Prezenty świąteczne, ciekawe pomysły Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 02 lipca 2015 09:53

Prezenty świąteczne, ciekawe pomysły.

W naszej polskiej tradycji święta odgrywają bardzo ważną rolę. Czekamy na te dni od dawna. Długo przed świętami zastanawiamy się, jak te nadchodzące święta będą wyglądały tym razem. Myślimy z kim spędzimy te ważne dni czy a może jednak wybierzemy się w gości do rodziny, która zaprasza nas od wielu lat. Nie ma świąt ważnych i ważniejszych. W naszej kulturze są święta rodzinne. Tradycją stało się to, że obdarowujemy się prezentami świątecznym, jest to bardzo miły zwyczaj, który jednak nie może przysłaniać tego co najważniejsze.

Prezenty świąteczne mają być tylko miłym akcentem naszej wiary i miłości. Podkreślamy, że bliscy są dla nas bardzo ważni i w ten sposób chcemy okazać i podziękować za to, że są Długo przed świętami zastanawiamy się czym obdarować najbliższych. Chcielibyśmy coś wyjątkowego, niebanalnego, osobistego. Analizujemy i staramy się wymyślić, czasem aby zaskoczyć lub zaspokoić konkretną potrzebę.

Gdy nam dużą rodzinę zajmie nam to więcej czasu. Nie chcemy kolejnej książki dla męża czy koperty dla syna. Myślimy o czymś przyjemnym i sprawi uśmiech czy nawet śmiech. Ciekawe prezenty pamiętamy długo i często do nich wracamy. Ludzie doceniają nasze możliwości i umiejętności. Każdy z nas ma w sobie jakieś talenty które może wykorzystać i zrobić prezent własnoręcznie. Zorientujmy się a może jesteśmy zorientowani w gustach naszych najbliższych.

Przyjemnie jest spacerować po sklepach w poszukiwanie czegoś ciekawego. Jeżeli żona marzy o czerwonej torebce to prezent gotowy. Ciekawy portfel czy etui do kluczy też na pewno się przyda i ucieszy. Jeżeli ktoś z rodziny uwielbia haftowane obrusy czy serwety a my potrafimy coś takiego zrobić, wykorzystajmy nasze umiejętności i sprawmy naszą pracą piękny prezent, który na pewno zostanie doceniony. Widzimy zapracowane dzieci które na nic nie mają czasu, często pieniędzy. Może zrobimy im prezent i wykupimy tygodniowy wyjazd w góry czy nad morze zamiast kolejnej pościeli.

Ktoś lubiący gotować zapewne ucieszy się z porządnej książki kucharskiej. Starszej mamie może potrzebna będzie laseczka by sprawnie się poruszać. Ludziom starszym często prezenty świąteczne kojarzą się z nowym krawatem lub parą skarpetek. Na szczęście te czasy minęły i możemy wiele ciekawych przedmiotów znaleźć w sklepach czy galeriach. Niestety musimy poświęcić trochę naszego czasu i wyobraźni aby zadowolić wszystkich, czymś wyjątkowym.

Nasze małe pociechy namówmy do pisania listów z życzeniami i prośbami pod choinkę, wtedy będziemy mieli ułatwione zadanie i spełnimy oczekiwania dziecka pod warunkiem że nie będą to prezenty zbyt wygórowane finansowo. Wiele rodzin robi sobie symboliczne prezenty, każdy wykorzystuje swoje umiejętności i chce pokazać, że nie najważniejszy jest prezent kupiony w sklepie za duże pieniądze.

Gdy nie mamy czasu na ręczne roboty starajmy się aby nasz prezent był ciekawy i pożyteczny. Jeżeli ktoś lubi wieczory przy świecach kupmy mu komplet pachnących świeć w oryginalnym kształcie czy świeczniku i na pewno się ucieszy. Kolorowa apaszka czy ulubione perfumy będą mile widziane. Nie uszczęśliwiajmy na siłę, bo takie prezenty nie sprawią radości poczujemy się nieprzyjemnie widząc niezadowoloną minę bliskiej osoby, która nie potrafi tego ukryć. Czasem mały drobiazg będzie sprawiał więcej radości, aniżeli drogi sweter czy spódnica.