Nowoczesność z odrobiną egzotyki - korkowe wykładziny
Wpisany przez S.Z   
piątek, 02 stycznia 2015 13:07

Nowoczesność z odrobiną egzotyki – korkowa okładzina ścienna Hawai Dekwall marki Wicanders

Przyjemny, ciepły klimat, kojący szum oceanu oraz przepiękne krajobrazy. Hawaje słusznie uważane są za jedno z najwspanialszych miejsc do życia na Ziemi. Nieprzypadkowo więc nazwa archipelagu zainspirowała specjalistów firmy Wicanders do stworzenia oryginalnych wzorów korkowych okładzin ściennych Hawai Dekwall. Wyjątkowa dekoracja zapewni we wnętrzach nie tylko szczególne doznania estetyczne, ale również wpłynie na komfort użytkowania pomieszczeń i panujący w nich klimat.

 

Teksturę okładziny Hawai White wzbogacono o drobne, białe elementy rozjaśniające całą ścianę. Fot.www.wicanders.pl

Oprócz wzoru o klasycznym, naturalnym kolorze korka, projektanci firmy Wicanders przygotowali także 5 innych fornirów z linii Hawai Dekwall, inspirowanych kolorystyką oraz klimatem tropikalnej wyspy. Teksturę okładziny Hawai White wzbogacono o drobne, białe elementy, przywodzące na myśl jasne ziarenka piasku słynnej plaży Waikiki, z kolei czarne akcenty okładziny Hawai Black kojarzą się z grudkami zastygłej lawy, również występującymi na wulkanicznym archipelagu. Zastosowanie jednego z dwóch wzorów pozwoli w delikatny sposób rozjaśnić lub przyciemnić dekorację ścian, przy zachowaniu dominacji naturalnej barwy korka.
Wśród hawajskich inspiracji projektantów firmy Wicanders znalazły się także perły, obficie występujące u wybrzeży wysp. Wyjątkowy kolor oraz żywa tekstura wzoru Hawai Pearl doskonale sprawdzą się jako elegancka i zarazem wyrazista dekoracja wnętrz. Miłośników jasnych materiałów szczególnie zainteresuje z kolei fornir Hawai Exclusive. Dzięki charakterystycznej, korkowej fakturze jego wierzchnia warstwa przypomina szlachetny marmur, jednak w przeciwieństwie do kamienia, powierzchnia okładziny jest ciepła i miękka w dotyku. Ściany salonu lub sypialni możemy także ozdobić równie eleganckim, ale nieco ciemniejszym wzorem Hawai Platinum.

Wyjątkowy kolor oraz żywa tekstura wzoru Hawai Pearl doskonale sprawdzą się jako elegancka i zarazem wyrazista dekoracja wnętrz. Fot.www.wicanders.pl

Jak wszystkie korkowe wykończenia ścian, model ten może być stosowany także w kuchniach i łazienkach, ponieważ korek posiada niski współczynnik przepuszczalności pary wodnej.
Dzięki niezwykłej budowie wypełnionych gazem komórek kory dębu korkowego, okładziny Hawai Dekwall marki Wicanders doskonale wyciszają pomieszczenia, tłumiąc hałasy zakłócające spokój domowego zacisza. Korek jest także efektywnym izolatorem cieplnym, co w wykończonych za jego pomocą wnętrzach przekłada się na panujący tam zawsze wyjątkowo przytulny klimat.
Stosowany do produkcji okładzin marki Wicanders materiał jest w stu procentach naturalny i ekologiczny, a dzięki swoim właściwościom pomaga także stabilizować temperaturę oraz wilgotność powietrza w pomieszczeniach, korzystnie wpływając na mikroklimat wnętrz. Pojedyncze płytki pokrycia dostępne są w wymiarach 600x300x3 mm, a ich montaż za pomocą specjalnego kleju jest bardzo łatwy. Utrzymanie okładziny w czystości również nie sprawia kłopotów, a zabrudzenia powstałe na woskowanej powierzchni można usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki.
Planując atrakcyjne wykończenie ścian warto zwrócić szczególną uwagę na korkowe okładziny Hawai Dekwall marki Wicanders. Ich świeży, pełen ekspresji nowoczesny wygląd idzie w parze z wyjątkowymi właściwościami technicznymi i praktycznością rozwiązania. Decyzja o zastosowaniu tej szczególnej dekoracji to dobry i pewny krok w kierunku zapewnienia domowym wnętrzom iście hawajskiego klimatu. 


Wicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka, firmy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Wicanders znany jest jako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu.
Od 1998 integralną częścią portugalskiej grupy Amorim jest, największy w Polsce dystrybutor produktów z korka, firma Dom Korkowy Sp. z o.o. Spółka funkcjonuje w Polsce od 1991 roku, kiedy to podłogi i ściany korkowe były absolutną nowością na polskim rynku. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz zrównoważony proces produkcji, obecnie udział Domu Korokowego Sp. z o.o. w rynku szacowany jest na 85%. W ofercie Domu Korkowego Sp. z o.o. znajdują się: podłogi i ściany korkowe, podpodłogowe podkłady wygłuszające z korka i gumokorka, korek techniczny w rolach i arkuszach, płyty izolacyjne z korka ekspandowanego (Aglomerado Negro), granulat korkowy o różnej gęstości i wielkości ziarna, płyty dźwiękochłonne Izofon, korki do butelek, ale także cały szereg produktów komplementarnych - kleje, lakiery i środki konserwujące.

Dom Korkowy Sp. z o. o.
ul. Balicka 255
30-198 Kraków
tel. +48 12 637-96-39
tel. +48 12 637-96-41
fax 12 636-79-16
www.wicanders.pl

 

/źródło - Gut PR/

 

Poprawiony: piątek, 02 stycznia 2015 13:28