Jak wybrać zabawkę odpowiednią do wieku dziecka? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
piątek, 12 czerwca 2015 13:56

Jak wybrać zabawkę odpowiednią do wieku dziecka?


Dzieci najchętniej i najszybciej poznają świat poprzez zabawę. Odpowiednio dobrana zabawka do wieku malucha może przyspieszyć jego rozwój psychofizyczny i wpłynąć na kreatywność. Jak więc wybrać zabawkę, która nie tylko bawi, ale też rozwija dziecko na kolejnych etapach jego życia? Radzą eksperci z Feedo.pl – sklepu internetowego z artykułami dla najmłodszych.

W każdej grupie wiekowej dzieci mają inne zainteresowania i potrzeby. Klocki i puzzle nie zainteresują trzymiesięcznego malucha, a grzechotka i książeczka do kąpieli prędzej wylądują w kącie, niż pobawi się nimi przedszkolak. Jakie umiejętności rozwijają się na poszczególnych etapach rozwoju dziecka i która zabawka będzie dla niego odpowiednia?

1. miesiąc – dla miesięcznego dziecka najważniejsze jest poznawanie
nowego otoczenia. Najlepiej jest oswajać je z dźwiękami i kolorami
od pierwszych chwil życia. Polecaną pierwszą zabawką dziecka jest
karuzela do wózeczka, najlepiej kolorowa i grająca.

Karuzela Lamaze (Feedo.pl) – 278,99zł

 

2 - 4. miesiąc – Wszystkie zmysły zaczynają się w tym okresie rozwijać,
dlatego dziecko z radością zareaguje na kolorowe, grające i dające się
uchwycić zabawki. Sprawdzić się mogą też proste przedmioty, takie jak łyżeczka, czy miseczka. Maluch w tym czasie uwielbia poznawać fakturę i kształt przedmiotów, dlatego ważne jest, aby dobrać zabawki,
które rozwijają motorykę dziecka.

Piłeczka grająca Yookidoo (Feedo.pl) – 62,00zł


4-9. miesiąc – Maluch w tym okresie poznaje cudowną moc uchwytu, a kąpiel wreszcie staje się dla niego idealnym placem zabaw. Mały odkrywca uwielbia rzucać i turlać przedmioty, aby sprawdzić co się stanie. Wykorzystaj te zainteresowania i zainwestuj w piłki do turlania, drewniane klocki i gumowe lub plastikowe zabawki do kąpieli.

Zabawka do wody - Bright Starts (Feedo.pl) – 54,90 zł


9-12. miesiąc – Dziecko w tym wieku zaczyna już czworakować i wypowiadać pierwsze słowa. Interesuje je wszystko to, co się rusza i mówi, dlatego wybór zabawek jest tutaj szeroki. Bardzo rozwijające są zabawki, które można pchać (pchacze, jeździki, taczki), a także interaktywne zabawki, które naśladują różne dźwięki.

 

Chodzik BINO (Feedo.pl) – 232,59 zł

1-3 lat – Do drugiego roku życia dziecko poznaje świat poprzez dotyk, wzrok, słuch i smak. Wszystkie zabawki, które mają wyrazistą fakturę, kontrastowe kolory i wydają rozmaite dźwięki będą w tym czasie odpowiednie. W trzecim roku życia dziecko powoli wchodzi w świat relacji i emocji – chętnie naśladuje miny dorosłych. Potrafi już także odróżnić pieska od słonika i wie jakie wydają dźwięki. Możemy pomóc dziecku rozwijać te umiejętności, kupując zabawki i maskotki z różnymi wyrazami twarzy, albo wydające charakterystyczne dla zwierząt lub innych przedmiotów dźwięki.

Kręgle Fiesta Crafts (Feedo.pl) – 179,00 zł

Zakup odpowiedniej zabawki sprawia większości rodzicom duży dylemat. Coraz więcej z nich decyduje się na zakupy internetowe – mogą sprawdzić dokładny opis i opinie, a także upewnić się, że dana zabawka jest odpowiednia dla wieku dziecka, a co najważniejsze: posiada niezbędne atesty i jest bezpieczna dla zdrowia. Zabawki i akcesoria dla najmłodszych można z łatwością zamówić w sklepie internetowym Feedo.pl.

/źródło - /


 

Poprawiony: piątek, 12 czerwca 2015 14:19