Jak wybrać plecak dla Wnuczka Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 06 stycznia 2014 13:44

Jak wybrać plecak dla Wnuczka

Jak wiadomo małe dzieci mają mnóstwo swoich skarbów – chociaż dla nas, dorosłych te same rzeczy nie będą miały już tak dużej wartości.

Dla dziecka najcenniejszą rzeczą może okazać się mały samochodzik, miś któremu urwało się uszko czy książeczka. Maluchy uwielbiają nosić wszędzie ze sobą swoje najcenniejsze rzeczy. Problem często powstaje, gdy chcą je wziąć na spacer, gdyż niejednokrotnie kończy się na tym, że to mama lub tata muszą później „dźwigać" misie lub inne zabawki.

Jednak problem ten można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Wystarczy sprezentować dziecku mały plecak – dostosowany do jego wieku, w którym będzie nosiło ono to, co chce zabrać na spacer. Plecak musi być idealnie dopasowany do ciała dziecka, tak by mu nie przeszkadzał w chodzeniu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając plecak dla malucha?

Przede wszystkim nie może on być ciężki, ani duży. Najlepiej sprawdzają się takie, których waga nie przekracza 0,2 kg. Powinien on być wykonany z miękkiego i delikatnego materiału, tak by nie obcierać delikatnej skóry dziecka. Szelki muszą mieć regulację, aby można było dopasować plecak do rosnącego dziecka.

Dobrze, jeżeli plecak ma zabawny kształt lub wzór np. nawiązujący do różnych zwierząt, które dzieci tak bardzo lubią. Plecak powinien mieć miejsce na włożenie karteczki z imieniem, nazwiskiem dziecka, jego adresem i telefonem do opiekunów. Ułatwi do jego odnalezienie, gdyby zgubiło się na spacerze lub w sklepie.

W niektórych plecakach montowane są tak zwane smycze bezpieczeństwa. Przykładem może być tutaj plecak lampart PacaPod, dostępny w sklepie www.babymama.pl. Takie rozwiązanie daje dziecku częściową swobodę podczas spaceru, ale jednocześnie pozwala rodzicom mieć je pod kontrolą, co jest szczególnie ważne w czasie poruszania się po zatłoczonych miejskich ulicach.

Plecak lampart PacaPod – cena 159 PLN, www.babymama.pl

 

/źródło - /