Koniec roku szkolnego - co kupić nauczycielom i dzieciom?
Wpisany przez S.Z   
czwartek, 25 czerwca 2015 14:05

Koniec roku szkolnego – co kupić nauczycielom i dzieciom?

26 czerwca to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych dat przez dzieci i młodzież. Koniec roku szkolnego! Tego dnia uczniowie i nauczyciele rozpoczynają zasłużone wakacje po pracowitych miesiącach spędzonych w szkolnych murach. Jednak zanim wszyscy rozjadą się na dwa miesiące, by bawić się i odpoczywać, trzeba też nagrodzić tych, którzy w tym roku szkolnym na to zasłużyli.

 

Zakończeniu roku szkolnego zazwyczaj towarzyszy wiele emocji. Jedni uczniowie kończą właśnie swoją przygodę z podstawówką albo gimnazjum i idą dalej, kolejni przeżywają swój pierwszy czerwony pasek. Także dla rodziców to dość ważna chwila i często chcą oni podarować coś w nagrodę za dobre stopnie swojemu dziecku. Pragną także podziękować nauczycielom za opiekę i cierpliwość.
Co dla ucznia?
Nasze dziecko w tym roku wróci do domu ze świadectwem z paskiem i chcielibyśmy je jakoś nagrodzić, ale pomysłów brak? Najlepiej wybrać coś, co okaże się pomocne w dalszej edukacji łączące zabawę z nauką.
Może czytnik e-booków? Mały mól książkowy na pewno będzie zachwycony nowoczesną formą czytania swoich ulubionych powieści. Najlepszy czytnik to taki, który spełnia też inne funkcje i np. może odtwarzać też inne pliki. Dostępny w sklepie agito.pl za około 739 zł czytnik Onyx BOOX Lynx posiada system Android dzięki czemu ma dostęp do milionów aplikacji i e-booków ze sklepu Google Play. Ivona to zainstalowany syntezator mowy, który w sposób naturalny przeczyta każdą książkę. To przydatna cecha, gdy nasze dziecko ma chorobę lokomocyjną i nudzi się w podróży.

Jeśli nasz maluch nie ma jeszcze własnego laptopa, może warto pomyśleć właśnie o nim? Prosty model umożliwi mu korzystanie w pełni z zasobów internetu, w przyszłym roku szkolnym pomoże odrobić lekcje, a w wolnych chwilach da odrobinę rozrywki. Laptop Lenovo G50-30 z systemem Windows 8.1 to idealny wybór na pierwszy tego typu sprzęt w życiu młodego człowieka. Lekki, łatwy w obsłudze komputer to już nieodłączny element każdego z nas.

Tablet to urządzenie pomiędzy laptopem, a smartfonem, który łączy najlepsze ich cechy: komunikację, multimedia i funkcje internetowe. Mieści się w dłoni, więc będzie wygodny dla dziecka. Tablet Samsung Galaxy Tab 4 7.0 T235 ma dodatkowo zaokrąglane narożniki tylnego panelu, które ułatwiają trzymanie i przenoszenie tabletu. Tablet można zamówić za około 859 zł w sklepie agito.pl.
A może coś, co oderwie dziecko od komputera i wyciągnie je na zewnątrz? Nic nie nadaje się do tego lepiej niż rower! W końcu podczas rodzinnych wycieczek można od razu zaliczyć też przyjemną lekcję biologii lub historii. Do jazdy po mieście przyda się rower Burghardt RO6203S. Posiada on wygiętą, szeroką i wygodną kierownicę, krótką ramę i siodełko. Jest skonstruowany tak, aby można było jechać w pozycji siedzącej, wyprostowanej. Będzie idealny dla nastolatka, który ma niedaleko do szkoły i od września może do niej dojeżdżać rowerem.


Co dla nauczyciela?


