Przedszkole dla dzieci z cukrzycą Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
wtorek, 24 czerwca 2014 10:01

Przedszkole dla dzieci z cukrzycą

Od 1 września 2014 czynne będzie pierwsze w Polsce niepubliczne przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu 1.

• „Cukierkowo" – pierwsze w Polsce kolorowe niepubliczne przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu 1 startuje we wrześniu.
• „Cukierkowo" wita, w pierwszym niepublicznym przedszkolu wszystkie dzieci z cukrzycą typu 1
• „Cukierkowo" zaprasza wszystkie maluchy z cukrzycą typu 1 z Warszawy i okolic do swojej placówki.
Już od 1 września 2014 roku czynne będzie pierwsze w Polsce niepubliczne przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu 1. Na warszawskim Ursynowie, przy ulicy Klubowej 7, w zabytkowym pałacyku otoczonym ogrodem powstaje specjalna placówka. Zostanie ona oddana w nowym roku szkolnym, aby maluchy mogły bezpieczne rozpocząć naukę i zabawę razem z innymi rówieśnikami. „Cukierkowo" obejmie opieką dzienną dzieci z cukrzycą typu 1 tzw. młodzieńczą w wieku od 2 do 6 lat. Będzie otwarte w godz. 7.00-18.00. Zatrudniona wykwalifikowana kadra pedagogiczna i medyczna ułatwi dzieciom z cukrzycą pełne uczestnictwo w życiu przedszkolnym, bez ryzyka powikłań, a rodzicom umożliwi kontynuację pracy zawodowej. Dziecko zostanie otoczone opieką lekarską, a wyniki terapii insulinowej będą dostępne dla rodziców on-line.
Przedszkolaki uczestniczyć będą w zajęciach edukacyjnych prowadzonych zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. „Cukierkowo" proponuje również swoim podopiecznym sport i zajęcia artystyczno-ruchowe, ponieważ wysiłek fizyczny jest bardzo pomocny w utrzymania prawidłowego poziomu glikemii u dziecka i ograniczeniu podawania insuliny. Zajęcia będą prowadzone pod okiem fachowców wraz ze wsparciem wykwalifikowanych pielęgniarek. Placówka poprzez propagowanie rożnych form aktywności i zdrowego żywienia ma na celu pomóc dzieciom w budowaniu poczucia własnej wartości i oswajaniu ich z nieuleczalną chorobą. W ekologicznej kuchni przedszkolnej zostaną przyrządzane specjalne, zbilansowane posiłki, a w planach jest uprawa mini ogródka warzywno-ziołowego przez wychowanków.
Inicjatorem przedszkola „Cukierkowo" jest Ewa Urbańska, mama chorego na cukrzycę typu 1 Jasia. Placówka powstaje dzięki pomocy Burmistrza, radnych dzielnic Warszawy Ursynów i Mokotów oraz funduszom pozyskanym od prywatnych sponsorów. W czerwcu i lipcu Fundacja Cukierkowo i Wolontariusze biorą udział w działaniach rewitalizując ogródek dla dzieci. Podczas 5 spotkań plenerowych powstanie plac zabaw i boisko.
Partnerem przedsięwzięcia jest firma Novo Nordisk.
Przedszkole zaprasza również dzieci z celiakią, alergiami pokarmowymi, otyłością i hashimoto oraz dzieci zdrowe! Zapisy do „Cukierkowa" będą prowadzone przez całe wakacje.


Więcej informacji:
można uzyskać pod numerami telefonów: 669 000 002, 601 340 904 oraz www.cukierkowo.waw.pl 
Fundacja Cukierkowo:
Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży z cukrzycą „Cukierkowo" jest organizacją pożytku publicznego działającą na zasadzie non-profit. Od grudnia 2012 roku, kiedy to została powołana, działa na rzecz dzieci chorych na cukrzycę typu 1 tzw. młodzieńczą. Fundacja powstała z przekonania, że cukrzyca dziecięca jest możliwa do opanowania a życie z nią może stać się łatwiejsze.

 

/źródło - D&D Communication/


 

Poprawiony: wtorek, 24 czerwca 2014 10:15