Niezbędnik na zimowe spacery z maluchem Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 20 listopada 2015 17:08

Niezbędnik na zimowe spacery z maluchem

Okres jesienno-zimowy wymaga szczególnych przygotowań pod względem kompletowania garderoby dla maluszka. Ciepłe akcesoria sprawią, że nawet w mroźne dni nie trzeba będzie rezygnować ze spacerów.

Wybierając czapkę dla dziecka warto kierować się nie tylko estetyką, lecz także funkcjonalnością. Czapka nie powinna być zbyt luźna, musi dobrze przylegać do głowy, ale nie powinna się zsuwać. Ciekawą alternatywą dla nakrycia głowy z akrylu lub wełny może być dwuwarstwowa czapeczka, która łączy w sobie kilka walorów praktycznych. Wewnętrzna wyściółka z miłego w dotyku polaru nie drażni delikatnej skóry dziecka, co może zdarzyć się w przypadku wełny, natomiast zewnętrzna warstwa pokryta laminatem zapewnia właściwości wiatro- i wodoodporne.

Czapeczki tego typu można znaleźć na przykład w ofercie szwedzkiego producenta Elodie Details. W cieplejsze dni warto wybrać lżejszą czapkę wykonaną z bawełny lub modalu. Nie chcąc rezygnować ze spacerów w chłodne dni, dobrym rozwiązaniem będzie śpiworek do wózka, który jest odporny na działanie warunków atmosferycznych takich jak wiatr, deszcz czy śnieg.

Na naprawdę mroźne wycieczki ciekawą propozycją może być śpiworek, którego górną część można w razie potrzeby założyć maluchowi jako kaptur. Chcąc lepiej zabezpieczyć pociechę przed wilgocią, warto zdecydować się na pokrowiec na wózek. To praktyczny gadżet, który ochroni dziecko przed deszczem i opadami śniegu, zmieniając przy tym wózek w designerskie cacko.

Niezbędnym dodatkiem dla dziecięcej garderoby na zimę są rękawiczki skutecznie chroniące przed chłodem. Dla maluchów poniżej roku życia najlepszym wyborem będą rękawiczki bez podziału na palce, dzięki czemu utrzymanie ciepła jest znacznie efektywniejsze. W przypadku nieco starszych dzieci sprawdzi się wersja z kciukiem i tasiemką zapobiegającą zgubieniu rękawic.

Chcąc w pełni cieszyć się chłodnymi dniami na świeżym powietrzu, warto wybrać odpowiednie gadżety i tekstylia, które uchronią malucha przed przeziębieniem. Nowoczesne połączenia tkanin to dobry wybór dla rodziców, którzy oprócz tradycji cenią przede wszystkim komfort dziecka i funkcjonalność.