Wesoła kąpiel dziecka w wannie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 16 stycznia 2014 09:57

Wesoła kąpiel dziecka w wannie

Kąpiel nie musi być wcale przykrym codziennym obowiązkiem. Można z niej zrobić miły rytuał na zakończenie dnia.

Warto w ten element pielęgnacji dziecka wpleść nieco radości i zabawy, szczególnie jeśli maluch niezbyt chętnie wchodzi do wanny w celu umycia się. Na rynku można dostać wiele zabawek stworzonych specjalnie z myślą o tym, żeby mogły towarzyszyć dzieciom podczas kąpieli. Dodatkowym atutem takich zabawek jest to, że wiele z nich zawiera elementy edukacyjne, pozwalające na naukę kolorów, dźwięków, cyfr, liczb, a nawet praw fizyki.

Wśród zabawek do kąpieli niesłabnącą popularnością cieszy się oczywiście gumowa kaczuszka, która już od wielu pokoleń umila kąpiele dzieciom. Najczęściej wykonana jest z gumy lub kauczuku. Niekiedy tego typu zabawki mają „piszki", które dodatkowo uatrakcyjniają zabawę. Zabawki pływające pozwalają w głównej mierze na kształtowanie wyobraźni dziecka.

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie kąpieli są zabawy plastyczne – w sklepach można nabyć specjalne farbki lub mazaki do malowania w wodzie. Są one wykonane z bezpiecznych materiałów i są zmywalne, dzięki czemu bez obaw można nimi malować po ciele malucha. Można także dać dziecku odrobinę swobody i pozwolić mu wykazać się swoją kreatywnością. Jak to wcześniej zostało wspomniane farby bardzo łatwo się zmywają i nawet, jeśli dziecko będzie chciało stworzyć swój obrazek na kafelkach, to nic się nie stanie.

Są także zabawki aktywizujące konkretne zachowania oraz pozwalające na naukę podstawowych zasad rządzących światem – chodzi tutaj głównie o naukę zasady przyczyna-skutek. Interesującym pomysłem jest także Plui deszczowa piłka Moluk, którą można znaleźć w sklepie www.babymama.pl. Jest ona dostępna w wielu wesołych kolorach – między innymi żółtym, niebieskimi i zielonym. Piłka została wykonana z bezpiecznego materiału (nie zawiera BPA, lateksu ani ftalanów). Jej konstrukcja pozwala na zabawę wodą, rozwija wyobraźnię dziecka, a także tłumaczy mu w prosty sposób zasady fizyki.

Plui deszczowa piłka – cena 35 PLN, www.babymama.pl

 

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 16 stycznia 2014 10:06