My się zimy nie boimy Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
poniedziałek, 05 stycznia 2015 11:21

My się zimy nie boimy!


Zimowe spacery sama przyjemność. I ogromna porcja zdrowia. Okazuje się bowiem, że maluchy, które zimą spędzają poza domem minimum dwie godziny dziennie, lepiej sypiają, więcej zjadają, rzadziej chorują, szybciej rozprawiają się z infekcjami. Ważne jednak, aby do zimowego szaleństwa odpowiednio się przygotować. Co to oznacza w praktyce?


ABC małego spacerowicza

Temperatura poniżej zera, podmuchy wiatru i ostre, zimowe, mroźne powietrze nie zaszkodzą dziecku. Wprost przeciwnie- mogą przynieść wiele dobrego. Konfrontacja z zimnem jest potrzebna, by odpowiednio zahartować organizm i nauczyć malucha radzenia sobie w sytuacjach nagłej i niespodziewanej zmiany warunków. Ważne jednak, aby odpowiednio przygotować się do wyjścia z domu, a zimę dawkować dziecku z umiarem. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim, dobrze jest unikać spacerów, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni C. Lodowata mżawka i mroźny wiatr też nie tworzą dobrych warunków do aktywności. Jednak w pogodny, zimowy, słoneczny dzień nic nie powinno was powstrzymać. Odpowiednio przygotowani: nakarmieni, napojeni, wysmarowani specjalnym kremem ochronnym i dobrze otuleni, możecie wyruszać. Przygotowując się do wyjścia, pamiętaj, że niemowlęta powinny mieć na sobie o jedną warstwę więcej niż my - dorośli. Śpiworki, w jakich spacerują, muszą zapewniać idealny komfort i ciepło, powinny też być odporne na wiatr, deszcz czy śnieg. Najlepiej, by były wypełnione najwyższej jakości, idealnym puchem (np. tak jak puchowy śpiworek do wózka Elodie Details ze sklepu www.babymama.pl). Tylko takie wypełnienie gwarantuje pełną wygodę spacerowania i ciepło, które ma dla niemowląt tak ogromnie ważne znaczenie. Warty zastosowania tym bardziej, że jest lekki, delikatny, idealny dla potrzeb najmłodszych.

Cichy zakątek

Ciepły, miękki, puchowy, lekki śpiworek dla niemowląt gwarantujący pełen komfort to podstawa. Jednak by zimowe spacerowanie było prawdziwie udane, warto przyłożyć wagę nie tylko do tego, w co malca ubierzemy, ale także i do tego, dokąd się z maluchem wybierzemy. Gdzie najlepiej spacerować? W cichych, przytulnych, pozbawionych spalin zakątkach (np. w pobliskich parkach czy skwerach). Wyjścia z domu są wówczas jeszcze bardziej wartościowe, jeszcze bardziej zdrowe i jeszcze bardziej polecane.

Śpiworek puchowy do wózka Elodie Details cena: 597 pln www.babymama.pl

 

/źródło - /

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 stycznia 2015 12:01