Kentucky - drewniane podłogi zawsze w dobrym stanie
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 06 stycznia 2015 14:18

Kentucky – podłogi drewniane zawsze w dobrym stanie

Mówi się, że uroda przemija. W przypadku naturalnych surowców, takich jak drewno, stwierdzenie to można jednak poddać pod wątpliwość. Trwałe, wyjątkowo precyzyjnie odwzorowujące fakturę materiału panele drewniane marki Wicanders z kolekcji Kentucky już na pierwszy rzut oka prowokują do tego, by na stałe wprowadzić dobry klimat do domowych wnętrz.

Natura z wdziękiem komponuje barwy i z fantazją kształtuje fakturę materiału. Zamiast ingerować w jej twórczość lepiej wziąć z niej dobry przykład. Firma Wicanders zrobiła tak, projektując kolekcję podłóg drewnianych Kentucky. Efektem tej inspiracji jest 6 unikalnych wzorów, emanujących głębią barw, które silnie podkreślają oryginalne pochodzenie surowca.

 
Inspiracja zrodzona z natury
Ciemne i jasne brązy, a może melanż szarości zmieszanych z beżem zabarwionych słoneczną nutą? 6 modeli i 6 różnych charakterów wnętrz. W kolekcji Kentucky marki Wicanders każdy znajdzie swojego faworyta.
Motywem przewodnim kolekcji Kentucky jest silna inspiracja naturą, niewymuszone, subtelne cieniowania i wierne odwzorowanie faktury drewna. Solidna, a przy tym niezwykle reprezentacyjna okładzina będzie doskonałym punktem wyjścia zarówno dla projektów skłaniających się do bardziej tradycyjnych, ale też nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. W asyście ciężkich drewnianych mebli, stylizowanych dodatków podłoga z kolekcji Kentucky podkreślać będzie kuluarowość, wytworność i elegancję projektu. W towarzystwie materiałów, takich jak szkło, stal czy naturalny kamień w domowych wnętrzach zagości współczesny, nowoczesny design.


Utrzymane w dobrej formie
Kansas, Oklahoma, Dallas, Atlanta, Houston, New Orleans – niezależnie, jaki model z kolekcji Kentucky zaintryguje nas swoją fakturą możemy być pewni, że sprosta on nie tylko estetycznym oczekiwaniom.

Gwarancją trwałości i funkcjonalności podłóg drewnianych marki Wicanders jest ich wielowarstwowa struktura. Efektowna wierzchnia warstwa dekoracyjna o grubości od 3,5 do 4 mm wykonana jest z drewna dębowego. Zadrapaniom i zarysowaniom powierzchni paneli zapobiega z kolei aż 7 warstw lakieru lub też 2 warstwy oleju, z których każda utwardzona jest promieniami UV. Trwałość i elastyczność podłogi to zasługa warstwy nośnej o grubości 8 mm. Trzecim elementem jest warstwa wykonana z drzewa topoli o grubości 2 mm. Jej zadaniem jest zapewnić stabilizację i usztywnienie całej konstrukcji deski. Słuszność wyboru paneli Wicanders odczujemy już na etapie montażu. Podłoga układana jest bez użycia kleju i nie wymaga zastosowania specjalistycznej chemii montażowej. Warto również wspomnieć, że podłogi z kolekcji Kentucky są antystatyczne, nie jonizują powietrza i nie przyciągają kurzu. Odpowiedzialne są one, nie tylko w sposób metaforyczny, za dobry klimat we wnętrzach. Wprowadzając i zatrzymując wewnątrz ciepło, absorbują bowiem wilgoć i oddają ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche.
Mieszkać pięknie, wygodnie i funkcjonalnie może każdy z nas. Wystarczy sięgnąć po właściwe materiały wykończeniowe, które tak jak panele z kolekcji Kentucky, centymetr po centymetrze pomogą nam budować stylowe wnętrza, których uroda cieszy przez długie lata.

www.wicanders.pl


Wicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka, firmy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Wicanders znany jest jako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu.

 

Od 1998 integralną częścią portugalskiej grupy Amorim jest, największy w Polsce dystrybutor produktów z korka, firma Dom Korkowy Sp. z o.o. Spółka funkcjonuje w Polsce od 1991 roku, kiedy to podłogi i ściany korkowe były absolutną nowością na polskim rynku. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz zrównoważony proces produkcji, obecnie udział Domu Korkowego Sp. z o.o. w rynku szacowany jest na 85%. W ofercie Domu Korkowego Sp. z o.o. znajdują się: podłogi i ściany korkowe, podpodłogowe podkłady wygłuszające z korka i gumokorka, korek techniczny w rolach i arkuszach, płyty izolacyjne z korka ekspandowanego (Aglomerado Negro), granulat korkowy o różnej gęstości i wielkości ziarna, płyty dźwiękochłonne Izofon, korki do butelek, ale także cały szereg produktów komplementarnych - kleje, lakiery i środki konserwujące.

 

/źródło - Gut PR/


 

Poprawiony: wtorek, 06 stycznia 2015 14:29