Orzechy piorące - Czystość i zdrowie. Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 02 września 2014 22:58

Orzechy piorące – Czystość i zdrowie.

Orzechy piorące są owocami orzechowca o nazwie Sapindus Mukorossi. Drzewo to może dorastać nawet do 15 metrów wysokości i owocować rokrocznie przez 90 lat. Od tysięcy lat były one używane do prania przez rdzennych mieszkańców Indii i Nepalu

Odpowiedz sobie na pytanie czy istnieje jeden uniwersalny produkt, którym możemy umyć swoje włosy, zrobić pranie, umyć naczynia i dodatkowo złagodzi ból krzyża? Pewnie pomyśleliście, że nie. A ja wiem, że tak! Dlatego mam przyjemność przedstawić Wam nowy na polskim rynku wielofunkcyjny produkt spełniający wszystkie powyższe funkcje. Ten bestseller to orzechy piorące.

Już sama nazwa orzechy „piorące” wskazuje na ich główne zastosowanie, ale nie tylko. Umiejętnie stosowane są doskonałym uniwersalnym środkiem czyszczącym, a co ważniejsze są pochodzenia całkowicie naturalnego.

Być może uśmiechałaś się czytając, że „jakieś” orzeszki mogą być prawdziwym skarbem pani domu. Dlatego chciałabym żebyś jak najdokładniej poznała ich zastosowanie.

Najbardziej znane jest użycie orzeszków jako środka piorącego. Mogą być one stosowane z różnymi tkaninami, włączając w to te najdelikatniejsze, jak jedwab i bawełna. Dzięki temu, że łupiny w kontakcie z wodą są bezzapachowe, do przegródki w pralce, która jest przeznaczona na płyn do płukania możemy dodać kilka kropel olejku eterycznego. W ten sposób pranie będzie pachniało naszym ulubionym zapachem. Na jeden pełen wkład brudnych ubrań będziemy potrzebować około 6 skorupek orzechów piorących. W pierwszej kolejności skorupki należy rozłupać, a następnie włożyć je do bawełnianego woreczka lub nawet do skarpetki, po czym dokładnie związujemy.

Orzeszki z powodzeniem można wykorzystywać do mycia naczyń w zmywarce. W tym celu musimy rozłupać orzeszki na pół i umieścić je w przegródce na sztućce. Co ważne, ustawiamy zmywarkę na standardowy program, nie potrzebujemy do tego żadnych specjalnych ustawień.

Kolejnym, jakże ważnym zastosowaniem indyjskich orzeszków jest przygotowanie wyciągu czyszczącego. Jest on doskonałym zastępcą tradycyjnej chemii gospodarczej. Wyciąg z orzechów piorących to płyn do mycia naczyń, do mycia podłóg i płytek, płyn do mycia okien. Możemy tutaj znaleźć jeszcze kilka innych jego właściwości do czego z pewnością posłużą w domu.

W tym momencie pewnie zastanawiasz się jaki jest przepis na owy wyciąg? Oto jeden z nich: W litrze wody zagotuj od 12 do 15 skorupek. W ten sposób otrzymany płyn przecedź przez gazę. Następnie przelej do pustej butelki ze spryskiwaczem.

Wspomniałam wcześniej, że orzeszki piorące mogą być kosmetykiem każdej nowoczesnej kobiety. Zapytasz: jak? Oto odpowiedź. Podobnie jak wyciąg z orzeszków przygotowujemy szampon do włosów, z tą różnicą, że dodajemy więcej skorupek, ok. 15-20. W jaki sposób może nam pomóc tak przyrządzony szampon? Po pierwsze, leczy łupież, jakże uporczywy i wstydliwy problem. Po drugie, nadaje włosom połysk i miękkość. Kolejną zaletą jest to, że włosy łatwo się rozczesują i są głęboko nawilżone, niepodatne na przesuszenie.

Ich ważną zaletą są też właściwości przynoszące ulgę w bólach kręgosłupa czy stawów. do naczynia wsypać 3-5dkg orzechów na 0,5l wody. Gotować na małym ogniu 2-3 minuty. Po wystygnięciu wywaru dokładnie wyciskamy orzeszki, następnie przecedzamy. Wywar powinien mieć temperaturę pokojową. Opatrunek moczymy w wywarze i kładziemy w miejscu, w którym chcemy złagodzić ból.

Indyjskie orzeszki zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Przekonaj się sam i zamów orzechy piorące od razu! 

www.cosdlazdrowia.pl
Sklep internetowy z orzechami piorącymi z Indii. Zapraszamy do współpracy.

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 23:10