Podłogi przyjazne domownikom
Wpisany przez S.Z   
czwartek, 02 października 2014 13:44

Podłogi przyjazne domownikom

Odpoczynek, praca i rozrywka - to wszystko ma miejsce w domu, nierzadko w tym samym momencie. Wszyscy domownicy korzystają ze wspólnych przestrzeni, dlatego w jednej chwili mogą one zmienić swój charakter ze spokojnych czterech kątów w tętniący życiem plac zabaw. W takim zamieszaniu warto zadbać o te elementy, które pozwolą komfortowo korzystać z domowych wnętrz w każdej sytuacji. Jednym z nich jest dobrze dobrane pokrycie podłogi. Jacek Puła z firmy Wicanders podpowiada, w jaki sposób korek może pomóc nie stracić w domowym zamieszaniu gruntu pod stopami....

Podłogi korkowe to rozwiązanie wyjątkowe, tak jak materiał z którego są wykonane. „Każdy centymetr sześcienny korka to ponad 40 milionów komórek wypełnionych gazem, przypominających budową plaster miodu. To niezwykłe dzieło natury posiada dzięki temu wyjątkowy zestaw właściwości mechanicznych i izolacyjnych – zwraca uwagę ekspert firmy Wicanders, i dodaje: - „To właśnie one powodują, że wykonane z korka pokrycia podłóg są nie tylko estetycznym, ale też wielozadaniowym elementem wyposażenia".
Ciepło i miękko
Nie wiadomo, czy wstawanie z łóżka lewą nogą faktycznie jest zawsze przyczyną złego samopoczucia. Na pewno jednak postawienie stopy na zimnej posadzce zaraz po przebudzeniu gwarantuje nieprzyjemny dreszcz z samego rana. Korkowa podłoga zaskoczy nas w takiej sytuacji swoim przyjemnym ciepłem. „Korek to wspaniały izolator termiczny. Zapewnia zdecydowanie wyższy komfort cieplny niż laminaty czy nawet drewno, o ceramice nie wspominając. Jest w zasadzie porównywalny do wykładzin materiałowych." – mówi Jacek Puła z firmy Wicanders.
Kilka następnych kroków powinno z kolei zwrócić naszą uwagę na niezwykłe właściwości biomechaniczne, pozwalające potraktować podłogę jako miejsce wyjątkowo przyjazne dziecięcym zabawom oraz ćwiczeniom, na przykład fitness lub jogi. „Ciepła i miękka powierzchnia idealnie nadaje się do takich form aktywności. Jest płaska, stabilna i zapewnia lepszą ochronę w razie upadków." – potwierdza ekspert firmy Wicanders.

 

Cicho i ekologicznie
W tętniącym życiem domu korkowa podłoga pomoże wyciszyć niepożądane dźwięki. „Zastosowany do wykończenia posadzki korek pozwoli wytłumić odgłosy kroków w danym pomieszczeniu, będzie także stanowił warstwę dźwiękoszczelną między kondygnacjami." – zwraca uwagę Jacek Puła z Wicanders. Użytkownicy docenią także łatwość czyszczenia i konserwacji tej powierzchni, której nawet intensywna eksploatacja ze strony domowników nie odbierze doskonałych właściwości przez wiele lat.
„Korek to materiał całkowicie naturalny i ekologiczny, powstający bez żadnej szkody dla środowiska naturalnego. Jest antystatyczny, a więc nie elektryzuje i nie przyciąga kurzu, co szczególnie docenią alergicy. Jeśli dodamy do tego wyjątkową trwałość w zachowywaniu najważniejszych parametrów otrzymamy niezwykle atrakcyjną propozycję wykończenia domowych podłóg." – podsumowuje ekspert z firmy Wicanders.
Poszukując rozwiązania, które uczyni nasze wnętrza jeszcze bardziej przyjaznymi wszystkim mieszkańcom, warto zwrócić uwagę na podłogi wykonane z wszechstronnie utalentowanego korka. Przypadną one do gustu zarówno wielbicielom ciszy i spokoju, jak i bardziej aktywnym domownikom.

Dom Korkowy Sp. z o. o.
ul. Balicka 255
30-198 Kraków
tel. +48 12 637-96-39
tel. +48 12 637-96-41
fax 12 636-79-16

www.wicanders.pl


Wicanders to marka premium z portfolio światowego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów z korka, firmy Amorim Revestimentos. Marka Wicanders znana jest na rynku od 1868 roku. Obecnie przedstawicielstwa firmy znajdują się aż w 51 krajach na całym świecie. Wicanders znany jest jako pionier w dziedzinie pokryć podłogowych i ściennych, charakteryzujących się najwyższym komfortem użytkowania oraz pozostających w zgodzie z aktualnymi trendami nowoczesnego designu.
Od 1998 integralną częścią portugalskiej grupy Amorim jest, największy w Polsce dystrybutor produktów z korka, firma Dom Korkowy Sp. z o.o. Spółka funkcjonuje w Polsce od 1991 roku, kiedy to podłogi i ściany korkowe były absolutną nowością na polskim rynku. Dzięki dbałości o wysoką jakość produktów oraz zrównoważony proces produkcji, obecnie udział Domu Korokowego Sp. z o.o. w rynku szacowany jest na 85%. W ofercie Domu Korkowego Sp. z o.o. znajdują się: podłogi i ściany korkowe, podpodłogowe podkłady wygłuszające z korka i gumokorka, korek techniczny w rolach i arkuszach, płyty izolacyjne z korka ekspandowanego (Aglomerado Negro), granulat korkowy o różnej gęstości i wielkości ziarna, płyty dźwiękochłonne Izofon, korki do butelek, ale także cały szereg produktów komplementarnych - kleje, lakiery i środki konserwujące.

 

 

/źródło - Gut PR/


 

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 13:54