Kwestia prezentu dla nauczyciela jest zawsze problematyczna. Kupować czy nie kupować? A jeśli kupować to co? Według rodziców zwykły kwiatek już nie wystarcza i w bardziej materialny sposób chcą podziękować nauczycielowi, zwłaszcza wychowawcom. Coraz popularniejsze stają się drogie i ekskluzywne prezenty, takie jak: bony na zakupy, biżuteria, sprzęt AGD, a nawet bilety lotnicze na wakacje. Takie podarunki jednak wywołują kontrowersje i mogą powodować zmieszanie u obdarowanej osoby, nawet gdy są tylko i wyłącznie wyrazem sympatii ze strony uczniów.
Jeśli chcemy wyrazić swoją wdzięczność czymś więcej niż najzwyklejszym dziękuję, ale też nie chcemy przesadzić, warto pomyśleć np. o prezencie, który przyda się nie tylko nauczycielowi, ale też uczniom lub całej szkole.
Dobrym wyborem będzie aparat z wbudowaną drukarką, dzięki czemu nauczyciel może robić pamiątkowe zdjęcia dzieciom na akademiach szkolnych, wycieczkach czy podczas innych, ważnych momentów. Fuji Instax Mini 8 dostępny w agito.pl za około 309 zł to aparat przeznaczony do fotografii natychmiastowej. Wyposażono go w obiektyw Fujinon 60 mm, a także lampę błyskową z trybem automatycznym. Do używania aparatu niezbędne są specjalne wkłady.
Można też zdecydować się na prostą lustrzankę z nagrywaniem filmów np. Canon EOS 100D z obiektywem 18-55 mm, dzięki której nauczyciele będą mogli nagrywać chociażby występy ucznia i pokazać rodzicom, gdy ci nie będą mogli być akurat wtedy razem z nimi.
Tańszą opcją będzie kamera cyfrowa Samsung HMX F90WP. Posiada 52-krotny zoom optyczny i nagrywa w jakości HD. Szybki przycisk udostępniania ułatwia wstawianie filmów na YouTube. Do innych innowacyjnych funkcji należą Smart Background Music, czyli muzyka w tle, wprowadzająca nastrojową atmosferę.
Być może warto zrobić dodatkową, wspólną zrzutkę wszystkich klas i na koniec roku podarować nauczycielom coś wartościowego? Dobrym pomysłem będzie ekspres do kaw, który mogą postawić w pokoju nauczycielskim. W końcu, by zapanować nad taką gromadą dzieci, trzeba być pełnym energii przez cały dzień. W tej sytuacji sprawdzi się niedrogi ekspres ciśnieniowy Electrolux EEA 255 z dyszą do spieniania mleka, podwójnym dozownikiem oraz z funkcją podgrzewania filiżanek. Model ten posiada wyjmowany zbiornik na wodę oraz wyjmowaną tackę ociekową.
Co jeśli jednak wolimy obdarować tylko konkretnego nauczyciela? Może album ze zdjęciami stworzony specjalnie dla niego? Świetnym wyborem będzie Hama Birmingham Jumbo, solidnie wykonany album tradycyjny na wklejki z białymi stronami i pergaminowymi przekładkami. Nadaje się też do własnego ozdabiania stron, więc dzieci mogą swobodnie się w nim podpisać i zostawić dedykację. Fotografie możemy wydrukować sami w domu. Wystarczy kupić specjalny papier do druku atramentowego np. Activejet.
Dobrym pomysłem jest też specjalna prezentacja zrobiona przez uczniów dla ulubionego wychowawcy, gdzie mogą napisać coś od siebie i wrzucić wspólne zdjęcia. Można ją wgrać na elegancki pendrive np. Silicon Power Touch kosztujący około 44 zł i zapakować w piękne pudełko.

Na cokolwiek byśmy się nie zdecydowali, najważniejsze, by pamiętać o tym, że liczy się przede wszystkim szczere „dziękuję" i uśmiech. To przede wszystkim tego oczekują nauczyciele od swoich uczniów.

Wymienione produkty są dostępne w sklepie agito.pl z dostawą do domu lub z odbiorem w jednym z 14 punktów odbioru osobistego.

/źródło - STUDIO111/


 

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 14:30