Hybrydowa bryka dla babci widziana oczami dziecka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:39

„Hybryda oczami dziecka"

„Hybryda "nie zatruwa tlenu", jest cicha i pali tak mało, że zostanie nam na "duuuużą liczbę lodów". Do tego napędzają ją dwa silniki (elektryczny i spalinowy), które „muszą się dogadywać". I oczywiście nie wynalazł ich król Popiel, lecz sprytni Japończycy."

Tak nasi mali eksperci postrzegają samochody hybrydowe, których lawinowo przybywa na ulicach polskich miast. Dzień Dziecka był najlepszym momentem, by zaprosić najmłodsze pokolenie ekspertów do sprawdzenia hybrydowej Toyoty. Przewodnikiem po świecie nowoczesnych technologii został „Jankes", czyli Krzysztof Jankowski – znany prezenter radiowy i telewizyjny.

 

Młodzi badacze, których Toyota zaprosiła do udziału w projekcie, Alicja (4 lata), Artur (5 lat), Kasia (6 lat), Magda (6 lat), Marysia (7 lat), Roksana (5 lat), Sebastian (7 lat) i Szymon (7 lat), na jeden dzień „przejęli kontrolę" nad Toyotą Auris Hybrid i z ekspercką dokładnością sprawdzili każdy detal samochodu oraz, z pomocą Jankesa, poznali jak działa napęd hybrydowy. - Dzieci z wrodzoną łatwością błyskawicznie rozpracowują metody obsługi najnowszych komputerów czy telefonów. Dlatego nie zaskoczył mnie fakt szybkiego "opanowania" technologii hybrydowej i sprawności z jaką nasi młodzi eksperci poruszali się po tematach dotyczących hybryd - tłumaczy Robert Mularczyk, PR Manager Toyoty. - Do tego robili to z wielką dawką humoru i nieograniczonej wyobraźni. Takiej, która bez skrępowania pokazuje nam prawdziwe oblicze motoryzacji przyszłości. Nasi eksperci byli zgodni w dwóch kwestiach - ich zdaniem samochód jutra powinien sam się prowadzić, a przynajmniej sam parkować oraz mieć napęd hybrydowy – dodaje Robert Mularczyk.
Opinia dzieci na temat samochodów jest niezwykle ważna dla Toyoty, gdyż to właśnie m.in. ich wyobraźnia jest inspiracją do rozwoju projektów Toyoty. Marka od 9 lat organizuje międzynarodowy konkurs plastyczny pod tytułem „Samochód marzeń" (Toyota Dream Car Art Contest), w którym dzieci i młodzież mogą zgłaszać prace plastyczne. Pokazywane tam są samochody stworzone dzięki niczym nieograniczonej wyobraźni. Konkurs jest spojrzeniem na przyszłe technologie oraz oczekiwania następnych pokoleń użytkowników samochodów.
- Toyota jako jedyna marka w Europie ma tak rozbudowaną ofertę aż trzech napędów w swoich autach - benzyny, diesla oraz hybrydy. I to właśnie hybryda według naszych szacunków wyprze w przyszłości silnik wysokoprężny. Fakty są oczywiste - codziennie autami hybrydowymi jeździ na świecie już ponad 7 mln kierowców. 18 lat doświadczeń produkcji seryjnej uczyniły z nich najbardziej niezawodne auta. Stąd nasz pomysł, by to właśnie najmłodsi mogli wypowiedzieć się o tej "dziecinnie prostej" technologii - tłumaczy Robert Mularczyk, PR Manager Toyoty. - Od kilku lat notujemy regularny wzrost zainteresowania hybrydami w Polsce. Co piąty Auris sprzedany przez nas w 2014 roku był hybrydą. Wśród głównych zalet hybryd dorośli kierowcy wymieniają niskie zużycie paliwa w mieście, prostotę obsługi, ciszę i komfort w środku oraz niskie koszty eksploatacji. Opinie dzieci okazały się zaskakująco zbieżne w kilku cechach, choć wyrażane w wyjątkowy, nacechowany wielką dozą wyobraźni sposób. – dodaje Robert Mularczyk.

Zobaczcie filmik klikając poniżej


https://www.youtube.com/watch?v=KCjZtwrfSRQ

 

/źródło - First aid communication/


 

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:53