"Żona mormona" Drukuj Email
Wpisany przez abar   
czwartek, 10 września 2009 22:55
 Irene Spencer  „Żona mormona”

Wydawnictwo - Swiat Książki
Warto przeczytać autobiografie osoby, która miała życie tak odmienne od naszego. A Irene urodziła się w rodzinie mormonów i to tych, którzy nielegalnie praktykowali poligamię.
altMimo ostrzeżeń matki, która porzuciła jej ojca poligamistę, sama, zakochana w innym, zdecydowała się na bycie drugą zoną człowieka, którego prawie cale nie znała. Dlaczego? Wierzyła, że tylko taka jest droga do życia wiecznego. Nie wiedziała, ze jej mąż poślubi kolejne kobiety, a ona nie będzie umiała dać sobie rady z zazdrością, życiem na odludziu, często bez elektryczności, nędzą i pracą ponad siły. Urodziła 13 dzieci i dziś ma 118 wnuków. W małżeństwie poligamicznym, mieszkając wraz ze swą liczną rodziną na południu Kalifornii, Meksyku i Nikaragui przetrwała 28 lat. Raz zdecydowała się na ucieczkę, ale na krotko. O swoje zmarnowane życie i zdrowie obwiniała męża, chociaż decyzje o jego poślubieniu podjęła bez żadnego nacisku. Po latach próbuje zgłębić, co nią kierowało i jak wytrzymała taki szmat czasu w ciężkich warunkach. 
 
abarOd redakcji:

Aby skomentować ten tekst, zapraszamy do zakładki „Babcine forum dyskusyjne”.

Nie trzeba się logować. Wystarczy kliknąć w „Stronie startowej” w „Forum Babcia Polka”, a potem w „Nowy wątek” (zielone) i wpisać swój komentarz, a na zakończenie podać numerek znajdujący się na żółtym tle wpisując  go w rameczkę i kliknąć w „Dalej”. To wszystko.
Zapraszamy do dyskusji