Pierwszy tablet dla dzieci z systemem Android na platformie Intel Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 11 stycznia 2014 16:35

Intel, Fuhu i DreamWorks prezentują pierwszy tablet dla dzieci z systemem Android na platformie Intel

Tablet DreamTab z procesorem Intel otwiera przed najmłodszymi użytkownikami świat nowoczesnych technologii

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

• Firmy Fuhu Inc., Intel i DreamWorks Animation SKG Inc.* nawiązały współpracę w celu stworzenia niezwykłego tabletu DreamTab — nowego, wydajnego tabletu dla dzieci, który łączy naukę z zabawą.

• Tablet DreamTab wyposażony w najnowszy procesor Intel® Atom™ (Bay Trail) oraz system operacyjny Android* ma trafić do sprzedaży na całym świecie w czerwcu.

• Tablet DreamTab ma preinstalowaną aplikację do tworzenia animacji „Be an Artist", za pomocą której mali użytkownicy będą mogli narysować ulubioną postać z filmów animowanych wytwórni DreamWorks*.

EL SEGUNDO (Kalifornia) i SANTA CLARA (Kalifornia) — Firma Fuhu Inc., znana jako producent najnowocześniejszych tabletów i aplikacji dla dzieci, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego urządzenia o nazwie DreamTab. Urządzenie to, zaprojektowane specjalnie dla dzieci z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych stosowanych w urządzeniach dla dorosłych, jest owocem współpracy firm Fuhu, DreamWorks Animation SKG Inc.* i Intel Corporation. Atrakcyjne połączenie funkcji dydaktycznych i rozrywkowych stworzy dzieciom znakomite warunki do nauki, zabawy i rozwoju z wykorzystaniem nowych technologii. Nowe tablety trafią do sprzedaży w czerwcu.

„Staramy się zapewnić dzieciom nowe, atrakcyjne formy nauki i rozrywki z wykorzystaniem najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych obecnie na rynku" — powiedział Jim Mitchell, dyrektor generalny firmy Fuhu. Dzięki mocy obliczeniowej i wydajności procesora Intel możemy stworzyć poręczne urządzenie oferujące atrakcyjną oprawę audiowizualną, wyzwalające naturalną kreatywność i wyposażone w profesjonalne narzędzia, za pomocą, których dzieci mogą samodzielnie opowiadać animowane historie".

Model DreamTab, zbudowany na bazie nowego procesora 64-bitowego Intel® Atom™ Z3740 (Bay Trail) oferuje znakomitą wydajność, rozbudowane opcje grafiki, długi czas pracy na baterii oraz atrakcyjny interfejs użytkownika, zapewniający niezapomniane doznania podczas nauki i zabawy. Dzięki nakładce na system Android*, udoskonalonej obsłudze rysika, ekranu dotykowego i łączności NFC, jest to wygodne i niezawodne urządzenie.
„Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Fuhu, liderem rynku tabletów dla dzieci, a technologia Intela znajdzie zastosowanie w oferowanym przez nią tablecie najnowszej generacji DreamTab" — powiedział Hermann Eul, wiceprezes i dyrektor generalny Mobile and Communications Group w firmie Intel. „To tylko jeden z przykładów znakomitych rozwiązań w dziedzinie edukacji i rozrywki, jakie możemy wspólnie dostarczyć dzięki technologii Intela".

Do tabletu DreamTab zostanie dołączone sztandarowe rozwiązanie firmy Fuhu, Wings Learning System™, a także nowy, interaktywny program Creative Studio „Be an Artist", który powstał specjalnie z myślą o tym urządzeniu. Za pomocą programu mali użytkownicy będą mogli rysować ulubione postacie z filmów wytwórni DreamWorks w ramach interaktywnych warsztatów, używając przy tym najnowocześniejszych, zintegrowanych narzędzi dla animatorów. Wings Learning System™ pozwoli również połączyć narzędzia dydaktyczne działające w trybie offline i online, dzięki możliwości współpracy z innowacyjnymi elektronicznymi zeszytami ćwiczeń offline przy użyciu Bluetooth*.
Oprócz udoskonalonego rozwiązania Wings Learning System™ firma Fuhu przedstawi również najnowszą wersję nakładki na system operacyjny o nazwie Blue Morpho, która zapewnia szybki dostęp do wszystkich nowych funkcji umożliwiających naukę, zabawę i rozwój w bezpiecznym środowisku:

