Sprytne miejsce na wiele rzeczy
Wpisany przez S.Z   
czwartek, 17 kwietnia 2014 09:14

Sprytne miejsce na wiele rzeczy


Problemem każdego mieszkania i domu, niezależnie od jego wielkości, jest przechowywanie różnych rzeczy poczynając od ubrań, a kończąc na sprzętach, które w danej chwili po prostu nie są potrzebne, ale w przyszłości mogą się przydać. Jest wiele sposobów na poradzenie sobie z tym kłopotem, ale najlepszym z nich są zawsze różnego rodzaju szafy.

Nie jest to rozwiązanie proste, ponieważ czasami można więcej miejsca szafą zmarnować, niż dzięki niej go zyskać, ale zawsze istnieją szafy wnękowe.


Szafa we wnęce
Szafy wnękowe, to rozwiązanie u nas stosunkowo mało popularne, ale na Zachodzie w zasadzie nie ma porządnego domu, gdzie nie byłoby przynajmniej jednej takiej szafy. Jest to po prostu bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ uzyskuje się przestrzeń do składowania rzeczy, która w żaden sposób nie wchodzi w obrys przestrzeni użytkowej samego mieszkania, a właściwie konkretnego pokoju. Sięgając do niej, zagłębiamy się poniekąd w ścianie, co jest rozwiązaniem fenomenalnym ze względu na zachowanie przestrzeni użytkowej samego mieszkania.


Lepiej wszystko zaplanować
Jeśli chcemy mieć w naszym domu szafy wnękowe, a przynajmniej w każdej sypialni przydałaby się jedna, dobrze byłoby pomyśleć o tym już na etapie projektowania domu lub jeśli mamy możliwość, to na podczas planowania generalnego remontu. W takim przypadku każdy solidny architekt zapewni nam możliwość zdobycia dodatkowej przestrzeni na przechowywanie przedmiotów tak, że jej obecność nie będzie w zasadzie zauważalna w normalnym użytkowaniu mieszkania. Spowodowane jest to możliwością zastosowania wielu trików, które chowają sprzed naszych oczu szafy wnękowe i nie zmuszają nas do stosowania zabiegu, jaki znamy na pewno z amerykańskich filmów, gdzie do szaf wnękowych wchodzimy niczym do malutkiego pokoju przez zwykłe drzwi. Jest to nieestetyczne.


Można i bez przygotowania
Fakt nieuwzględnienia szaf wnękowych w planach budynku wcale nie powoduje, że musimy o nich zapomnieć. Jeśli plan nam sprzyja, można stworzyć specjalną przestrzeń, która zostanie przekształcona na wnękę, a jeśli nie mamy tyle szczęścia, możemy po prostu zmniejszyć trochę pokój wykonując wnękę, co per saldo i tak nam się bardziej opłaci, niż gdybyśmy chcieli korzystać ze zwykłych szaf.


Wnęka na całą ścianę
Rodzajem szaf wnękowych są specjalne szafy o szerokości równej całemu pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie bardzo ciekawe z wielu przyczyn i fakt, że zyskujemy ogromną ilość miejsca na ubrania i inne rzeczy wcale nie musi być tutaj decydujący. W takich szafach stosuje się koniecznie mechanizmy drzwi przesuwanych, które mogą być wielkimi lustrami i w ten sposób powodować, że nasz dom będzie robił naprawdę wielkie wrażenie. Podobnie jak w przypadku mebli, możemy zakupić już gotowe rozwiązania i zmontować samemu, jednak może to spowodować, że nie uda się nam dopasować szafy idealnie do rozmiaru pomieszczenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która wykona taką szafę na wymiar.

Pomoc przy artykule firma szafy wnękowe BBmeble


Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 09:53