Jak spędzić z wnukiem wspaniały dzień w mieście? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 13 listopada 2015 11:38

Jak spędzić z wnukiem wspaniały dzień w mieście ?

Więź dziecka z dziadkami jest niezmiernie ważną relacją w życiu malca, więc należy jak najlepiej o nią dbać. Dziadkowie zresztą dość często opiekują się maluchem, odciążając w ten sposób jego rodziców. Co ciekawe, mają znacznie więcej cierpliwości oraz spokoju. Taki kontakt z babcią czy dziadkiem daje więc maluchowi poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo miłości. Warto jednak zadbać również o to, aby wspólne spotkania były pełne atrakcji, a wspólnie spędzony czas dawał radość zarówno wnukom, jak i dziadkom. Jak zatem spędzić wspólnie wspaniały dzień w mieście ?

 

Wybieramy atrakcje dla malucha

Najważniejsze jest dostosowywanie wszelkich propozycji do wieku malucha. Zupełnie inne rzeczy będą atrakcyjne dla dwulatków, a inne dla sześciolatków, choć istnieje kilka miejsc, w których większość dzieci znajdzie coś dla siebie. Taką idealną propozycją jest chociażby aqua park, który może być alternatywą dla tradycyjnego placu zabaw. Większość  malców uwielbia zabawy w wodzie, więc z chęcią spędzą w ten sposób wolny czas z dziadkami. Dobrym wyborem będzie również kino bądź teatr, ale w tym przypadku konieczne musimy dobrać odpowiedni film bądź spektakl, który nie tylko dostosujemy do wieku pociechy, ale również i jej zainteresowań. Dla młodszych dzieci idealną propozycją są wszelkie place zabaw. Warto znaleźć taki większy, który posiada rozmaite atrakcje, gdyż wtedy możemy przyjemnie spędzić nawet kilka godzin, a zabawa na świeżym powietrzu dodatkowo świetnie wpływa na zdrowie dziecka. Dla starszych dzieci ciekawym pomysłem może być wyprawa do muzeum, bądź galerii sztuki. Dobrze jest już w młodym wieku poznawać takie sposoby na spędzanie wolnego czasu. W przyszłości z pewnością wnuczek będzie bardzo miło wspominał tego typu wyjścia.

Przez żołądek do serca

Wiadomo, że po takich atrakcjach każdy maluch z pewnością zgłodnieje. Oczywiście warto wcześniej przygotować się na tego typu wyjście i już z domu zabrać jakiś prowiant w postaci owoców, kanapki czy serka, jednak z pewnością to nie wystarczy. Konieczny będzie również obiad, a wiadomo, że ulubioną kuchnią większości dzieci jest kuchnia włoska. Makarony, pizza oraz zupa pomidorowa z pewnością podpasują maluchowi. Jeśli wybierzemy się więc na przykład do Domino's Pizza, to z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie. W Warszawie w jednym z lokali tej firmy na Pradze Południe mamy pizzę z różnymi dodatkami, ale również i dania z makaronem. Dzięki temu, będziemy mieć więc pewność, iż wnuczek zje regenerujący posiłek, aby mieć siły na kolejne atrakcje..

Niezbędne wyciszenie

Koniec dnia jednak nie powinien być już tak intensywny jak pierwsza połowa. Choć dzieci uwielbiają wszelkie aktywności, to jednak niezbędne jest również wyciszenie. Dlatego po południu najlepiej wybrać się do parku, gdzie również można wspaniale spędzić czas. Jesienią warto pozbierać skarby natury, a wiosną zaobserwować odradzającą się przyrodę. Możemy również pokazać własne zabawy z dzieciństwa jak chociażby podchody, tor przeszkód, klasy czy chowanego. Pamiętajmy przy tym, aby propozycje dostosowywać do zainteresowań malucha. Jak widać pomysłów na spędzenie wspólnego dnia z wnuczkiem jest mnóstwo i warto skorzystać z różnych możliwości, aby naprawdę przyjemnie wykorzystać ten wspaniały czas.

Poprawiony: piątek, 13 listopada 2015 11:47