• Zaawansowane mechanizmy kontroli rodzicielskiej umożliwiają ustalanie limitów czasu, dodawanie „monet" do konta dziecka oraz blokowanie i odblokowywanie funkcji. Wśród oferowanych narzędzi jest również funkcja bezpiecznego przesyłania poczty elektronicznej i wiadomości tekstowych oraz udostępniania zdjęć - jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie spełniające wymogi amerykańskiej ustawy o ochronie prywatności dzieci w Internecie (COPPA) oraz umożliwiające integrację z urządzeniami przenośnymi rodziców. Znakomici twórcy ze studia DreamWorks z myślą o tablecie DreamTab przygotowali nowe animacje, za pomocą, których dzieci mogą samodzielnie dostosowywać wygląd i działanie interfejsu od momentu zalogowania się do momentu wyłączenia urządzenia. Specjalne scenki zachęcają na przykład małych użytkowników do nauki, zabawy na powietrzu czy porannej pobudki.

• Dzięki zastosowaniu technologii NFC figurki w grach budzą się do życia po dotknięciu ekranu tabletu. Razem z tabletem dostarczana będzie wieloosobowa, internetowa gra edukacyjna School of Dragons (Szkoła Smoków), w której wykorzystano materiały z filmu „Jak wytresować smoka" wytwórni DreamWorks Animation.

• Specjalnie zaprojektowana funkcja „nabi Play" umożliwia dostęp do najszerszej gamy programów dla dzieci oferowanych przez wytwórnię DreamWorks Animation oraz kanały Nick*, Disney* i Cartoon Network* oraz inne liczące się firmy publikujące materiały dla dzieci. Dla wygody użytkowników wszystkie materiały zebrano w jednym miejscu.

• Dedykowane App Zone i Treasure Box umożliwiają rodzicom i dzieciom przeglądanie, kupowanie i pobieranie aplikacji, gier, utworów muzycznych, filmów i wideoklipów, e-booków, a także produktów fizycznych.

Zdaniem firmy Intel współczesna technologia może pomóc nauczycielom oraz dyrektorom i pracownikom technicznym szkół w lepszym przygotowaniu uczniów do sprawnego funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Oferowane przez firmę rozwiązania edukacyjne, będące owocem dziesięcioletnich prac wdrożeniowych i badawczych prowadzonych we współpracy z partnerami, pozwalają nauczycielom skuteczniej zachęcić uczniów do nauki, umożliwiają szkołom zapewnienie najwyższego poziomu nauczania oraz ułatwiają administratorom zarządzanie. Intel dostarcza całościowe rozwiązania obejmujące sprzęt, oprogramowanie, treść merytoryczną, infrastrukturę i profesjonalne usługi programistyczne, dzięki którym pracownicy dydaktyczni mogą silniej zaangażować swoich uczniów w proces kształcenia, i umożliwić im osiąganie lepszych wyników w nauce.

Procesor Intel Atom serii Z3000 pozwala uzyskać znakomitą wydajność przy zachowaniu długiego czasu pracy akumulatora. Nowy układ jest najbardziej zaawansowaną i najwydajniejszą platformą stworzoną przez firmę Intel na potrzeby tabletów i innych urządzeń przenośnych, łączącą niewielkie wymiary i małe zużycie energii z dwukrotnie większą mocą obliczeniową1 i trzykrotnie większą mocą układu graficznego2 w porównaniu z procesorami Intel Atom poprzedniej generacji. Nowy procesor czterordzeniowy z obsługą czterech wątków i 2 MB pamięci cache jest również wyposażony w rozwiązanie Intel® Burst Technology 2.0. Duża wydajność umożliwia jednoczesne wykonywanie kilku czynności, w tym wyświetlanie i tworzenie materiałów multimedialnych oraz korzystanie z innych zaawansowanych funkcji interfejsu użytkownika w urządzeniach z systemem Android.


