Meble na wymiar - o czym musisz wiedzieć?
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 02 czerwca 2015 08:50

Meble na wymiar – o czym musisz wiedzieć?

Meble na wymiar zyskują coraz większą popularność. Dlaczego? Ponieważ pozwalają one nadać naszym pomieszczeniom indywidualnego charakteru. Polacy coraz częściej decydują się na zakup mebli na wymiar. Urządzasz właśnie swoje mieszkanie? Chciałbyś/chciałabyś po swojemu stworzyć kuchnię lub salon? Zobacz, o czym pamiętać, zamawiając meble na wymiar.

1. Projekt

Pierwsze, o czym warto pamiętać przy zamawianiu mebli na wymiar, to oczywiście stworzenie dokładnego projektu pomieszczenia. Musimy dokładnie wiedzieć, jakie elementy umeblowania będą rozmieszczone w poszczególnych częściach mieszkania. Projektem zapewne nie zajmiemy się sami – najczęściej zlecamy go projektantowi wnętrz. Za jego pomocą dobierzemy meble o idealnej kolorystyce oraz stylu. Dokładny projekt jest niezwykle istotny – pokazuje charakterystykę pomieszczenia, jego cechy szczególne, mocne i słabe strony. Szczególnie ważne są dokładne wymiary danego pomieszczenia. Chcemy przecież, aby wszystko było idealne co do milimetra.

2. Wybór firmy stolarskiej

Meble na wymiar zamawiamy oczywiście u stolarza. Jego wybór nie powinien być przypadkowy. Dobrze jest poprzeć go odpowiednim researchem w Internecie, gdzie znajdziemy opinie innych klientów. Na meblach nie ma co oszczędzać – płacąc odpowiednią cenę, mamy pewność, że robota została zlecona prawdziwemu fachowcowi.

3. Materiały

Cena wykonania mebli na wymiar nie zależy tylko od samego fachu stolarza. Wiele zależy od tego, z jakiego materiału zostaną one wykonane. Tu również nie warto ciąć kosztów. Meble wykonane z dobrego materiału posłużą nam dłużej i nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Kwestię wykonania mebli z danego materiału z pewnością omówisz ze stolarzem, u którego masz zamiar dokonać zamówienia. To on, człowiek z doświadczeniem, z pewnością również będzie w stanie wiele doradzić.

4. Funkcje

Przy planowaniu rozmieszczenia mebli, musisz wiedzieć, dlaczego tak, a nie inaczej wygląda ich rozkład. Funkcjonalność pomieszczenia powinna być dla Ciebie priorytetem. Zastanów się, ile przestrzeni potrzebujesz w danym pokoju, co masz zamiar w nim robić itd.? Warto w tym miejscu się zastanowić czy dany mebel ma stanowić głównie funkcjonalne miejsce do przechowywania czy także ozdobą. W tym pierwszym przypadku oczywistym będzie, że mebel będzie musiał być dość sporych rozmiarów, gdyż dużą przestrzeń do przechowywania uzyskamy przede wszystkim dzięki dużym meblom – najlepiej wysokim do samego sufitu i zaczynającym się tuz nad podłogą. W tym drugim przypadku – mebli stanowiących również element ozdobny, możemy sobie pozwolić na nieco delikatniejsze, mniej toporne rozwiązania, z pewnością nadające uroku meblom.

5. Zadbaj o szczegóły

O tym, że meble na wymiar będą nam służyć przez lata, decydują często detale. Podczas składania zamówienia zwróć uwagę, z jakich materiałów będą wykonane choćby najmniejsze elementy. Nie zignoruj też tego, czy większość domowników posługuje się lewą czy prawą ręką. Pamiętaj – meble na wymiar dają Ci sporą swobodę – Ty decydujesz, o ich ostatecznym wyglądzie i funkcjach!

Artykuł został przygotowany przez firmę Anir.pl Meble na wymiar