Stajnia Kobra Park zaprasza na Kampinoskie Spotkania Jeździeckie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
czwartek, 08 maja 2014 12:05

Stajnia Kobra Park zaprasza na Kampinoskie Spotkania Jeździeckie


Kampinoskie Spotkania Jeździeckie to sportowa, rodzinna, edukacyjna oraz cykliczna impreza łącząca towarzyskie zawody jeździeckie z piknikiem. KSJ mają przybliżyć i spopularyzować jazdę konną jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów w zawodach sportowych początkującym zawodnikom

Sportowa.

Postawiliśmy sobie za zadanie stworzenie profesjonalnej imprezy sportowej, która otworzy drzwi do sportu jeźdźcom początkującym. Wyszliśmy z założenia, że zawody jeździeckie o bardzo wysokim poziomie organizacyjnym nie są zarezerwowane tylko dla zawodowców. Kampinoskie Spotkania Jeździeckie dzięki licznym partnerom i sponsorom mają oprawę na poziomie przewidzianym dla zawodów sportowych, jednakże uczestnikami wydarzenia są amatorzy jeździectwa, co jest wyjątkiem pośród imprez tego typu.
Wielu jeźdźców, którzy w swojej karierze sportowej osiągnęli już poziom mistrzowski przyznaje, że najbardziej emocjonujące w ich karierze były pierwsze starty w życiu. Zawodnik startujący na Mistrzostwach Polski czy innych zawodach wysokiej rangi, musiał zaczynać od startów na zawodach amatorskich, takich jak KSJ.
Jako organizatorzy KSJ jesteśmy jednocześnie szkoleniowcami. Dzięki temu znamy potrzeby swoich wychowanków, a cele szkoleniowe stawiamy im sami. Dlatego na KSJ wprowadzone są dodatkowe konkursy dla początkujących zawodników rozgrywane według wewnętrznego regulaminu. W ujeżdżeniowych „Debiutach" mogą brać udział nawet zawodnicy poruszający się tylko w stępie i kłusie, a w skokowym „ pierwszym kroku" młodzi adepci, którzy pokonują tylko cavaletti i pojedyncze stacjonatki. Liczy się udział i satysfakcja po ukończonym konkursie.
Odpowiedni dobór sędziów jest jedną z ważniejszych spraw. Rolą sędziego na naszych zawodach jest oczywiście uczciwe przeprowadzenie wszystkich konkursów, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie do przecenienia jest pomoc sędziów młodym zawodnikom w ukończeniu konkursów przez tworzenie przyjaznej atmosfery oraz nie powodowanie nadmiernego stresu. Sędziowie na naszych zawodach muszą być po prostu pedagogami oraz źródłem informacji dla zawodników i szkoleniowców.


Rodzinna.


Jazda konna uprawiana jest często przez całą rodzinę. Na początku zaczyna jeździć córka, później dołącza mama i tata. Dla wszystkich zawodników oraz ich rodzin takie zawody to również emocje związane ze współzawodnictwem. Gdy córka startuje na KSJ, to dopinguje ją mama, tata, babcia, dziadek, wujek, ciocia, przyjaciele rodziny. I właśnie o to nam chodzi. W przyjaznej atmosferze pikniku można całą rodziną przyjemnie spędzić czas. Dla każdego coś miłego. Dobre jedzenie, "oprowadzanki" dla najmłodszych, a przede wszystkim miła atmosfera dają szansę na rodzinny wypoczynek.


Edukacyjna.

KSJ to nie tylko starty par jeździeckich na czworoboku lub parkurze. Dla publiczności, a w szczególnie jej młodszej części przygotowaliśmy szereg stoisk edukacyjnych oraz szkoleniowych. I tak: każdy może wziąć udział w grze „ Jeździectwo w szerszym wymiarze", zrozumieć podstawy robotyki na specjalnym stoisku, poznać zasady pierwszej pomocy na szkoleniu ratowników medycznych. KSJ mają poszerzać horyzonty i pobudzać chęci do poznawania świata, nie tylko jeździeckiego.


Cykliczna.


Impreza obejmuje cztery spotkania. Każde z nich trwa dwa dni. Spotkania odbędą się: w maju, czerwcu, wrześniu oraz finał w październiku. Na każdym spotkaniu zawodnicy zdobywają punkty w konkursach skoków przez przeszkody oraz w ujeżdżeniu. Punkty przyznawane są przede wszystkim za zajmowane miejsca. Dodatkowe punkty przyznawane są jeźdźcom, którzy bezbłędnie ukończą konkurs skoków lub w konkursie ujeżdżenia uzyskają wynik powyżej 60%.
KSJ także to wspaniała okazja do promocji i zaangażowania lokalnych władz oraz przedsiębiorców. Przez bezinteresowne zaangażowanie licznych instytucji, firm oraz osób prywatnych realizujemy misję społeczeństwa obywatelskiego.

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy wszystkich miłośników jeździectwa i aktywnego wypoczynku. Spotkania - stajnia Kobra Park, Borzęcin Dużt ul. Borowa Droga 1.


Więcej na www.ksj.waw.pl