Pomoc w połogu PDF Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
niedziela, 20 lipca 2014 10:12

Pomoc w połogu

Pierwsze chwile z dzieckiem, choć są niesamowitym doświadczeniem, nie zawsze oznaczają sielankę. Kobieta musi dojść do siebie po porodzie i zadbać o ciało, które w końcu wykonało nie lada wysiłek, aby wydać na świat nowe życie.

W przypadku porodu naturalnego najbardziej cierpią okolice krocza. Ból i dyskomfort mogą być odczuwalne od kilku dni do kilku miesięcy w zależności od tego, czy krocze podczas porodu zostało nienaruszone czy też pękło lub było nacinane. Szybkość gojenia zależy od wielkości rany oraz tego, jak dbamy o okolice intymne.

Higiena
Aby rana goiła się prawidłowo i nie wdała się w nią żadna infekcja, należy zadbać o suchość i czystość okolic krocza. Podczas połogu zaleca się podmywanie 3 – 4 razy dziennie, a następnie delikatne osuszanie, najlepiej jednorazowym ręcznikiem. Ważna jest także częsta wymiana podkładów lub podpasek. W miarę możliwości w ciągu dnia warto poleżeć 15 – 20 min bez bielizny tak, aby zapewnić swobodny dopływ powietrza.

Komfort
Wiele kobiet skarży się, że w pierwszych dniach po porodzie nie są w stanie przyjąć pozycji siedzącej, właśnie ze względu na obolałe okolice krocza. Remedium na ten problem może być specjalna poduszka poporodowa w kształcie koła, z wycięciem na środku. Poduszka poporodowa Ceba Baby ma nie tylko odpowiedni kształt, ale także specjalne wypełnienie z mikroperły styropianowej, które dzięki swojej sypkiej strukturze nadaje poduszce miękkości i elastyczności. Tego typu poduszka może służyć zarówno do siedzenia na fotelu, kanapie, jak i przed komputerem. Z chwilą, kiedy przestanie być potrzeba, jej wypełnienie można przesypać do Cebuszki, czyli poduszki do karmienia, produkowanej przez tą samą firmę.

 

/źródło - /


 

Poprawiony: niedziela, 20 lipca 2014 10:32