Jak prawidłowo dbać o sportową odzież?
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 18 sierpnia 2015 11:38

Jak prawidłowo dbać o sportową odzież?


Ulice pełne biegaczy i rowerzystów, a w parkach zwolennicy ćwiczeń i jogi – te obrazki mówią same za siebie – Polacy zaczęli się ruszać. Można mówić nawet o trendzie na sport, który w połączeniu z odpowiednim racjonalnym odżywieniem ma wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie i komfort życia. Aby zacząć regularnie ćwiczyć wystarczy zaangażowanie oraz odpowiedni strój. Jeśli zainwestowaliśmy w profesjonalne ubranie, to warto również pomyśleć o jego odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której nawet po wielu praniach materiał nie straci swoich właściwości i posłuży nam co najmniej przez kilka sezonów.


Moda na bycie fit i wysportowanym bez wątpienia ogarnęła Polskę. Być może po części jest to zasługa celebrytów i sportowców, którzy namawiają do dbania o figurę, a co za tym idzie o swoje zdrowie. Z raportu CBOS wynika, że dwie trzecie badanych uprawiało sport bądź ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40% podejmowało jakąkolwiek aktywność fizyczną . W związku z tym Polacy coraz częściej zaopatrują się w profesjonalną odzież sportową. Ale czy wiedzą jak należy o nią dbać, by specjalistyczna tkanina nie straciła swoich właściwości?
Specjalne materiały
Niezależnie od tego, czy sport uprawiamy w domowym zaciszu czy profesjonalnie, powinniśmy zadbać o odpowiednią odzież. Przede wszystkim charakteryzuje się ona wykonaniem z trwałych, najwyższej jakości materiałów. Musi być elastyczna, wygodna i pozwalać skórze „oddychać", w ten sposób idealnie współgra z ciałem. Dlatego warto zainwestować w takie ubranie sportowe, które posłuży nam przez kilka sezonów i zapewni komfort oraz wygodę. W zależności od warunków atmosferycznych i rodzaju uprawionego sportu, powinnyśmy wybrać odzież np. wiatroszczelną, wodoodporną, gwarantującą przepuszczalność pary wodnej („oddychająca") czy zapewniającą izolację termiczną. Ważną częścią sportowego stroju jest także odpowiednie obuwie. A jak dbać o te wszystkie elementy sportowej garderoby? Warto przyjrzeć się dostępnym na polskim rynku rozwiązaniom, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o aktywnych osobach.
Jak dbać o nasze sportowe ubrania?
Na początku warto zdać sobie sprawę z tego, że sportowa odzież i buty potrzebują specjalnego traktowania, żeby mogły nam służyć jak najdłużej. Ponadto wymagają prania po każdym treningu, co może oznaczać wykonywanie tej czynności nawet kilka razy w tygodniu, a to sprzyja szybkiemu niszczeniu odzieży. Dla aktywnych osób, najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór odpowiedniego modelu pralki z programami np. dla ubrań syntetycznych ze wstawkami z różnych materiałów czy do prania ubrań zawierających specjalistyczne materiały np. Gore-tex™. Przykładem urządzenia, wyposażanego w takie programy, jest pralka marki Indesit. Linia Innex posiada dodatkowo program do prania obuwia sportowego oraz tryb „Siłownia" – do prania ręczników i stroju na siłownię. Ponadto dla osób żyjących dynamicznie, bardzo przydatna może okazać się jeszcze jedna funkcja pralki – opcja włączenia prania codziennego (program do bawełny i syntetyków) jednym przyciskiem w ciągu zaledwie 2 sekund.
Warto zatem wybrać taki model pralki, który specjalistycznej odzieży zapewni specjalne traktowanie. W ten sposób nasze ubranie zagwarantuje nam komfort i wygodę podczas treningu, a pralka zadba o nie tuż po nim.


O marce Indesit
Marka Indesit obecna jest w Polsce od 1992 roku i jest jednym z liderów w swojej branży. Indesit proponuje sprzęty gospodarstwa domowego, które ułatwiają codzienne życie poprzez zrozumienie i przewidywanie potrzeb konsumentów. Innowacyjne urządzenia marki Indesit, dzięki wielu nowatorskim rozwiązaniom technologicznym, pozwalają na wykonywanie domowych, codziennych obowiązków w szybki i wydajny sposób.
Sprzęty marki ułatwiają swoim użytkownikom życie i pozwalają w pełni cieszyć się wolnym czasem. Indesit swoje produkty kieruje głównie do aktywnych ludzi, którzy potrzebują efektywnych i szybkich rozwiązań. W ten sposób powstała np. pralka Innex, w której za pomocą jednego przycisku w ciągu 2 sekund możemy nastawić codzienny program do bawełny i syntetyków.
Z myślą o wygodzie osób, które dbają o zdrową dietę powstały chłodziarko-zamrażarki z linii eXtra wyposażone w pojemnik Flexi Use Box. Wypełniony owocami i warzywami pojemnik, umieszczony na górnym poziomie lodówki, utrzymuje idealną dla nich temperaturę ok. 5°C, dzięki udoskonalonemu systemowi termodynamicznemu. Ponieważ lodówki Indesit eXtra mają także standardową szufladę na warzywa, w ten sposób zyskujemy dwa razy więcej miejsca na przechowywanie zdrowej żywności.
Marka dba także o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Dlatego na drzwiach zamrażarki Indesit umieszczony został Black Out Sensor - czujnik, który w razie awarii zasilania informuje, czy żywność można jeszcze wykorzystać, czy należy ją wyrzucić, ponieważ mogło dojść do rozmrożenia produktów. Co więcej zamrażalnik jest wielofunkcyjną komorą, w której znajdują się 3 pojemniki – jeśli potrzebujemy więcej miejsca, wówczas można wyjąć 2 szuflady i półkę między nimi - wtedy przestrzeń w zamrażalniku zwiększy się aż o 38%.
Sprzęty marki Indesit zapewniają wygodę ich użytkowania. W związku z tym np. zmywarki marki Indesit zostały wyposażone w Program Extra. Wystarczy wyciągnąć górny kosz i włączyć program, aby umyć naczynia o wysokości do 53cm. Natomiast specjalna konstrukcja drzwi piekarnika w kuchniach wolnostojących, umożliwia ich łatwe czyszczenie bez użycia żadnych narzędzi.
Marka Indesit od 1999 stale rozbudowuje strefę produkcyjną, która aktualnie obejmuje pięć zakładów – fabryka kuchenek, lodówek i okapów w Łodzi oraz fabryka pralek i zmywarek w Radomsku. Łączna suma inwestycji w Polsce to ponad 250 mln euro. W strukturach firmy w Polsce zatrudnionych jest 3500 osób.
Indesit jest marką wchodzącą w skład Whirlpool Group.

Więcej informacji na stronie www.indesit.pl

/źródło - /


 

Poprawiony: wtorek, 18 sierpnia 2015 11:45