ABC aranżacji sypialni Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
niedziela, 02 sierpnia 2015 08:30

ABC aranżacji sypialni

Sypialnia jest jednym z najbardziej osobistych i prywatnych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Dlatego tak ważne jest, by była była urządzona w zgodzie z naszym gustem. O tym, na co zwrócić uwagę dekorując sypialnię, mówi Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl.

 

Wybierając przestrzeń na sypialnię, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by pomieszczenie było odizolowane od wszelkich hałasów dochodzących z zewnątrz. Jeżeli mamy taką możliwość, umieśćmy ją od strony ogrodu, gdzie dłużej panuje cisza, zwłaszcza o poranku. Tak wybrane miejsce możemy zacząć dekorować. Pierwszym krokiem jest wybór pasujących do siebie mebli. Zestaw, który powinien znaleźć się w sypialni, składa się z łóżka, szafy i szafek nocnych.

Przytulną atmosferę w sypialni osiągniemy za pomocą dodatków. - Wybierając tekstylia możemy w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie finansowym zmienić styl każdego pomieszczenia. W przypadku sypialni zazwyczaj decydujemy się na zakup dekoracji w stonowany kolorach takich, jak: biel, róż, błękit czy fiolet. Oczywiście możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wprowadzić do wnętrza bardziej wyraziste barwy. Wszystko jest kwestią gustu - komentuje Agnieszka Rybka. - Warto pamiętać o tym, że tekstylia nie muszą do siebie idealnie pasować. W aranżacji wystarczy zachować spójną kolorystykę, by dowolnie łączyć ze sobą różne motywy. Zasada ta dotyczy również ozdób czy obrazów - dodaje.

Kluczem do stworzenia zacisznej atmosfery w sypialni jest wystrój okna. Możemy zdecydować się na zakup rolet lub zasłon. - Do dekoracji okna w sypialni klienci najczęściej wybierają rolety i zasłony zaciemniające. Artykuły te wyprodukowane są z materiału o najwyższym stopniu zaciemnienia. Oznacza to, że nie przepuszcza on światła, przez co doskonale chroni wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem - komentuje Agnieszka Rybka.

Dekorując sypialnie nie zapominajmy o wyborze odpowiedniej pościeli. Ta mała zmiana może przynieść zaskakujący efekt. Wybór jest naprawdę duży - pościel satynowa, flanelowa czy hiszpańska.

Aby nic nie zakłócało nam spokojnego snu, zadbajmy o to, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. Na komodzie wyeksponujmy ramki ze zdjęciami, ale wszystko to co niepotrzebne schowajmy do szuflady. Takie rozwiązanie sprzyja pełnemu i komfortowemu wypoczynkowi.


 

Dekoria.pl - marka ceniona zarówno w Polsce, jak i zagranicą - jest własnością polskiej firmy Franc-Textil Sp. z o.o. Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych centrów szycia tekstyliów domowych, produkujących wyroby na zlecenie firm tekstylnych i handlowych z krajów Europy Zachodniej.Od 20 lat specjalizuje się w produkcji wszelkich artykułów tekstylnych oraz rolet rzymskich dla domów, mieszkań oraz hoteli. Od dłuższego czasu w sklepie www.dekoria.pl dostępny jest także bogaty wybór dekoracji oraz mebli.

/źródło - /


 

Poprawiony: niedziela, 02 sierpnia 2015 08:52