Pisz szybciej niż superbohater! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
niedziela, 03 maja 2015 11:08

Pisz szybciej niż superbohater!

Twoje dziecko pisze na klawiaturze dwoma palcami? Czas to zmienić! Na rynku pojawił się właśnie Kaczor Donald Reporter - pierwszy w Polsce program do nauki szybkiego pisania stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Z jego pomocą czas potrzebny na napisanie wypracowania można skrócić nawet o połowę!

 

Najmłodsi coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera: czatują, piszą maile, odrabiają prace domowe. Jeśli piszą dwoma palcami, mogą co najwyżej osiągnąć prędkość zbliżoną do pisania długopisem. To oznacza, że na przepisanie wypracowania o objętości 1 strony, potrzebują nawet godzinę. Tymczasem wprowadzając tekst bez zerkania na klawiaturę, mogą skrócić ten czas o połowę.

Umiejętność przyszłości
- Szybkie pisanie na klawiaturze przydaje się w szkole, pracy i życiu prywatnym – wyjaśnia Grzegorz Frątczak, trener biznesu, dydaktyk, ekspert w zakresie szybkiego pisania. – Nie tylko pozwala na oszczędność czasu, ale poprawia też efektywność zapamiętywania informacji, bo konieczność szukania liter na klawiaturze nie odciąga już uwagi od tekstu. Jest ważne również dla zdrowych pleców, gdyż wyrabia nawyk trzymania właściwej postawy ciała.

Eksperci zalecają, aby naukę szybkiego pisania zacząć już od najmłodszych lat. -Idealny moment, aby nauczyć się szybko pisać na klawiaturze to 9 lat – dodaje Grzegorz Frątczak. – Im dłużej zwlekamy z nauką, tym mocniej utrwalamy złe nawyki i trudniej nam będzie je zmienić.

Nauka poprzez zabawę - najskuteczniejsza metoda
Kaczor Donald Reporter to nowa propozycja wydawnictwa edukacyjnego Nowa Era – jedyny w Polsce internetowy kurs szybkiego pisania na klawiaturze stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Jest dopasowany do ich potrzeb, możliwości i percepcji. Dlatego opiera się na koncepcji nauki poprzez zabawę. Powstał w Holandii – kraju, który jest jednym z liderów rankingu pod względem odsetka osób potrafiących szybko pisać na klawiaturze. Został stworzony przez dydaktyków na podstawie wieloletnich analiz technik uczenia się dzieci.

Program składa się z 18 różnych gier dziejących się w tak uwielbianym przez najmłodszych Kaczogrodzie – krainie, z której pochodzi Kaczor Donald. Dzięki zabawnym animacjom, wysokiej jakości grafice i wciągającej narracji kursu, dzieci nie traktują czasu spędzonego z Kaczorem Donaldem Reporterem jako obowiązku, ale postrzegają naukę z nim jako dużą atrakcję i chętnie przystępują do kolejnych etapów.

Pełny kurs trwa ok. 4 miesięcy, ale wystarczą już 4 tygodnie nauki z Kaczorem Donaldem Reporterem, żeby pisać zdecydowanie szybciej. Najmłodszych ucieszy fakt, że na koniec kursu imienny dyplom z wyrazami uznania podpiszą Lord Warbol i Kaczor Donald.

Program jest wydawany przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era na licencji Disneya. Korzystać z niego mogą już 8-latkowie. Jest dostępny na platformie www.donaldreporter.pl. Pełny kurs kosztuje 99 zł. Można skorzystać również z bezpłatnej wersji próbnej.


Nowa Era to wiodące wydawnictwo edukacyjne w Polsce z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Nowej Ery uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne i oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN).

 

/źródło - JBcomm PR/


 

Poprawiony: niedziela, 03 maja 2015 11:17