodzeniem wróć do przygotowanej listy artykułów, które będą ci potrzebne do przyrządzenia świątecznych potraw i z wyprzedzeniem kup produkty, które się nie psują, na przykład mąka, rodzynki czy mak. Na bieżąco przeglądaj również gazetki reklamowe – być może niektóre produkty z twojej listy będą w promocji. Wróć także do przygotowanej listy prezentów i zweryfikuj ją z budżetem, który możesz na nie przeznaczyć. Czas zacząć już ostatnie odliczanie do świątecznej uczty – poświęć chwilę na przygotowanie kalendarza adwentowego. To frajda dla całej rodziny!

Kiedy do Świąt pozostaną 3 tygodnie, zaplanuj gotowanie oraz rozdziel obowiązki na wszystkich domowników. Sprawdź także, jaki jest stan twoich dekoracji – upewnij się, że nie są uszkodzone. Jeśli tak, zrób listę materiałów, za pomocą których je odświeżysz bądź wykonasz nowe. W szukaniu inspiracji pomocna będzie świąteczna strona Tesco http://www.tesco.pl/boze-narodzenie/dekoracje, a na niej niezliczone ilości dekoracji, które możesz przygotować wspólnie z domownikami. Pamiętaj także, że pierniczki na choinkę możesz upiec już teraz!

Na 2 tygodnie przed Świętami skontroluj swój budżet zgodnie z bieżącymi wydatkami na prezenty i artykuły spożywcze oraz kup mrożone ryby. Przygotuj też uszka i pierogi – możesz je przecież zamrozić.

Ostatni przedświąteczny tydzień poświęć na pieczenie mięsnych rolad. Przygotuj też bigos, kapustę z grzybami i kapustę z grochem, aby zdążyły nabrać właściwego smaku i aromatu. Końcowym etapem jest podsumowanie aktualnego budżetu oraz upewnienie się, że udało ci się skompletować prezent dla każdego gościa. Sprawdź także choinkę – to ostatni moment na odświeżenie sztucznej bądź kupienie żywego drzewka.

Aby ułatwić rozplanowanie wszystkich czynności, Tesco przygotowało tablicę, która na każdym etapie przygotowań podpowie ci, na czym skupić się w poszczególnych tygodniach. Pamiętaj także, aby zawsze kiedy wybierasz się na świąteczne zakupy zabrać ze sobą listę potrzebnych produktów i przede wszystkim trzymać się jej, aby uniknąć nadprogramowych zakupów i... pustki w portfelu.

 

/źródło - /

 

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2015 11:16