Lodówki turystyczne na każdą kieszeń
Wpisany przez S.Z   
środa, 07 maja 2014 07:08

Lodówki turystyczne na każdą kieszeń


Przegląd urządzeń w cenie do 100 zł, 200 zł i 300 zł

Majówkowy wyjazd za miasto, długa podróż za granicę czy wypad ze znajomymi na plażę – jeśli planujemy zabrać ze sobą jedzenie, lodówka turystyczna przyda się w każdych okolicznościach. W zależności od naszych potrzeb oraz budżetu, rynek oferuje nam różne ich rodzaje w różnej cenie. Sklep internetowy www.Agito.pl  przedstawia przegląd lodówek turystycznych różniących się ceną i funkcjonalnościami.

DO 100 zł

Najprostsze lodówki na wkłady chłodzące, np. Continental Gelo lodówka turystyczna 28 l, Continental Gelo lodówka turystyczna 18 l, można kupić już za 49 zł, a pojemność dopasować do naszych potrzeb. Tego typu lodówki nie posiadają zasilania. Materiałem izolującym jest najczęściej styropian albo pianka poliuretanowa. Zanim jednak coś do niej włożymy, konieczne jest zamrożenie wkładów w zwykłej lodówce. Niską temperaturę mogą utrzymać do 12 godzin. Lodówki są niezwykle lekkie, świetnie sprawdzą podczas pikników, krótkich biwaków oraz campingów.

Jeśli planujemy zorganizowanie pikniku w górach albo w miejsca, gdzie trudno będzie dojechać samochodem, czy po prostu chcemy wyskoczyć rowerami ze znajomymi, standardowe lodówki mogą okazać się nieporęczne. Z pomocą przyjdą torby termiczne, np. Negra Sport Torba piknikowa dla 4 osób zielona, wyposażona w dwie pojemne kieszenie boczne oraz dużą komorę wewnętrzną komorę zawierającą wyposażenie w postaci kieliszków do wina i luksusowej. Komfort użytkowania zapewniają dwa mocne uchwyty spinane u góry rzepem oraz dodatkowy, odpinany uchwyt, umożliwiający przenoszenie torby na ramieniu. W jaki sposób działają torby termiczne? Utrzymują chłodną temperaturę jedzenia dzięki aluminiowej folii znajdującej się wewnątrz. Przed wyjściem trzeba maksymalnie schłodzić taką torbę, ponieważ nie posiada żadnych dodatkowych wkładów chłodzących, jedynie utrzymują temperaturę.

DO 200 zł

W kategorii lodówek turystycznych, których cena nie przekracza 200 zł przeważają niezwykle uniwersalne lodówki elektryczne. Sprawdzają się one nie tylko wtedy, gdy chcemy utrzymać jedzenie w niskiej temperaturze, ale także wtedy, gdy zamierzamy przechowywać ciepłe i gorące potrawy. Dzięki wykorzystanej technice termoelektrycznej, lodówki mogą posiadać zarówno opcję grzania, jak i chłodzenia. Przykładem tego typu urządzenia jest Lodówka turystyczna Continental Neve T20 12V/220V Lodówka turystyczna elektryczna 20 l, która przy temperaturze otoczenia 22°C zapewnia chłodzenie o 15°C poniżej temperatury otoczenia ale nie niżej niż 7°C oraz grzanie do 30°C powyżej temperatury otoczenia.
Na uwagę zasługuje także Lodówka turystyczna Continental Neve T25/12V Lodówka turystyczna elektryczna 25 l, pozwalająca chłodzenie produktów maksymalnie do 20°C poniżej temperatury otoczenia, jednak nie mniej niż 7-8°C. Co więcej urządzenie to zostało zaopatrzone w miejsce na butelkę o pojemności 1,5 l. Lodówki elektryczne mogą być zasilane z sieci (230 V) i ładowarek samochodowych (12 V, 24 V)

DO 300 zł
Na rynku dostępne są też bardziej zaawansowane modele lodówek turystycznych, co za tym idzie – nieco droższe. Są to zarówno lodówki elektryczne, modele na wkłady chłodzące lub urządzenia z podwójnym systemem chłodzenia. Większość lodówek turystycznych w cenie od 200 do 300 zł posiada system ABS zapobiegający rozładowaniu akumulatora. Ciekawą funkcją, jaką można znaleźć w lodówkach z wyższej półki jest opcja chłodzenia w jednej części, z jednoczesną możliwością grzania w drugiej, np. Lodówka turystyczna Mobicool 25 l

Warto zwrócić też uwagę na inne praktyczne elementy – ergonomiczny uchwyt, funkcja stoliczka czy walec zamiast kółek, do wygodnego prowadzenia po nierównym np. Lodówka turystyczna Continental Neve 40 l.

Więcej o wszelkich lodówkach znajdziesz TUTAJ - Babcia Polka

/źródło - /


 

Poprawiony: środa, 07 maja 2014 07:39