Naturalny brykiet drzewny, doskonałym opałem do Twojego kominka mieszkalnego!
Wpisany przez W.P.   
niedziela, 22 marca 2015 08:18

Naturalny brykiet drzewny, doskonałym opałem do Twojego kominka mieszkalnego!

Rozpalanie ognia za pomocą węgla kamiennego i miału węglowego rodzi wiele niedogodności, zarówno pod kątem komfortu, bezpieczeństwa użytkowania, jak i zanieczyszczeń atmosfery. Nic więc dziwnego, że szukamy dziś ekologicznych alternatyw dla tradycyjnych rozwiązań. Warte szczególnej uwagi może być chociażby używanie drzewnego brykietu.

Co warto wiedzieć o ekologicznym brykiecie?

Brykiet kominkowy pozwala uzyskać ponadprzeciętną efektywność spalania, przy jednoczesnej oszczędności energii. Jest to opał, który otrzymuje się zazwyczaj z naturalnie występujących w przyrodzie pozostałości po drewnie. Uzyskuje się go zwłaszcza bezpośrednio po wycinkach leśnych drzew, a także wtórnie pozyskuje z tartaków. W konsekwencji powstaje efektywny materiał opałowy, całkowicie pozbawiony klejącej się żywicy.

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości brykiecie kominkowym, powinniśmy wtedy koniecznie zwracać uwagę na szczegóły podawane na opakowaniu przez producenta. Bardzo ważne jest bowiem to, aby brykiet drzewny nie zawierał jakichkolwiek sztucznych domieszek, co niestety jest często dziś spotykaną praktyką. Nikogo nie może specjalnie dziwić, że w składzie tego opału znajdują się pozostałości laminowanych płyt oraz wielu innych sztucznych materiałów. W takim przypadku jednak nie możemy liczyć na to, że brykiet kominkowy zachowa wszelkie cenne właściwości naturalnie wyprodukowanego opału.

Przede wszystkim najwyższy stopień ekologii

Spalanie brykietu w domowym kominku, zapewnia niemal całkowite ograniczenie wydobywania się dwutlenku węgla i wielu substancji smolistych do środowiska. Tym samym uzyskujemy opał wyjątkowo przyjazny pod kątem ekologii. Jeżeli zależy nam więc na tym, aby ograniczyć ciągle wzrastające stężenie CO2 w powietrzu, powinniśmy odważnie stosować tego rodzaju opał oraz głośno promować tak przyjazne pod wieloma względami rozwiązanie.

Ekologia kojarzy się nam jednak najczęściej z ponoszeniem ogromnych kosztów finansowych. W przypadku brykietu kominkowego jest jednak zupełnie inaczej! Wydatek jaki musimy ponieść za kupno tego opału, nie przekracza bowiem ceny węgla kamiennego. Jednocześnie zyskujemy znacznie dłuższy czas utrzymania ognia w kominku, a tym samym przyjemne ciepło w mieszkaniu. Jeżeli więc nie przekonują Cię argumenty ekologiczne, wtedy rozważ, czy nie warto zaoszczędzić pieniędzy na kosztach ogrzewania.

Rozpalaj w kominku komfortowo i bez jakichkolwiek obaw

Tradycyjne metody rozpalania ognia w kominku przyczyniają się zazwyczaj do powstawania ogromnych ilości gromadzonego popiołu, a także rodzą ryzyko wydobywania się na zewnątrz sadzy. Nie trzeba chyba zaznaczać, że nie jest to na pewno przyjemne, ani tym bardziej korzystne dla naszego zdrowia, bezpieczeństwa i samopoczucia. Naturalny brykiet kominkowy pozwala zapobiec tego rodzaju problemom, a jednocześnie rozpalanie ognia z jego użyciem nie pobrudzi naszych rąk, twarzy czy ubrań.

Warto więc przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego oraz uzyskać wiele pozostałych walorów wysokiej jakości brykietu kominkowego. Jest to rozwiązanie oszczędne, wygodne, praktyczne, czyste, a nade wszystko wyjątkowo efektywne pod kątem ogrzewania mieszkania. Nie bójmy się więc łamać utartych schematów i koniecznie rozpalajmy w swoim kominku drzewnym brykietem!

Źródło: artykuł powstał we współpracy z epellet.eu