Początek wakacji - zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
czwartek, 16 lipca 2015 11:07

Początek wakacji – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Rozpoczynające się wakacje oznaczają dwumiesięczny okres wolny od zajęć dla wszystkich uczniów. Dla ich rodziców problemem będzie zapewnienie swoim pociechom opieki nie tylko w trakcie pobytu w domu, ale przede wszystkim podczas wyjazdów na kolonie czy zagraniczne obozy. Przy okazji pakowania walizki, kupowania polisy ubezpieczeniowej warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwolą opiekunom kontrolować, co robią ich dzieci i gdzie aktualnie przebywają.

 

Jak pokazują policyjne statystyki w całym 2014 roku zaginęło niema 21 000 ludzi, 1/3 stanowią dzieci*. Okres wakacyjny powoduje, że nastolatki są bardziej narażone na niebezpieczeństwo zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdżają poza domu i pozostają bez opieki rodziców. Dlatego też podczas planowania wakacyjnych wojaży warto rozpatrzyć zakup gadżetów, które mogą uchronić nasze dziecko przed niebezpieczeństwem. Sklep detektywistyczny Spy Shop oferuje rozwiązania, pozwalające na monitoring miejsca pobytu pociechy, jak również sprawdzanie tego z kim komunikuje się dziecko. Przyjrzyjmy się sprzętom, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Informacje zawsze o czasie

Lokalizator GPS ukryty w zegarku za pomocą wiadomości SMS informuje nas o aktualnym miejscu pobytu naszego dziecka. Co więcej, lokalizator pozwala na ustawienie strefy, w której powinna przebywać nasza pociecha. W momencie jej opuszczenia uruchomiony zostanie alarm, który pozwoli na szybką reakcję np. w przypadku porwania dziecka. Warto podkreślić, że zegarek precyzyjnie wskazuje lokalizację osoby przez co namierzenie aktualnej pozycji nie jest żadnym problemem. Zegarek posiada także przycisk SOS, który można użyć w sytuacji zagrożenia. Po jego uruchomieniu zostaje wysłany SMS z aktualnym miejsce pobytu oraz następuje połączenie telefoniczne ze zdefiniowanym wcześniej numerem telefonu. Ważną informacją jest fakt, że zegarek w trybie czuwania pracuje aż przez 7 dni, dzięki czemu mamy pewność, że dziecko będzie bezpieczne podczas kolonii czy obozu.

Telefon pod rodzicielską kontrolą

Innym niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest oprogramowanie SpyPhone Android Rec Pro stworzone do dyskretnego monitoringu telefonu komórkowego. Każde dziecko posiada dziś smartfona i używa go nie tylko do komunikacji z najbliższymi czy kolegami, ale korzysta z portali społecznościowych, komunikatorów oraz aplikacji, które nie zawsze są wykorzystywane z zachowaniem ostrożności. Oprogramowanie SpyPhone pozwala na nagrywanie konwersacji, monitorowanie działań podejmowanych na telefonie oraz namierzanie GPS urządzenia. Podanie aktualnej pozycji właściciela telefonu przekazywane jest z dokładnością do 5 metrów co pozwala bezbłędnie namierzyć urządzenie. Ustawienia umożliwiają otrzymywanie raportów na podany wcześniej adres e-mail, dzięki czemu mamy aktualne informacje na temat tego jak i z kim nasze dziecko spędza czas.

„Dzieciaki w trakcie wakacji, wyjazdów poza dom czują większą swobodę. Nie zwracają uwagi na nowo poznane osoby, zawierane znajomości oraz zagrożenia wynikające np. z pobytu w innym kraju. Przed wyjazdem warto pomyśleć nie tylko o kremie z filtrem, aparacie fotograficznym czy preparacie na komary. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić podopiecznym maksimum bezpieczeństwa. Opisane przedmioty mogą bowiem uchronić najmłodszych przed zaginięciem czy uprowadzeniem. Dyskretne rozwiązania nie będą budziły podejrzeń nawet nastoletnich podróżników, a rodzicom pozwolą na monitoring w każdej sytuacji i w przypadku zagrożenie odpowiednio zareagować" – mówi Paweł Wujcikowski, właściciel sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop.

www.spyshop.pl

* http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zaginieni/50885,Zaginieni.html   

/źródło - Tabasco Media Communications PR/


 

Poprawiony: czwartek, 16 lipca 2015 11:15