Klimat Prowansji w sypialni Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 07 października 2014 11:59

Klimat Prowansji w sypialni

Podobno klimat Prowansji potrafi zachwycić każdego. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na aranżację mieszkania oddającą urok południowej Francji. Szukasz pomysłu na to, jak wprowadzić sielski klimat Prowansji we własnym domu, a w szczególności w sypialni? Skorzystaj z porad, które przygotowała Dekoria.pl.

 

Chcąc urządzić wnętrze w stylu prowansalskim, powinniśmy poznać kilka podstawowych zasad, dzięki którym osiągniemy przytulny wystrój, pełen domowego ciepła. Niezbędne będą dodatki i dekoracje, które w tym przypadku powinny być utrzymane w subtelnej kolorystyce. Tak zaaranżowana przestrzeń będzie sprzyjać wypoczynkowi i wpłynie na dobre samopoczucie domowników.

Od czego zacząć? Najczęściej wykorzystywanym materiałem do wykonania podłogi jest drewno lub kamień. Ściany w pomieszczeniu z reguły nie mają gładkiej powierzchni, sprawiają wrażenie nieco przypadkowo pomalowanych. Oczywiście zabieg ten jest celowy i osiągniemy go za pomocą dostępnych rozwiązań, jak tynki dekoracyjne lub farby strukturalne.

Kolejnym etapem jest wybór mebli. W tym przypadku istotną rolę odgrywa zarówno rodzaj materiału, jak i jego kolor. Idealnym rozwiązaniem są meble w stylu francuskim, które są stylizowane na nieco podniszczone. Dominującym kolorem jest biel, którą możemy przełamać dodatkami w intensywniejszych odcieniach. W sypialni centralnym punktem jest łóżko, które możemy wyposażyć w dodatkowy baldachim lub ozdobną narzutę i sporą ilość poduszek. Szafki nocne powinny zdobić stylizowane lampy, które zadbają o przytulną atmosferę w sypialni.

Ostatnim elementem udanej stylizacji pomieszczenia są dodatki. Do jasnych mebli (jak na zdjęciu) pasują tkaniny w nieco żywszych kolorach. Dekoria.pl poleca nowość - kolekcję Quadro. Urocze, dobrze układające się materiały są dostępne w 5 deseniach. Romantyczna krata i modne pasy w połączeniu z gładką, jednokolorową tkaniną stworzą atrakcyjną kompozycję, która doda uroku nie tylko sypialni, ale i innym pomieszczeniom w mieszkaniu.

Dekoria.pl - marka ceniona zarówno w Polsce, jak i zagranicą - jest własnością polskiej firmy Franc-Textil Sp. z o.o. Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych centrów szycia tekstyliów domowych, produkujących wyroby na zlecenie firm tekstylnych i handlowych z krajów Europy Zachodniej.Od 20 lat specjalizuje się w produkcji wszelkich artykułów tekstylnych oraz rolet rzymskich dla domów, mieszkań oraz hoteli. Od dłuższego czasu w sklepie www.dekoria.pl dostępny jest także bogaty wybór dekoracji oraz mebli.

/źródło - /

 

Poprawiony: wtorek, 07 października 2014 12:08