W trosce o kręgosłup Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
środa, 01 kwietnia 2015 05:42

W trosce o kręgosłup

Większość z nas około trzydziestego roku życia zaczyna narzekać na dokuczliwe bóle kręgosłupa. Początkowo niewinne, chwilowe i przemijające z czasem przyjmują charakter przewlekły. Zanim trafimy do lekarza, staramy się wspomóc codzienne funkcjonowanie lekami przeciwbólowymi lub kojącymi maściami gwarantującymi z założenia niwelowanie problemu. Niestety tą drogą jedynie pogarszamy sytuację. Tuszujemy objawy pomijając ich przyczyny, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zwyrodnień, które ostatecznie zmuszą nas do odwiedzenie ortopedy lub neurologa.

 

Oczywiście doprowadzenie własnego kręgosłupa do podobnego stanu wymaga czasu. Ten liczony najczęściej w latach zdaje się jednak kierunkować nasze myślenie na bardziej absorbujące obszary. Gdy powrócimy jednak mimowolnie do rozważenia tematyki najprawdopodobniej będzie już za późno na wdrożenie działań zaradczych, które dziś mogą jeszcze zapobiec podobnym kłopotom.

W trosce o własny kręgosłup warto więc wprowadzić w życie kilka prostych zasad. Znane od lat, powtarzane przez babcie i troskliwe mamy kojarzą się z nudnymi i irytującymi komentarzami. Któż z nas nie słyszał bowiem haseł w stylu: Wyprostuj się! Nie garb się! Siedź prosto! Niestety okazuje się, że wszystkie one są jak najbardziej właściwe, co z przyjemnością powtórzy lekarz specjalista. Zachowanie właściwej pozycji pozwala odciążać kręgosłup, który w pozycji siedzącej podlega największym naciskom, bo przecież nie jest możliwym całe dnie spędzić w pozycji wyprostowanej czy leżącej.

O zbawiennych ćwiczeniach prawdopodobnie możemy zapomnieć. Rzadko kto bowiem cechuje się wymaganą przy aktywności fizycznej systematycznością, co oczywiście nie dziwi przy natłoku codziennych obowiązków. Zmęczeni i znużeni wybieramy najprostsze formy relaksu ponownie zmuszając kręgosłup do zastygania w uciążliwych dla niego pozycjach. Czy istnieje więc cokolwiek co możemy zrobić w trosce o własne zdrowie?

Na szczęście tak! Bez radykalnych zmian możemy codziennie zatroszczyć się o kręgosłup, który odwdzięczy się elastycznością, i brakiem wysyłania bolesnych wiadomości na temat swojego stanu. Podczas snu, w wygodnej pozycji spoczynkowej zapobiegniemy powstawaniu krzywizną i odciążymy kręgosłup na całej jego długości. Aby każdego poranka tryskać energią musimy jednak posiadać odpowiednie materace. Wypełniane gąbką sofy, wersalki czy starej daty materace kupowane często na wątpliwe okazyjnych promocjach w hipermarketach czy wielobranżowych składach wygodą mogą poszczycić się jedynie przez chwile. Z czasem ulegają deformacji, a my pozostajemy skazani na wieczne poszukiwanie wygodnych pozycji.

Kto bowiem chciałby narazić się na kolejne koszty, gdy już dokonał nieudanej inwestycji? Pewnie nikt, jednak warto wybrać raz, a dobrze. Odpowiednio skonstruowane materace, wykonane z najnowszej technologii materiałów nie pozwolą żałować zakupu. Pozostają one w pełni ergonomiczne, współgrając z układem kostnym który zostaje odciążony. Materace posiadają więc profilaktyczne oraz lecznicze właściwości. z których możemy korzystać na co dzień w trosce o kręgosłup. Godne polecenia są przede wszystkim materace o właściwościach ortopedycznych, które dopasowują się do naszego ciała.

Urządzenie miejsca wypoczynku powinno tym samym, zaspokajać nie tylko oczekiwania wizualne i estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Odpowiednio dobrane materace staną się dzięki temu centralnym punktem każdego domostwa. Latami będziemy cieszyć się niezastąpioną wygodą, a nasze materace dbać aby nic nie mogło zmienić tej sytuacji.


Tekst zamieszczony przez autoryzowanego dystrybutora Tempur materace i poduszki salonsnu.pl/tempur

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 05:48