Wieczór grecki w Milanówku Drukuj Email
Wpisany przez Babcia Polka   
niedziela, 21 lutego 2010 15:52

Wieczór grecki w Milanówku

Choć wokół leżały ogromne sterty śniegu, to w Milanowskim Centrum Kultury rozbrzmiewała muzyka kojarząca się ze słońcem i upałem.

alt alt alt
alt alt alt

Tam właśnie 20 lutego odbył się koncert muzyki greckiej, któremu towarzyszył pokaz tańców greckich. Występował zespół znanej harfistki, Anny Faber. Ona też prowadziła spotkanie, z właściwym sobie wdziękiem i dowcipem zapowiadając kolejne utwory oraz opowiadając trochę o muzyce. Towarzyszyli jej Luiza Figiel na flecie, Monika Szulińska szalejąca na wielu instrumentach perkusyjnych (chwilami na kilu na raz), Marek Matwiejczyk na gitarze oraz Piotr Antoni Sawicki, który śpiewał po grecku, grał na klawiszach i skrzypcach, a wyglądał jak prawdziwy Grek.

alt alt alt
alt alt alt

 

Obejrzeliśmy też pokaz tańców greckich w wykonaniu tancerzy z  Instytutu Greckiego.  Przy okazji dowiedzieliśmy się, że taniec „Zorba”  w ogóle nie istnieje w Grecji, choć cała Europa go tańczy. Przypomina on jedynie prawdziwe tańce greckie. Jest podobnie jak one zniewalająco rytmiczny, gorący i wykonuje się go w korowodzie. Na zakończenie organizatorzy zorganizowali poczęstunek w greckich smakach który zapewniła firma cateringowa z Otrębus "Amigo". Było smacznie i zdrowo.

Widownia była pełna mimo, że nie łatwo było dojść po oblodzonych chodnikach do Centrum Kultury. A jeszcze gorzej mieli przybysze z poza Milanówka, ponieważ trochę błądzili nim odnaleźli to miejsce.  Centrum znajduje się bowiem w niepozornym domu, przed wejściem nie wiszą żadne szyldy, nie prowadzą do niego żadne drogowskazy, a w dodatku front Centrum zasłonięty jest innymi zabudowaniami. Miejscowym najwyraźniej to nie przeszkadza, trafiają bez problemu no i nam pomogli. Znali ten adres ponieważ byli studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a tam właśnie ma on swoją siedzibę (ul. Kościelna 3 blisko dworca, przy wiadukcie)

 Koncerty w Centrum odbywające się co drugi tydzień w cyklu „Kultury świata”, cieszą się dużym powodzeniem i świadczą o tym, jak bardzo tego rodzaju imprezy są potrzebne.

Babcia Polka - fotoserwis własny

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 20:20