 

Informacje o firmie Fuhu Inc.
Firma Fuhu Inc., która stworzyła tablet nabi, specjalizuje się w projektowaniu, rozwijaniu i sprzedaży przemyślanych produktów i usług powszechnego użytku przeznaczonych dla dzieci. Producent dba o to, aby oferowane przez niego rozwiązania dla dzieci: (1) były zgodne z zasadami odpowiedzialności społecznej, (2) były starannie wykonane, (3) pozytywnie wpływały na życie użytkowników, (4) spełniały wymagania rodziców (zgodnie z dewizą „For Parents. By Parents.®") oraz (5) wspomagały w pierwszym rzędzie rozwój intelektualny najmłodszych. Fuhu Inc. jest najszybciej rozwijającym się przedsiębiorstwem prywatnym w grupie 5 tys. amerykańskich firm notowanych na prestiżowej liście „500|5000" magazynu Inc. Firma ma centralę w El Segundo w stanie Kalifornia oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych (Denver i San Jose), w Chinach, w Hongkongu, w Japonii i na Tajwanie (Tajpej). Więcej informacji można uzyskać na stronach www.fuhu.com i www.nabitablet.com.

Intel — informacje
Intel (NASDAQ: INTC) jest światowym liderem w dziedzinie komputerowych innowacji. Firma projektuje i buduje technologie, które stanowią fundament urządzeń komputerowych współczesnego świata. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com i blogs.intel.com.

Intel i logo Intel, Intel RealSense i Ultrabook to znaki towarowe Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Wszelkie użyte w tekście kryptonimy są nazwami wewnętrznymi stosowanymi przez firmę Intel w odniesieniu do produktów, które znajdują się obecnie na etapie opracowywania i nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej. Intel nie upoważnia klientów, licencjobiorców ani innych osób trzecich do posługiwania się powyższymi kryptonimami w materiałach reklamowych bądź marketingowych dotyczących jakichkolwiek produktów lub usług, w związku z czym ewentualne korzystanie z takich wewnętrznych kryptonimów firmy Intel odbywa się wyłącznie na własne ryzyko użytkownika.

Wszelkie podane produkty, daty i liczby mają charakter wstępny i odzwierciedlają obecne oczekiwania, w związku z czym mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Ponadto Intel może w każdej chwili zmienić parametry techniczne i opisy produktów bez uprzedzenia.

1 Na podstawie średniej geometrycznej pomiarów zużycia energii i wydajności w różnych testach porównawczych. Przy obliczaniu średniej uwzględniono wyniki pomiarów szybkości przeglądania stron i testów obciążeniowych, w tym testu SunSpider* i testów ładowania stron w przeglądarkach Internet Explorer*, FireFox* i Chrome*, testu Dhrystone*, testu obciążeniowego EEMBC* (w tym CoreMark*) oraz testów obciążeniowych w systemie Android* (w tym CaffeineMark*, AnTutu*, Linpack* i Quadrant*), a także szacunkowe wyniki testów SPECint* rate_base2000 i SPECfp* rate_base2000. Testy przeprowadzono w systemach przedprodukcyjnych Silvermont, a ich wyniki porównano z wynikami uzyskanymi przez procesor Atom Z2580. Faktyczne wyniki mogą odbiegać od podanych. Test SPEC* CPU2000* został wycofany z użytku. Testy wydajności, takie jak SYSmark czy MobileMark, przeprowadza się z wykorzystaniem określonych systemów komputerowych, podzespołów, oprogramowania, operacji i funkcji, a zmiana każdego z tych czynników może wpłynąć na wyniki. Zalecamy zapoznanie się z innymi informacjami i wynikami testów wydajności (w tym informacjami o wydajności produktu w połączeniu z innymi produktami), które pozwolą właściwie przeanalizować planowany zakup. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod adresem http://www.intel.com/performance.

2 Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem uzyskania maksymalnej wydajności przy zastosowaniu procesorów marki Intel. Testy wydajności, takie jak SYSmark czy MobileMark, przeprowadza się z wykorzystaniem określonych systemów komputerowych, podzespołów, oprogramowania, operacji i funkcji, a zmiana każdego z tych czynników może wpłynąć na wyniki. Zalecamy zapoznanie się z innymi informacjami i wynikami testów wydajności (w tym informacjami o wydajności produktu w połączeniu z innymi produktami), które pozwolą właściwie przeanalizować planowany zakup. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod adresem http://www.intel.com/performance.

*Inne nazwy i marki mogą być własnością odpowiednich podmiotów.


/źródło - Central and Eastern Europe/
Tel.: 22 570 81 43
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: sobota, 11 stycznia 2014 16:43