Matematyka w sam raz dla 3-latka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
niedziela, 18 stycznia 2015 11:57

Matematyka w sam raz dla 3-latka


Podczas swojej wizyty w Polsce, założycielka międzynarodowej grupy edukacyjnej Helen Doron ogłosiła, że we wrześniu 2015 w naszym kraju pojawi się metoda nauczania matematyki dla 3-latków.


Helen Dorn fot.Math Riders

Choć może być to zaskakujące, nauka matematyki przez zabawę w niektórych krajach realizowana jest już z dwulatkami. W Polsce, dzięki rozwojowi należącej do Helen Doron Educational Group sieci MathRiders, dużą popularność zyskały zajęcia dla maluchów od 4 roku życia. We wrześniu 2015 r. centrom nauczania w naszym kraju udostępniona zostanie metodologia umożliwiająca pracę nawet z 3-latkami.
Metoda pozwala na przygotowanie dzieci do nauki matematyki na etapie, gdy mózg jest najbardziej chłonny. Głównym celem nie jest przekazanie szkolnej wiedzy, ale rozwój wczesnodziecięcych, intuicyjnych zdolności, które przekładają się na lepsze zrozumienie otaczającego świata i pozytywny stosunek do przedmiotu. Ważnym elementem jest również zbudowanie pewności siebie i wewnętrznej motywacji do nauki tak potrzebnych na późniejszych etapach edukacji

 

/źródło - More&More Marketing/


Poprawiony: czwartek, 22 stycznia 2015 12:23