Warszawskie atrakcje dla najmłodszych - jak spędzić miło czas? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 02 listopada 2015 14:54

Warszawskie atrakcje dla najmłodszych – jak spędzić miło czas?

W Warszawie czeka mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla maluchów – restauracje, kawiarnie, muzea, galerie sztuki, place zabaw i zoo czy też ciekawe wydarzenia kulturalne. Gdy zastanawiasz się, jak spędzić miło czas całą rodziną, zapraszamy do sprawdzenia naszych niezawodnych propozycji!

Centrum Nauki Kopernik i Planetarium

To zdecydowany, jasny punkt na mapie Warszawy – przyjeżdżają tu wycieczki szkolne z całej Polski, dlatego podczas pobytu w Warszawie z maluchem, warto tutaj zajrzeć. Centrum Nauki Kopernik i Planetarium zapewni rozrywkę na poziomie dla każdego. Znajduje się tutaj siedem wystaw stałych, zróżnicowanych tematycznie, a także Planetarium, które udostępnione jest dla zwiedzających. Można spróbować eksperymentów i poznać otaczający nas świat jeszcze lepiej!

Warszawskie Zoo

Idealne miejsce na spacer w weekend. To tutaj można zobaczyć dzikie zwierzęta pochodzące niemalże z całego świata. Dla dzieci na pewno będzie to niecodzienna okazja, aby bliżej zapoznać się z naturą oraz jej pięknem. Dla rodzin przygotowano atrakcyjne pakiety cenowe biletów.

Warsztaty dla dzieci

Chociaż zwykle wymagają planowania z wyprzedzeniem, to jednak warto wziąć je pod uwagę – warsztaty dla dzieci w Warszawie to doskonały wybór także na deszczowe i zimowe dni. W domach kultury, muzeach oraz innych instytucjach i organizacjach prowadzone są liczne zajęcia skierowane do różnych grup wiekowych – można dzięki nim poznać nowe sztuki plastyczne, nauczyć się fotografowania, zostać aktorem lub zobaczyć na własne oczy spektakularne eksperymenty chemiczne. Niektóre placówki oferują także warsztaty muzyczne dla dzieci.

Teatr dla małego widza

Chociaż nierzadko przegrywa z kinem, to jednak zdecydowanie zasługuje na uwagę – teatr dla małych widzów to mnóstwo zachwycających sztuk, nawet dla dzieci od 1. roku życia. Dzięki nim maluch może wejść w fascynujący świat opowieści – znacznie bardziej zachęcający niż kino, ponieważ ukazuje sytuacje mające miejsce na żywo. Warto sprawdzić repertuary i zarezerwować bilety dla siebie i malucha. Można zrobić to także online.