Meble z końca tęczy - zabawa kolorami Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 16 listopada 2015 10:02

Meble z końca tęczy – zabawa kolorami


Jesień nie nastraja pozytywnie do działania, jeżeli więc szukasz inspiracji i dodatkowej energii daj się ponieść fantazji. Możesz to zrobić np. malując taras bądź meble ogrodowe korzystając przy tym z farb w kolorach tęczy.

Dzięki temu nie tylko wyrazisz siebie, ale sprawisz, że otaczająca cię przestrzeń będzie emanowała radością. Dodatkowo, drewniane sprzęty oraz obiekty zostaną odnowione i przetrwają w niezmienionej formie całą zimę.
Ciemnoróżowe, jasnoniebieskie czy żółte? Kolorowy stolik czy krzesła mogą być oryginalną ozdobą tarasu. Wystarczy odrobina wyczucia i kreatywności, aby dobrać odcień, który będzie współgrać z zielenią ogrodu, mozaiką kostki brukowej i kolorystyką elewacji. Wybierając nowy kolor ulubionych mebli ogrodowych, nie bójmy się eksperymentów z kontrastami. Dla przykładu błękity będą pięknie prezentować się na tle beżowych i brązowych tynków, a grafitowe kolaże kostki tarasu efektownie podkreślą czerwienie, fiolety i zielenie. Jak zatem zmienić kolor drewnianych i metalowych mebli, by stały się aranżacyjnym akcentem przedłużającym wakacyjny nastrój?

 
Kolory tęczy... w puszce
Podstawą kolorystycznej metamorfozy mebli jest właściwa farba – uniwersalna, łatwa w użyciu, o bogatej palecie odcieni i wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych, jak np. emalia akrylowa Acrylic Enamel 12 lat z oferty marki BONDEX. Produkt jest dostępny w 16 kolorach gotowych, które z łatwością można uzupełnić nowymi odcieniami z systemu kolorowania. Satynowy efekt wykończenia widoczny jest już po nałożeniu pierwszej warstwy, za sprawą doskonałej siły krycia emalii. Walory estetyczne to jednak nie wszystko. Produkt tworzy gładką, wytrzymałą i elastyczną powłokę, która współpracuje z podłożem, dzięki czemu nie łuszczy się i nie pęka. Co istotne, Acrylic Enamel nadaje się do malowania różnych powierzchni: drewnianych, metalowych, aluminiowych, mineralnych, galwanizowanych i z PCV. Szybki czas schnięcia i łatwość aplikacji sprawiają, że całość prac malarskich można przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Ponadto farba charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych co sprawia, że produkt jest niemal bezwonny i posiada certyfikaty odpowiadające normom umożliwiającym stosowanie emalii do malowania zabawek i mebli dziecięcych.


Malowanie tęczy – jak zacząć?
Bez względu na to, z jakiego materiału wykonane są meble ogrodowe, podstawą pracy jest przygotowanie podłoża. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni – usunięcie starej farby, śladów rdzy czy pleśni oraz luźnych fragmentów. W przypadku metalu zwykle wystarczy użyć szczotki drucianej i szmatki nasączonej benzyną ekstrakcyjną. Drewno natomiast oczyszczamy poprzez szlifowanie papierem ściernym. Wygładzoną powierzchnię należy koniecznie odpylić i przetrzeć wilgotną ściereczką. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie czystej i suchej powierzchni przed rozwojem rdzy lub mikroorganizmów. W przypadku mebli eksploatowanych na zewnątrz, do tej pory niczym jeszcze nie malowanych, warto zaimpregnować je impregnatem bezbarwnym BONDEX WOOD PRESERVER. Natomiast w przypadku metalu i aluminium należy sięgnąć po podkłady antykorozyjne. Ta dodatkowa warstwa zapewni nie tylko ochronę mebli, ale także przyczyni się do jeszcze wygodniejszego nakładania emalii dekoracyjnej. Ostatnim etapem pracy jest malowanie emalią. Farbę przed użyciem należy wymieszać. W przypadku malowania mebli ogrodowych najlepiej sprawdzą się pędzle płaskie oraz okrągłe, które można znaleźć w ofercie marki Dekoral Gold. Malujemy dokładnie, miejscy przy miejscu wzdłuż słojów drewna.
Dzięki kilku pociągnięciom pędzla i odpowiedniej farbie damy naszym meblom drugie życie i sprawimy, że koniec tęczy znajdzie się w naszym ogrodzie.

/źródło - /


Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 10:11