Podaruj dziecku kreatywny prezent Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 21 grudnia 2013 15:30

Podaruj dziecku kreatywny prezent

Chcesz, by Twoje dziecko było zdolne, pomysłowe i śmiało szło przez życie? Rozwijaj jego kreatywność! W okresie świąteczno – noworocznym będziecie mieć na to dużo czasu i okazji. Podaruj mu prezent, który zapewni dobrą zabawę i rozwinie kreatywność i wyobraźnię malucha.

 

domu kreatywnego dziecka powinno być jak najmniej tradycyjnych zabawek. Pokazujmy maluchowi, że bawić się możemy wszystkim. Garnek można wykorzystać jako hełm, a prześcieradło jako sukienkę. Wymyślanie nowych zastosowań przedmiotów to doskonały rozwój wyobraźni dla dziecka. W ten sposób pokazujemy dziecku jak myśleć twórczo i niestandardowo.
Jakie prezenty świąteczne mogą rozwinąć kreatywność naszej pociechy? Michał Rusinek, pisarz, tłumacz, sekretarz Wisławy Szymborskiej, poleca już od najmłodszych lat podsuwać dziecku książki. - Myślę, że dla dziecka czytanie łączy się z opowiadaniem, a oglądanie obrazków w książkach z rysowaniem. To zachodnia kultura sztucznie rozdzieliła czytanie i pisanie, ucząc nas właściwie tylko czytania i czyniąc konsumentami. Ale prawdziwy czytelnik to taki, którego lektura skłania do tworzenia. Wierzę, że w dzieciach taki właśnie czytelnik tkwi – mówi Michał Rusinek.
Ważne, by dziecko nie spędzało kolejnych wolnych dni przed komputerem czy telewizorem. Namawiajmy je do rysowania, malowania, śpiewania- niestandardowego, np. rysowania innymi kolorami niż zwykle, „wyjeżdżania poza linię", dorysowywania swoich elementów do kolorowanki. -Warto wybrać takie materiały, które zachęcą dzieci do dorysowywania wymyślonych przez siebie elementów i nie podsuwać dziecku gotowych rozwiązań, lecz zachęcić je do tworzenia wymyślania i rozwoju wyobraźni- mówi Joanna Młynarczyk, ilustratorka, autorka książek i kolorowanek dla dzieci współpracująca z edukacyjnym portalem dla dzieci Bazgroszyt.pl.
Na www.Bazgroszyt.pl  znajdziecie mnóstwo pomysłów na kreatywne prezenty: kolorowanki w niestandardowych dużych formatach, np. Bazgroszyty XXL, w których zadaniem dziecka jest dorysowanie własnych elementów i w ten sposób dokończenie ilustracji, książeczki z dołączoną kredką tzw. Bazgrajki (Michała Rusinka i Joanny Olech z ilustracjami Joanny Młynarczyk), gdzie dziecko staje się współtwórcą ilustracji, rozwojowe kreatywne pakiety świąteczne, w których trzeba samemu stworzyć np. ozdoby choinkowe, klasyczne gry np. Memo Minki, które pozwalają poprawić pamięć i koncentrację, a jednocześnie pomagają w nauce emocji u dziecka. Nowość to GIGA Bazgroszyt, czyli ogromna edukacyjna kolorowanka w rozmiarze 120 x 80cm – Ciało Człowieka, ZOO czy Choinka. To doskonałe prezenty świąteczne, które możemy podarować dziecku.
Kupując świąteczne prezenty Bazgroszyt.pl mamy pewność, że prezent nie wyląduje w koszu, a nasze dziecko będzie się świetnie bawić, przy okazji rozwijając swoją kreatywność i grafomotorykę ręki. Na pewno w przyjemny i rozwojowy sposób spędzicie wspólnie ten świąteczny czas.

 

/źródło - Animade PR/

Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 16:55