Znamy już zwycięzców plebiscytu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
środa, 03 czerwca 2015 21:26

Znamy już zwycięzców plebiscytu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku.

To już koniec. Festiwal Literatury dla Dzieci właśnie dobiegł końca. W ogólnopolskim głosowaniu Czytelnicy zadecydowali, że Najlepszą polską książką dla dzieci 2014 jest „Licho i inni" Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego. Zwycięzców konkursu poznaliśmy w sobotę na finałowej gali we wrocławskim Starym Ratuszu.


W tegorocznym plebiscycie oddano blisko dziesięć tysięcy głosów i trudno się dziwić. Nominowane książki były znakomite. „Licho i inni" to polskie legendy opowiedziane na nowo: nowocześnie, dowcipnie i poetycko. Zwycięska para autorów: Agnieszka Taborska i ilustrator Lech Majewski z rąk gościa specjalnego festiwalu Józefa Wilkonia odebrali dyplom. Dyplom nie byle jaki, bo z grafiką wykonaną ręką mistrza Wilkonia. Prócz tego Prezydent Miasta Wrocławia ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.
Ale rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą Książką dla Dzieci 2014, choć to bezdyskusyjny gwóźdź programu, nie było jedyną atrakcją sobotniej gali w Starym Ratuszu. Ta odbyła się pod znakiem Terry'ego Pratchetta, a na małych i trochę starszych gości wieczoru czekało wiele niespodzianek pratchettowskich z ducha. Krótko mówiąc: było magicznie i bardzo słodko od samego progu. Krasnolud witał gości, zastęp komicznych postaci stał na straży dobrej zabawy, a czarodziej częstował magiczną mikstura, po wypiciu której super moce były w zasięgu ręki. Nikt kto się przebrał nie wyszedł z pustymi rękami.

 

http://fldd.pl/2015/

 

Poprawiony: środa, 03 czerwca 2015 21:32