Jak sprawić niesamowitą radość wnukom? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 25 września 2014 13:55

Jak sprawić niesamowitą radość wnukom?

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres i warto postarać się o to, żeby z ich okazji podarować najbliższym coś wspaniałego. W obecnych czasach dzieci mają wiele zabawek, sprzętów elektronicznych i znalezienie dla nich czegoś, co je zainteresuje, jest wyzwaniem zwłaszcza dla babci, która nieco inaczej spogląda na pewne sprawy.

Prezenty dla dzieci wczesnoszkolnych

Najmniej problemu sprawia zakup podarunków dzieciom w wieku do około sześciu lat. Dla chłopców idealnym prezentem będą klocki, przestrzenne układanki, kolejki, czy modele do składania. Dziewczynki z przyjemnością pobawią się lalkami, zestawem lekarza albo projektantki mody. Niezależnie od płci dziecka dobrym pomysłem jest także zakup gier planszowych, karcianych lub zręcznościowych. W sklepach jest bardzo duży wybór i na pewno uda się znaleźć coś pasującego w danej kategorii wiekowej. Każdy wnuk ucieszy się także z prezentu związanego ze sportem. Pamiętać trzeba tylko o upewnieniu się, jaki sprzęt dziecko już posiada. Jeśli pasjonuje się jazdą na rowerze, to można kupić mu licznik rowerowy. Dla fana piłki nożnej idealny będzie zakup nowego stroju piłkarskiego. Dziecko ucieszy się także z nowej pary łyżew, łyżworolek, deskorolki, czy worka treningowego. Warto także zwrócić uwagę na to, czy wnuk posiada zestawy do badmintona, tenisa lub ping-ponga. Jeśli jeszcze ich nie ma, na pewno ucieszyłby się z ich otrzymania

Prezenty dla starszych wnuków

W przypadku starszych wnucząt znacznie trudniej jest kupić prezent, ponieważ zabawek już nie potrzebują. Przed wybraniem się na zakupy warto się dowiedzieć, czym dana osoba się interesuje. Udanym podarunkiem jest zwykle książka, tylko trzeba wiedzieć, jaka tematyka interesuje daną osobę. Dla wnuczki można kupić komplet biżuterii, ładny sweter, organizer, zestaw kosmetyków naturalnych, czapkę, szalik, torebkę, pasek, śmieszny koc, ciepłe kapcie. Wnuczek ucieszy się z gadżetów do komputera, czy samochodu, a także ładnych ubrań. Można kupić mu także portfel, kosmetyki, piżamę. Gdy nie mamy pomysłów na podarunek to, zamiast kupować niepotrzebne rzeczy, można w prezencie dać pieniądze lub kartę podarunkową do konkretnego sklepu, lub na określone usługi. Wśród tych ostatnich bardzo popularne są prezenty w formie ekscytujących przeżyć, np. skoków ze spadochronem czy jazda sportowym, superszybkim autem. Oczywiście, podarunki tego typu nie nadają się dla niepełnoletnich, jednak w ofercie firm organizujących podobne atrakcje (np. tutaj) znaleźć można także takie, które będą odpowiednie nawet dla kilkuletnich dzieci, np. jazda na gokartach, całodniowa zabawa w wesołym miasteczku, jazda konna pod czujnym okiem instruktora czy pokaz w manufakturze cukierków ze słodkim upominkiem.

Prezenty świąteczne pod choinką to tradycja w polskich domach. Zawsze są czymś pięknym, jeśli dawane są szczerze i z głębi serca. Dlatego warto postarać się raz w roku i kupić coś ładnego. Poszukiwania wcale nie muszą się okazać czasochłonne, bo dzięki rozwiązaniom takim jak np. karty podarunkowe obdarowany sam wybiera spośród wielu różnych propozycji.