Pierwsze wspólne Święta Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 21 grudnia 2013 15:26

Pierwsze wspólne Święta

Tradycyjne Święta zazwyczaj co roku odbywają się podobnie – jest to czas by spotkać się z rodziną, porozmawiać, pokolędować. Jednak ten czas wygląda zupełnie inaczej gdy w rodzinie pojawi się nowa, malutka osoba.

 Dziecko w rodzinie zmienia bardzo dużo – w zasadzie całe dotychczasowe życie przewraca się o 180 stopni, stawiając malucha jako priorytet we wszystkich podejmowanych przez rodziców działaniach. Maluch jest też oczkiem w głowie całej rodziny i w Święta traktowany jest ze szczególną uwagą, przebijając swoją osobą nawet Świętego Mikołaja! Dlatego też powinniśmy dzieciaczka już od małego wprowadzać w Świąteczny nastrój. W końcu gdy maluszek zaczyna poznawać świat, warto jest mu pokazać całe jego spektrum. A w Święta jest szczególnie czym się zachwycać!

Jako pierwszy krok pokażmy maluchowi migające światełka na choince. Na pewno się nimi zainteresuje! Dziesiątki lampeczek migających w różnych kolorach są bardzo ciekawym zjawiskiem dla każdej małej osóbki i mają potencjał do przyciągnięcia jej uwagi nawet na dłuższą chwilę. W kolejnym etapie ubierzmy ciepło malucha i zabierzmy go na spacer po śniegu. Tata może nawet pokazać maluchowi jak się lepi bałwana. Gdy zacznie się już ściemniać, poobserwujmy z maluszkiem niebo wypatrując pierwszej gwiazdki. Po powrocie do domu warto opowiedzieć maluchowi historię o Świętym Mikołaju. Fakt, że może niewiele jeszcze z tego zrozumieć, ale na pewno zainteresuje się opowiadaniem rodziców. No i oczywiście najważniejszy punkt programu – prezenty. U niektórych znajdą się pod choinką, a innym dzieciom przyniesie je Mikołaj. Warto podkreślić niezwykłość okazji pięknym opakowaniem prezentów, które sprawi dodatkową radość najmłodszym. Skojarzenie to zostanie w nich na dłużej i magia Świąt przetrwa w ich świadomości aż do... następnego roku.

Uwaga rodzice!
Święta to wspaniały czas dla malucha, jednak rodzice powinni uważać na dziecko ze szczególną atencją. W tym czasie wiele się dzieje, sporo osób też jest obecnych, co czasem powoduje niemałe zamieszanie, w którym nie trudno o wypadek. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, która może skończyć się dla dziecka bolesnym upadkiem. Oczywiście nie wszystkim upadkom jesteśmy w stanie zapobiec. Małe dziecko nie umie jeszcze utrzymywać równowagi, dlatego łatwo się przewraca. Często przyczyną upadków może być śliska podłoga. Jest to problem szczególnie dla raczkujących dzieci, które dopiero co odkryły możliwość samodzielnego przemieszczania się, ale niestety przez śliską podłogę, ich pierwsze próby wędrówek po domu kończą się nabitym guzem i płaczem. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być specjalne, antypoślizgowe rajstopki i skarpetki. Dla dzieci raczkujących dodatkowym zabezpieczeniem na rajstopkach może być warstwa antypoślizgowa nie tylko na stopach, ale również na kolanach lub specjalne nakolanniki z „ABS-em" do zakładania na zwykłe rajstopki lub spodnie. Bogaty wybór wzorów i kolorów wśród skarpet, rajstop i nakolanników można znaleźć w ofercie marki YO!, której producentem jest firma Scorpio Poland. Certyfikaty „Bezpieczny dla niemowląt" i „Bezpieczny dla Dziecka" nadane przez Instytut Włókiennictwa potwierdzają wysoką jakość produktów.

Przeżyjmy pierwsze Święta z maluszkiem w cudowny sposób - niech poczuje magię tego okresu. Zapewnijmy mu atmosferę, którą zapamięta na długo.

Więcej informacji o marce YO! można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/Yoclubpl

 

/źródło - Core PR/

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 20:20