Elektrycerz pomaga dzieciom w nauce - nowy portal edukacyjny Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
piątek, 01 sierpnia 2014 08:48

Elektrycerz pomaga dzieciom w nauce – nowy portal edukacyjny

Trudno Ci zachęcić dziecko do nauki? Zamiast podręczników woli gry komputerowe? To wcale nie musi być mankament, ale droga do sukcesu! Właśnie powstało narzędzie, które pomoże Twojemu dziecku zafascynować się nauką.

 

KrainaNauki.pl to nowy portal stworzony z myślą o nowym pokoleniu uczniów, które wymaga czegoś więcej, niż czytania nudnych książek. Strona pozwala na naukę przedmiotów ścisłych – fizyki, biologii, chemii – w ciekawy, interaktywny i zabawny sposób. Głównym sposobem dotarcia do dzieci jest przygodowa gra edukacyjna, której akcja toczy się w innej galaktyce na planecie Eterze. Gracz wciela się w rolę jednej z trzech wyjątkowych postaci – Elektrycerza, Elektrodzieja lub Elektruska. Jego zadaniem jest naprawienie Monstrualnego Generatora Dwufazowego, wytwarzającego ciepło i prąd dla całej krainy. Po drodze czeka mnóstwo zagadek i zadań do wykonania.

Oprócz gry na stronie można znaleźć Wirtualne laboratorium, zawierające całe mnóstwo wybuchowych eksperymentów. Wszystkie doświadczenia są bezpieczne i pokazują chemię w tej najbardziej fascynującej odsłonie. Nie brakuje też dużej dawki solidnej wiedzy. Każdy użytkownik portalu otrzymuje dostęp do Biblioteki Starego Elektrodzieja, w której czekają E-learningowe podręczniki zamknięte w formie fantastycznego opowiadania. Historia Elektrodzieja jest ilustrowana zdjęciami, prostymi schematami, filmami obrazującymi doświadczenia, quizami i propozycjami „Zrób to sam".

www.KrainaNauki.pl  to szczególna gratka dla uczniów Szkół Podstawowych. Na stronie znajduje się baza testów szóstoklasistów w przystępnej formie – zadania można rozwiązywać bezpośrednio na stronie.

Zamiast walczyć z nowymi technologiami, dużo lepiej jest wykorzystać je w dobrym celu. Czas spędzony na stronie Krainy Nauki na pewno nie będzie stracony, a wiedza tam zdobyta przyda się dzieciom w szkole.

Strona jest kolorowa, prosta, ale pełna naukowych treści. Z Krainą Nauki czas spędzony przed komputerem na pewno nie będzie stracony.

 

 

 

Poprawiony: środa, 29 października 2014 15:42