Meble angielskie - nowość w ofercie Dekoria.pl Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
sobota, 05 lipca 2014 00:00

Meble angielskie - nowość w ofercie Dekoria.pl

Z czym kojarzy się styl angielski? Z ciepłem, rodziną, tradycją? Z pewnością takie będą pierwsze odpowiedzi. Nic w tym dziwnego. W końcu eklektyczny styl angielski jest ponadczasową mieszanką różnych wpływów, które znajdują odzwierciedlenie w najdrobniejszych elementach wystroju.

Charakterystycznymi elementami tego stylu są zarówno materiały, jak i meble, które od pewnego czasu znajdziemy również w ofercie Dekoria.pl.

Wspomniany styl angielski łączy w sobie różne kierunki, w których przejawia się przywiązanie do tradycji, rodzinna historia oraz kolonialna przeszłość. Właśnie te elementy sprawiają, że wnętrza wydają się być nad wyraz przytulne i ciepłe.

Podstawowym materiałem wykorzystywanym w tego typu wnętrzach jest drewno. Wyjątkiem są kuchnia i łazienka. W tych pomieszczeniach dominują płytki ceramiczne, które najczęściej występują w biało-czarnej kolorystyce. Popularnym układem jest szachownica, która do dziś jest chętnie wykorzystywanym motywem przez projektantów. Jeżeli chodzi o ściany, zazwyczaj są pokryte tapetą, która podobnie jak większość materiałów wyróżnia się gustownym wzorem florystycznym.

Charakterystycznym elementem stylu angielskiego są meble, które od niedawna zakupimy w ofercie internetowego sklepie Dekoria.pl. Linia Brighton to seria solidnych, ręcznie robionych mebli, które zostały wykonane z drewna tekowego, malowanego na biało. Kolekcja mebli w klimacie retro doskonale komponuje się z dużymi, tapicerowanymi sofami, na których zwyczajowo rozłożonych jest kilkanaście miękkich poduszek, tak, by było miękko i wygodne. Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, że cała aranżacja, przede wszystkim salonu, skupia się wokół kominka. W mieszkaniach, w których go brakuje często spotkamy się z jego uproszczoną wersją - portalem, w którym umieszczona zostanie np. taca ze świecami.

Ostatnim elementem, aczkolwiek bardzo ważnym, są dodatki. Wnętrza urządzone w stylu angielskim wypełniają ozdobne draperie, różnorodne lampy i najrozmaitsze bibeloty, które doskonale prezentują się na tle kwiecistych tkanin. Te natomiast spotkamy wszędzie, m.in. na tapicerce, zasłonach, poduchach i innych elementach wystroju.


Dekoria.pl - marka ceniona zarówno w Polsce, jak i zagranicą - jest własnością polskiej firmy Franc-Textil Sp. z o.o. Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych centrów szycia tekstyliów domowych, produkujących wyroby na zlecenie firm tekstylnych i handlowych z krajów Europy Zachodniej.Od 20 lat specjalizuje się w produkcji wszelkich artykułów tekstylnych oraz rolet rzymskich dla domów, mieszkań oraz hoteli. Od dłuższego czasu w sklepie www.dekoria.pl  dostępny jest także bogaty wybór dekoracji oraz mebli.

 

 /źródło - /

Poprawiony: niedziela, 29 czerwca 2014 07:36