Jak urządzić kuchnię z jadalnią? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 02 września 2014 07:07

Jak urządzić kuchnię z jadalnią?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie tylko gotujemy. Często pełni ono funkcję jadalni. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń - by móc cieszyć się w niej gotowaniem, jedzeniem i rozmową jednocześnie. Nie macie pomysłu na to jak urządzić kuchnię z jadalnią? Sprawdźcie propozycje przygotowane przez Dekoria.pl.

Połączenie tych dwóch pomieszczeń niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim wprowadza atmosferę rodzinnej bliskości. W kwestiach bardziej technicznych - ułatwia nam serwowanie posiłków do stołu. Jednak jak w każdym przypadku, tak i tu musimy liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Jest to możliwość rozchodzenia się zapachów po kuchni i jadani, hałas spowodowany użytkowaniem przyrządów kuchennych czy konieczność utrzymania w kuchni nienagannej czystości.

Jeżeli wyżej wymienione są do zaakceptowania, możemy rozpocząć aranżację wymarzonej kuchni z aneksem kuchennym. Istotnym elementem, o który powinniśmy zadbać od samego początku, jest spójny charakter pomieszczenia. Dlatego warto pomyśleć o tym, jak wydzielić strefę do gotowania od jadalnianej, dbając przy tym o estetykę wnętrza.

Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w kuchni czy jadalni ważne są dekoracje. Istotną rolę odgrywają tu zasłony, obrusy, siedziska na krzesła i inne dodatki tekstylne. To one budują klimat i charakter wnętrza. Za ich pomocą możemy wydzielić strefy i funkcje w pomieszczeniu, używając w jadalni np. nieco cieplejszych odcieni tkanin od tych zastosowanych w kuchni.

Dekoria.pl przygotowała trzy propozycje aranżacji jadalni połączonej z kuchnią. Pierwsza z nich wykończona została dodatkami z kolekcji Amelie. Uroczy nadruk w kratę i kwiaty to propozycja dla miłośników wnętrz w stylu retro. Bogata oferta kolorystyczna pozwala z łatwością dopasować akcesoria do wnętrza. Ponadto jest wykonana z miękkich, naturalnych tkanin, które dobrze się układają, a także są przyjemne w dotyku.

Dla fanów motów florystycznych w nowoczesnym wydaniu przygotowana została kolekcja Fleur. Nasycone kolory tkanin w mgnieniu oka ożywią wystrój pomieszczenia. Jest to doskonała propozycja dla osób odważnych i nowoczesnych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poszczególne elementy dekoracyjne wykorzystać w nieco bardziej zachowawczych stylizacjach.

Osoby ceniące klasykę z pewnością zwrócą uwagę na kolekcję Bellino. Linia składająca się z szaro-beżowego i białego lnu doskonale wpisuje się w naturalny charakter wnętrz. Idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdyż jest wykonana z tkanin półtransparentnych, przepuszczających światło.

Dostępnych rozwiązań jest wiele. Dlatego zacznijmy od wyboru stylu wnętrza, a następnie dobierzmy dodatki. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejszym kryterium jest wybór dekoracji, które odpowiadają naszym upodobaniom.


 

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 07:32