Zderzak w zderzak... Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
piątek, 24 kwietnia 2015 07:26

Zderzak w zderzak: Nissan wie, jak zapobiegać stłuczkom parkingowym


· Z badań przeprowadzonych przez firmę Nissan wynika, że 1 na 3 osoby w Europie miała uszkodzony pojazd w ciągu ostatnich 5 lat, z czego 16% stanowiły szkody parkingowe


· Kolizje przy parkowaniu przydarzają się Włochom niemal trzykrotnie częściej niż Brytyjczykom, którzy – jak się okazało – najsprawniej radzą sobie na parkingach (odsetek szkód odpowiednio 26% i 10%)
· 45% wszystkich szkód parkingowych w Europie w ciągu ostatnich 5 lat powstało w trakcie cofania
· Zaawansowana technologia Nissana pomaga kierowcom w parkowaniu (film zarejestrowany na prawdziwym parkingu)
Według badań, których wyniki opublikował Nissan, w ciągu ostatnich 5 lat jedna na trzy osoby w Europie* uczestniczyła w zdarzeniu, w którym doszło do uszkodzenia pojazdu. Globalna agencja YouGov przeprowadziła badanie z udziałem 9 177 kierowców z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii w celu zidentyfikowania przyczyn i skutków stłuczek parkingowych. Okazało się, że więcej niż 3 na 10 kierowców (33%) zgłaszało uszkodzenia samochodów w ciągu ostatnich 5 lat, przy czym 16% tych zdarzeń miało miejsce w trakcie parkowania.
Na kolizje najbardziej narażeni są Włosi. Co drugi przyznał się do uszkodzenia pojazdu w badanym okresie, z czego 26% to zdarzenia, do których dochodziło przy parkowaniu pojazdu. Na drugim biegunie znajdują się brytyjscy kierowcy, którzy parkują najostrożniej. Tylko 10% zgłosiło szkody parkingowe.
W 4 z 5 badanych krajów najwięcej kłopotów sprawiało kierowcom cofanie. Do 45% parkingowych stłuczek doszło właśnie w trakcie wykonywania tego manewru. We Włoszech odsetek ten wyniósł aż 51%.
Na baczności powinni mieć się także kierowcy samochodów kombi, bo odsetek stłuczek parkingowych jest najwyższy właśnie w tej popularnej klasie pojazdów (27%).
Hiszpanie o włos uniknęli łatki najbardziej „wypadkowych" kierowców w Europie, zajmując drugie miejsce za Włochami, z wynikiem 25% szkód parkingowych w ogólnej liczbie kolizji.
Niemcy i Francuzi okazali się kierowcami bardziej wprawionymi w parkowaniu, uzyskując wyniki odpowiednio 11% i 10%.
Nissan postanowił pomóc niczego niepodejrzewającym kierowcom i zademonstrować, jak bardzo przydatne mogą okazać się technologie stosowane w autach. Wykorzystał do tego celu parking samochodowy w Rzymie jako miejsce prezentacji zalet pochodzących z kompaktowego hatchbacka Nissana Pulsar systemów kamer 360° oraz ostrzegania o poruszających się obiektach.
Inteligentny system kamer 360° Nissana zaprojektowany jako pomoc przy parkowaniu pozwala zobaczyć obraz samochodu manewrującego na parkingu widziany z góry. Jest to więc swoista „siatka bezpieczeństwa" dla kierowcy.
Reakcje zmotoryzowanych na kontakt z technologią – niekiedy dość niezwykłe – można obejrzeć na filmie: http://youtu.be/o6trVdriZcM .
„Parkowanie to nieodłączny element jazdy samochodem, ale nie wszyscy dobrze sobie z nim radzą. Dlatego chcieliśmy zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc kierowcom" – powiedział Bastien Schupp, wiceprezes ds. marketingu w europejskim oddziale Nissana.
„Udostępniając technologię z modelu Pulsar na parkingu we Włoszech, daliśmy kierowcom szansę przekonania się, jak system kamer 360° może wyeliminować stres związany z parkowaniem, pomagając w swobodnym manewrowaniu na parkingu bez obawy o uszkodzenie auta".
Odważne wzornictwo, techniczne innowacje i przestronne wnętrze nowego Nissana Pulsar wprowadzają nowy wymiar do segmentu kompaktowych hatchbacków. Nabywcy tego modelu otrzymują wszystkie znane już atuty Nissana w nowym, eleganckim opakowaniu.
Uwagi dla mediów:
* Wszystkie dane, o ile nie podano inaczej, pochodzą z YouGov Plc.
Łączna liczba kierowców w próbie: 1819 (Wielka Brytania), 1796 (Niemcy), 1810 (Francja), 1913
(Włochy), 1839 (Hiszpania).
Badanie przeprowadzono przez Internet. Prace w terenie prowadzono w dniach 2-16 lutego.


Kraj       Miejscew rankingu        Uszkodzenia pojazdów w ciągu ostatnich 5 lat    Odsetek szkód parkingowychWłochy             1.                                                50%                                                26%
Hiszpania          2.                                                40%                                                 25%
Niemcy             3.                                                25%                                                 11%
Francja             4.                                                25%                                                 10%
Wielka Brytania   5.                                                24%                                                 10%

 Nissan w Europie
Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 600 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu.
W ubiegłym roku finansowym w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 675 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, samochody małolitrażowe, samochody typu SUV, pojazdy użytkowe oraz samochody elektryczne, takie jak Nissan LEAF, który jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie, a 96% klientów poleciłoby go swoim znajomym. Obecnie Nissan oferuje w Europie aż 23 zróżnicowane i innowacyjne modele pod markami Nissan i Datsun.

 

/źródło - NISSAN INTERNATIONAL SA/


Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 07:39