Przegląd jesienno-zimowych trendów aranżacji wnętrz
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 18 października 2015 15:01

Przegląd jesienno-zimowych trendów aranżacji wnętrz

Planujesz remont mieszkania? Najwyższa pora przyjrzeć się najnowszym trendom w aranżacji wnętrz. Czego możemy się spodziewać w sezonie jesień-zima 2015? Dekoria.pl przedstawia sześć wskazówek, które zainspirują nas do zmian. Efekt: będzie miło, przytulnie i co ważne - modnie.

1. Jak już dobrze wiecie kolorem roku została okrzyknięta marsala, jednak w sezonie jesień-zima 2015 większą popularnością będą cieszyć się różne odcienie niebieskiego. Dla wielu ta informacja może być zaskakująca, w końcu błękit należy do zimnej palety barw. Bez obaw. Niebieski połączony z tkaninami w ciepłych odcieniach stworzy modną i gustowną kompozycję, która przykuje uwagę naszych gości. - Dla osób, które poszukują tkanin tapicerskich polecamy kolekcje takie, jak Cotton Panama, Etna czy Living, dekoracyjnych - Jupiter, Loneta, Comics i wiele innych - komentuje Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl.

2. Już w ubiegłym roku pojawiały się dodatki z charakterystycznym motywem zwierzęcym. Obecnie jest to jeden z chętniej wykorzystywanych trendów w aranżacji wnętrz. Poduszki z modnym nadrukiem przedstawiającym zwierzęta doskonale prezentują się w towarzystwie gładkich i wzorzystych tkanin. Przykładowe tekstylia znajdziecie w kolekcji Dream&Fun od Dekoria.pl.

3. Motyl florystyczny to wzór ponadczasowy. Od lat zajmuje zaszczytne miejsce wśród najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz. W tym przypadku nic nie ulega zmianie. Kwiaty były, są i będą modne. Dlaczego są tak wyjątkowe? Wprowadzając do wnętrza tkaniny z modnym nadrukiem florystycznym mamy pewność, że nabierze ono przytulnego charakteru. Pamiętajmy jednak o umiarze. Decydując się na „kwieciste" dodatki, połączmy je z gładkimi tkaninami. - Wybór jest naprawdę duży. Zaczynając od drobnych kwiatów, przez nieco większe, bardziej i mniej realistyczne. Tkaniny z kwiecistym deseniem doskonale nadają się na zasłony, rolety, poduszki i inne tekstylia. W tym sezonie szczególnie polecamy wiele nowych tkanin z motywem kwiatowym, które wzbogaciły kolekcje Ashley, Londres i Flowers - dodaje Agnieszka Rybka.

4. Proste linie i formy mebli potrzebują dekoracji. Dlatego w sezonie jesień-zima 2015 postaw na geometrię. Motyw cieszący się ogromną popularnością w latach sześćdziesiątych - dziś przeżywa swój renesans. Wzory geometryczne możemy wprowadzić do wnętrza zawieszając w oknach zasłony lub rolety. Doskonale prezentują się także na innych, drobnych dekoracjach tekstylnych - obrusach, serwetkach czy poduszkach. Znajdziemy je m.in. w linii Comics, kolekcji koców, dywanów i kubków od Dekoria.pl.

5. Stwórz swoją własną galerię, która będzie najlepszą ozdobą pustej ściany. Możesz stworzyć kompozycję złożoną z mniejszych obrazów lub wybrać jeden duży, który będzie dominował w wystroju pomieszczenia. Obrazy możemy śmiało zastąpić zdjęciami. Wystarczy oprawić je w estetyczne ramki i wybrać odpowiednie miejsce na ścianie. Gdzie najlepiej stworzyć taką galerię? Nad łóżkiem, sofą, przy stole i w każdym innym miejscu, które wymaga zagospodarowania. Bogatą ofertę obrazów i ramek na zdjęcia znajdziemy w internetowym sklepie www.dekoria.pl.

6. Pamiętajmy, że aranżacja mieszkania nie musi być nudna. Twój salon czy sypialnia to miejsce, w którym powinieneś się cieszyć z każdego najmniejszego elementu, zwłaszcza zimą, gdy spędzasz tu zdecydowanie więcej czasu. Dlatego pozwól sobie na odrobinę fantazji. Wstaw do wnętrza oryginalny mebel (przykładem może być komoda Comics z oferty www.Dekoria.pl ), który każdego dnia wywoła u Ciebie uśmiech.

/źródło - /


 

Poprawiony: niedziela, 18 października 2015 15:18