Salon w ogrodzie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 14 lipca 2015 08:14

Salon w ogrodzie


Lato zachęca do spędzania czasu na dworze, dlatego dobrym pomysłem do powiększenia naszej przestrzeni domowej jest stworzenie salonu na świeżym powietrzu. Producenci mebli outdoorowych dali nam w tym sezonie prawdziwe pole do popisu. Na co powinniśmy postawić urządzając pokój w ogrodzie?

Najważniejsze jest to, aby takie miejsce było jak najlepiej przystosowane do naszych potrzeb i wymagań. Zanim wyruszymy do sklepów z asortymentem ogrodowym zastanówmy się, jak powinien wyglądać nasz wymarzony kącik na świeżym powietrzu.
Wykorzystać taras
Jeśli dysponujemy obszernym, przydomowym tarasem to mamy do dyspozycji szereg możliwości.
- Osoby, które lubią grillować, powinny postawić na miejsce przystosowane do jedzenia, czyli wyższy stół i siedziska z przestrzenią na zgrabne palenisko. Ze względów bezpieczeństwa takie miejsce powinno być dobrze oświetlone. Ci, którzy nastawiają się na relaks w ogrodzie, mogą wybrać niskie i miękkie pufy, fotele czy kanapę i niski stolik kawowy oraz np. biokominek, aby móc poczuć się komfortowo nawet podczas nieco zimniejszych letnich wieczorów – mówi architekt Dominika Sawa.
Projektantka ma też ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałyby postawić na oryginalność: - Ciekawym pomysłem są instalacje wodne, np. wodospad na ścianie zgodny z zasadami feng-shui. Woda działa na ludzi bardzo wyciszająco. Do tego lekkie światło omywające lub punktowe, dzięki któremu uzyskamy półmrok tworzący wyjątkową atmosferę.
W przypadku kiedy nasz taras nie jest zadaszony powinniśmy pomyśleć o zakupie markizy, chroniącej od deszczu i intensywnego słońca oraz o moskitierze zabezpieczającej przed owadami.
Pawilon ogrodowy jak salon
Interesującą alternatywą dla tych, którzy nie posiadają tarasu, są altany i pawilony ogrodowe. Dzięki takim elementom małej ogrodowej architektury możemy stworzyć urokliwe i komfortowe miejsce do relaksu oraz spotkań w gronie najbliższych.
- Pawilony ogrodowe to salon na świeżym powietrzu. W połączeniu z moskitierą oraz ścianami bocznymi chronią nas przed komarami, wiatrem czy opadami. Zapewniają nam również ustronne miejsce i są niezastąpionym elementem małych i większych imprez – tłumaczy Katarzyna Wichniarek, właścicielka salonów z meblami Emma oraz House&more w Poznaniu.
Meble do pawilonu powinny być wygodne, współgrające z otoczeniem – najlepiej w naturalnych odcieniach oraz łatwe w czyszczeniu.
Aby stworzyć miejsce o niepowtarzalnym klimacie powinniśmy postawić na przemyślane dodatki.
- Absolutną nowością są lampy solarne, które zapewnią nam światło w ogrodzie bez elektryczności. A to dzięki innowacyjnemu, zintegrowanemu systemowi EMU (Energy Management Unit), który ładuje promieniami słonecznymi baterię oraz ma wbudowany czujnik zmierzchowy, który włącza o zmroku 24 ciepłe, białe LED-owe żarówki. Lampy te cechuje nowoczesny design, wysoka jakość wykonania oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Mogą bez problemu przez 365 dni w roku pozostać na zewnątrz – informuje Katarzyna Wichniarek.
Delikatne oświetlenie, komfortowe meble oraz stylowe dodatki w postaci poduszek, koców czy pledów to elementy, dzięki którym nasz salon na świeżym powietrzu stanie się ekskluzywnym miejscem z wyjątkową atmosferą.

 

/źródło - /


Poprawiony: wtorek, 14 lipca 2015 08:23