Na co zwrócić uwagę przy wyborze karnisza?
Wpisany przez S.Z   
środa, 06 sierpnia 2014 15:01

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karnisza?


Mogą być podwójne lub pojedyncze, montowane do ściany lub sufitu, metalowe, ale także drewniane. Bogaty wybór karniszy to duże ułatwienie dla kupujących. Aby jednak zadowolenie z zakupu nie minęło wraz z końcem sezonu, warto poznać kilka zasad, które uczynią wybór karnisza nie tylko łatwym, ale i odpornym na sezonową modę.

Doradca: Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO.

1. Jak dobrać długość karnisza?
– Odpowiednio dobrany karnisz powinien być dłuższy od okna o około 30 – 50 cm, czyli powinien tym samym wystawać poza każde ze skrzydeł na odległość ok. 25 cm. Czasem przymocowanie karnisza w ten sposób uniemożliwiają znajdujące się w pobliżu meble lub układ pomieszczenia. W takiej sytuacji zawsze możemy jednak rozważyć zamontowanie karnisza niesymetrycznie względem okna i pozostawienie jednego boku dłuższego. Można też po prostu zdecydować się na krótszy karnisz, lub zamontować go od ściany do ściany.

2. Montaż
– Przy montażu karnisza ważne jest, aby zachować stosowne odległości od nadproża okna oraz ścian. Karnisz powinien znajdować się minimum 5 cm od górnej krawędzi okna, a około 10 – 15 cm od ściany, do której zostanie przymocowany. Pamiętajmy też, aby co około 1,5 m zamontować odpowiednie dla danego podłoża (ściany, sufitu) wsporniki, które wzmocnią całą konstrukcję.

3. Rodzaje karniszy
– W zależności od liczby drążków karnisze dzielimy na pojedyncze i podwójne. Ten drugi rodzaj sprawdza się szczególnie, gdy do zasłaniania okien używamy jednocześnie firan oraz zasłon. Karnisze różnią się między sobą również średnicą drążków. Zwykle do wyboru mamy produkty o średnicy 16 lub 19 oraz 25 mm. W zależności od upodobań i potrzeb możemy zdecydować się na dłuższy, lub krótszy karnisz o wybranym przez nas rozmiarze. W ofertach producentów znajdziemy karnisze: drążkowe, szynowe lub drążkowo-szynowe. Dwa ostatnie rozwiązania w ostatnich latach straciły jednak znacznie na popularności.

4. Rodzaje końcówek
– Trudno wskazać ich konkretną liczbę. Wszystko zależy od inwencji producenta. W ofercie PRAKTO do dyspozycji klientów oddaliśmy kilkanaście różnych ozdobnych końcówek: od bardziej wymyślnych po prostsze, minimalistyczne. Klienci mogą wybrać do swojego domu finezyjne zakończenia w formie liści, gałązek, grotu strzały lub kuli, ale także postawić na nierzucające się w oczy rozwiązania, kształtem przypominające na przykład figury geometryczne.

Dobierając rodzaj zakończenia karnisza, warto kierować się wystrojem i stylem danego pomieszczenia. Pamiętajmy, że w każdym z domowych pomieszczeń możemy zamontować inny model. Wszystko zależy od naszego pomysłu.

W skład kompletu z karniszem pojedynczym PRAKTO wchodzą:
- rurka metalowa – 1 szt.
- wsporniki – 2 szt. (przy rozmiarze 240 cm – 3 szt.)
- końcówki ozdobne – 2 szt.
- kółka z żabkami
- kołki rozporowe
- klucz imbusowy

Sposób montażu: do ściany

Dostępne wymiary w cm:
160, 200, 240

Dostępne materiały: satyna nikiel, złoty antyk

http://www.prakto.eu/


 

O marce:
PRAKTO oferuje kompleksowe rozwiązania okienne. W ofercie marki znajduje się szeroki wybór rolet i akcesoriów uzupełniających, które pozwalają wybrać produkt praktyczny, łatwy w montażu i użytkowaniu, a zarazem estetyczny. Portfolio marki tworzą następujące kategorie produktowe: rolety klasyczne, rolety mini, rolety bambusowe, karnisze, żaluzje, akcesoria i mechanizmy do rolet. Produkty dostępne są w handlu tradycyjnym oraz marketach DIY w całej Polsce i Europie. PRAKTO należy do firmy Franc Gardiner Sp. z o.o., wiodącego producenta rolet, działającego od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Świdnicy, w woj. dolnośląskim.
http://www.prakto.eu/

 

/źródło - /


 

Poprawiony: środa, 06 sierpnia 2014 15:33