Podstawowe zasady aranżacji wnętrz Drukuj Email
Wpisany przez S.Z   
niedziela, 02 marca 2014 18:35

Podstawowe zasady aranżacji wnętrz

Stworzenie udanej aranżacji mieszkania wymaga od nas zaangażowania oraz poświęcenia sporej ilości czasu. Dostępność rozwiązań, a także bogaty wybór dekoracji z jednej strony ułatwia nam wybór i odnalezienie wymarzonego produktu, z drugiej sprawia, że często czujemy się zagubieni i potrzebujemy pomocy specjalisty.

Pamiętajmy, że nie istnieje jedna, uniwersalna metoda, która pozwoli urządzić każdą przestrzeń. Są jednak zasady, które mogą okazać się pomocne. Dekoria.pl podpowiada na co zwrócić uwagę aranżując mieszkanie, by uniknąć błędów.

Istotny układ wnętrz

Urządzanie mieszkania rozpocznijmy od funkcjonalnego podziału przestrzeni. O ile pomieszczenia takie, jak łazienka czy kuchnia są z góry ustalone, o tyle decyzja dotycząca aranżacji pozostałej części lokum zależy wyłącznie od nas. Dzieląc mieszkanie pamiętajmy o funkcjonalności przestrzeni i znajdźmy odpowiednie miejsce do wypoczynku, zabawy, pracy czy przechowywania sprzętu czy ubrań.

W poszukiwaniu stylu

Wystrój wnętrza powinien przede wszystkim odpowiadać naszym upodobaniom. Dlatego zastanówmy się, co tak naprawdę lubimy, w otoczeniu jakich przedmiotów czujemy się dobrze i komfortowo. Trendy przemijają, a przesadne uleganie temu co „jest na topie", nie ma sensu. Jeżeli lubimy tradycyjne wzornictwo, proste kształty i neutralną kolorystykę, styl klasyczny będzie dla nas najlepszy. Wówczas zdecydujmy się na zakup dodatków wykonanych np. z eleganckich, żakardowych tkanin z delikatnym połyskiem, które odnajdziemy w kolekcji Odisea (fot. pierwsza kolumna)od Dekoria.pl. Czując się dobrze w przestronnych, współczesnych wnętrzach wybierzmy styl nowoczesny i pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa w kwestii koloru i designu. Zastanówmy się nad zakupem materiałów w intensywnych odcieniach i z ciekawym wzorem geometrycznym. Znajdziemy je m.in. w kolekcji Summer (fot. druga kolumna) (Dekoria.pl). Stawiając na ciepły, przytulny, sielski wystrój mieszkania, wybierzmy styl angielski. Nie powinno w nim zabraknąć kwiecistych dodatków, które odnajdziemy w linii Londres (fot.trzecia kolumna) (Dekoria.pl). Zamiast bibelotów, ciepłych kolorów i kwiatów, wolisz cegłę, stalowe lub drewniane szyny? Styl minimalistyczny - industrialny będzie dla Ciebie.

     
     

Rodzaj, kolor, faktura

Wybierając dodatki, w tym tkaniny, zwróćmy uwagę zarówno na kolor, jak i rodzaj, grubość oraz ich fakturę. Dzięki temu dobierzemy materiał pod względem jego zastosowania: dekoracyjny lub tapicerski. W wyborze odpowiedniej barwy kierujmy się gustem i poczuciem estetyki. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać (przeczytacie o nich w Jak wybrać odpowiedni kolor do wnętrza?). Pamiętajmy o tym, że przedmioty, które widzimy w sklepie mogą wyglądać inaczej w zależności od oświetlenia. Dlatego skorzystajmy z opcji zamówienia bezpłatnych próbek tkanin, na podstawie których ocenimy czy wybrany przez nas artykuł spełnia nasze oczekiwania.

Mniej znaczy więcej

Zachowaj umiar. Pamiętaj, że zasada ta dotyczy zarówno kolorów, jak i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. Łatwo zagracić nawet dużą przestrzeń, trudniej rozplanować mieszkanie tak, by było funkcjonalne, a przecież o to nam chodzi, prawda?


Dekoria.pl jest własnością polskiej firmy Franc-Textil Sp. z o.o. Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych centrów szycia tekstyliów domowych, produkujących wyroby na zlecenie firm tekstylnych i handlowych z krajów Europy Zachodniej. Od 20 lat specjalizuje się w produkcji wszelkich artykułów tekstylnych oraz rolet rzymskich dla domów, mieszkań oraz hoteli.

 

/źródło -