Mroźny temat - jak wybrać lodówkę?
Wpisany przez S.Z   
piątek, 07 sierpnia 2015 09:12

Mroźny temat – jak wybrać odpowiednią lodówkę?

Lodówki to sprzęty, z których korzystamy codziennie. Używamy ich do przechowywania wędlin, serów, schładzania ulubionych napojów, soczystych i orzeźwiających owoców czy deserów oraz do głębokiego mrożenia ulubionych mięs. Chłodziarki są permanentnie podłączone do gniazdka, co może skutkować niechcianą usterką. Może być to szczególnie uciążliwe w okresie letnim – w okresie wyższych temperatur, a także przed większymi uroczystościami lub świętami. Jaką lodówkę zatem wybrać, by zagwarantować sobie jej długowieczność, energooszczędność i komfort użytkowania? Na te i inne pytania odpowiada Mateusz Gołda z NEO24.PL.

 

Lodówki, mimo że na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, mogą znacząco się od siebie różnić. Decydując się na wymianę sprzętu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, dzięki którym dopasujemy odpowiedni model do naszych indywidualnych potrzeb.

Rozmiar ma znaczenie

„Wybierając lodówkę, bardzo często zwracamy uwagę w pierwszej kolejności na jej stronę wizualną – czy pasuje do wystroju kuchni, czy odpowiada naszemu gustowi. Jednak jest to kategoria, do której powinniśmy podejść po wcześniejszym zapoznaniu się z wnętrzem wybranego modelu lodówki. Przygodę z kupnem jednego z najważniejszych sprzętów w domu powinniśmy rozpocząć od doboru wielkości, a co za tym idzie – pojemności lodówki. Te dane zależne są od ilości członków rodziny, posiadanego metrażu czy też potrzeby przechowywania dużej ilości produktów spożywczych. Według statystyk NEO24.PL, klienci najczęściej decydują się na zakup lodówek o wysokości 160-180cm oraz 180-190cm w stosunku 50%/50%, tym samym w większości nie przekraczając 60cm szerokości lodówki. Są to najczęściej wybierane rozmiary, które gwarantują odpowiednią ilość miejsca do przechowywania ulubionego jedzenia oraz mrożenia" – mówi Mateusz Gołda z NEO24.PL.

Jedno-, dwudrzwiowe, a może side by side?

Lodówki jednodrzwiowe to najprostsze, wszystkim znane rozwiązanie. Najczęściej mają one wbudowany wewnątrz zamrażalnik. Wyróżniają się możliwością zmiany strony otwierania drzwi, co pozwala dostosować wybraną lodówkę do aranżacji kuchni. Natomiast dla korzystających z dużych ilości mrożonych produktów oraz kilkuosobowych rodzin, które robią zakupy tygodniowe, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór lodówki dwudrzwiowej z osobną komorą zamrażalnika. Te modele mają znacznie większą pojemność, dzięki czemu bez obaw będzie można kupować, gotować i mrozić. „Interesującym rozwiązaniem są również lodówki typu side by side. Charakteryzuje je para drzwi otwieranych od środka na zewnątrz, za którymi umieszczone są osobno – w jednym pionie chłodziarka, a w drugim pionie zamrażarka. Są to największe urządzenia, ponieważ ich pojemność może sięgać nawet 550 litrów. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które przechowują oraz mrożą w lodówce większą ilość produktów. Bardzo często mają wbudowane kostkarki lub filtry do wody" – dodaje Mateusz Gołda z NEO24.PL.

Klasa energetyczna

Wybór energooszczędnej lodówki to inwestycja w redukcję rachunków za prąd, ponieważ są to urządzenia pracujące 24 godziny na dobę. O tym, ile energii zużywają poszczególne modele, informuje nas podana klasa energetyczna – od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza najbardziej oszczędne lodówki. Średnio lodówka klasy A+++ może zużyć około 200 kWh rocznie, a lodówka klasy B nawet do 500 kWh, co oznacza, że w skali całego roku oszczędności są spore.

Termostat i agregat

„Podczas wyboru lodówki istotna jest również liczba agregatów oraz termostatów. Agregat powoduje schłodzenie wnętrza chłodziarki i zamrażarki, natomiast termostat odpowiada za regulację temperatury w całym urządzeniu. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są lodówki z pojedynczym agregatem i termostatem, gdzie chłodziarka oraz zamrażalnik pracują jednocześnie, a termostat reguluje temperaturę całego urządzenia. Lodówki z podwójnym agregatem oraz termostatem zużywają najwięcej energii, ponieważ chłodziarka i zamrażalnik działają oddzielnie, a każdą z części można tymczasowo wyłączyć. Ostatnim rozwiązaniem są lodówki o jednym agregacie i dwóch termostatach, gdzie zamrażarki nie da się tymczasowo wyłączyć, aczkolwiek oddzielny termostat reguluje temperaturę niezależnie od chłodziarki" – dodaje Mateusz Gołda z NEO24.PL.

Funkcje dodatkowe

Lodówki posiadają coraz to ciekawsze unowocześnienia, dzięki którym korzystanie z nich to przyjemność i oszczędność w jednym. Warto zwrócić uwagę na rozwiązania antybakteryjne, czyli powłoki chroniące przed bakteriami – dzięki temu nasze produkty na dłużej zachowają świeżość. Jednak największą popularnością cieszą się lodówki z systemem No Frost, czyli urządzenia bezszronowe. Zdaniem Mateusza Gołdy z największego polskiego sklepu internetowego NEO24.PL ciekawym rozwiązaniem są znajdujące się w niektórych modelach lodówek komory 0°. „Jest to specjalna szuflada w chłodziarce lub pomiędzy chłodziarką a zamrażalnikiem, w której powstaje temperatura niższa niż w pozostałych częściach chłodziarki, co pozwala na dłuższe przechowywanie produktów o krótkim czasie przydatności do spożycia".

Zakup odpowiedniej lodówki pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Ponad 500 modeli dostępnych od ręki w sklepie NEO24.PL sprawia, że klienci coraz chętniej decydują się na zakupy internetowe. Pozwala to na oszczędność czasu, który potrzebny byłby na wizytę w sklepie stacjonarnym. W kilka minut klienci mogą zostać właścicielami nowoczesnego sprzętu AGD i RTV czy elektroniki. NEO24.PL gwarantuje szybką przesyłkę, która w ciągu maksymalnie 48h znajdzie się w wybranym przez klienta miejscu. Dzięki indywidualnemu wyborowi formy dostawy przesyłki trafią do nowych właścicieli dostarczone przez kuriera lub listonosza. Dla osób, które potrzebują maksymalnie zredukowanego czasu dostawy, NEO24.PL przygotował opcję szybkiego dowozu w czasie do 4 godzin, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia możemy cieszyć się nową lodówką.

www.neo24.pl


 

Sklep internetowy NEO24.PL należy do wiodących podmiotów na polskim rynku e-commerce. Prowadzi działalność od 2006 roku i oferuje ponad 60 000 towarów najlepszych światowych producentów sprzętu AGD, RTV oraz IT, a także innych branż: opony, perfumy, dom i ogród, dziecięcej i zoologicznej.

/źródło - Gut PR/


 

Poprawiony: piątek, 07 sierpnia 2015 09:20