Czym się kierować przy wyborze prezentu mikołajkowego dla przedszkolaka? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 02 grudnia 2013 11:09

Czym się kierować przy wyborze prezentu mikołajkowego dla przedszkolaka?

Zbliża się grudzień, a wraz z nim Mikołajki – jedno z najbardziej lubianych przez dzieci świąt. Wybierając prezent mikołajkowy dla przedszkolaka, pamiętajmy, aby zabawka nie tylko sprawiała dziecku radość, ale i skutecznie wspierała jego rozwój. Wiek od 3 do 5 lat to czas intensywnego rozwoju, zarówno pod względem intelektualnym, jak i motorycznym.

Zmysły małego człowieka wyostrzają się, pozwalając mu jeszcze dokładniej spostrzegać otaczający go świat. Dzieci doskonalą nabyte już umiejętności, zadają mnóstwo pytań, wręcz chłoną wiedzę. Wiek przedszkolny to okres zabawy, która daje najmłodszym możliwość wyrażania emocji, a przez to ułatwia ich przeżywanie. Działalność podejmowana wówczas przez dzieci ma charakter twórczy, prowadzi do samodzielnego poznawania i przekształcania rzeczywistości.

Przedszkolaki bardzo szybko się uczą i zapamiętują. W myśl zasady „nauka poprzez zabawę", warto wybrać dla dziecka zabawkę edukacyjną charakteryzującą się ciekawym wyglądem i zaskakującymi funkcjami. Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszą się zabawki interaktywne, na przykład zabawkowe laptopy lub telefony. Dzięki wesołym dźwiękom, kolorowym obrazkom i światełkom, dziecko ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, poznaje pierwsze literki, cyferki, kształty, kolory oraz ich wymowę, a jednocześnie doskonale się bawi. W tym zakresie, dużą rolę odgrywają też zabawy typu memory, takie jak quizy, rebusy, zagadki oraz puzzle, które ćwiczą logiczne myślenie oraz wzbogacają słownictwo.

Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się poprzez naśladowanie dorosłych. Fascynują je zajęcia rodziców, ciekawi je to, co się dzieje wokół. Ponieważ dziewczynki przeważnie pragną być takie jak ich mamy, ogromną radość sprawią im zabawki imitujące obowiązki mamy, na przykład lalki typu bobas, którymi można się zaopiekować, kasy sklepowe oraz zestawy do przygotowywania podwieczorku lub sprzątania. Natomiast doskonałym prezentem dla chłopca, który naśladuje zachowania swojego taty, są narzędzia do majsterkowania, zestawy małego budowniczego lub klocki, ciężarówki czy też samoloty.

TOP 5 prezentów dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat wg Agito.pl

Prezenty dla dziewczynek:

1. Play-Doh Księżniczki Disneya Bella Na Przyjęciu
Po raz pierwszy dziewczynki mogą wyczarować magiczny świat księżniczek z ciastoliny Play-Doh. Zabawa z ciastoliną, niezwykle plastyczną i bezpieczną dla zdrowia dziecka masą, pobudzą wyobraźnię, rozbudza ciekawość i poprawia zdolności manualne dziecka. W zestawie akcesoria, czajniczek, filiżanka oraz dwie tuby kolorowej Ciastoliny. Cena w Agito.pl ok. 26, 99 zł

 

 

 

2. Littlest Pet Shop Zwierzak do dekorowania BUNNY
Niezwykle kreatywna zabawka, która pozwala dziecku stworzyć własnego, ulubionego LPS'a! W zestawie znajdują się niezbędne akcesoria do dekorowania. Cena w Agito.pl ok. 49,99 zł.

 

3. Mega Bloks First Builders Różowa Torba klocków
Idealne klocki dla dziecka już od pierwszego roku życia. 60 elementowy zestaw klocków Maxi (do 6 cm wysokości), zawiera nowe żywe kolory klocków. Pozwalają one tworzyć jeszcze bardziej kreatywne dziecięce konstrukcje. Cena w Agito.pl ok. 54,99 zł.

 

 

 

Prezenty dla chłopców:

1. Play-Doh Zestawy budowlane Żwirownia ciastolina

Ciastolina to miękka masa plastyczna, dzięki której dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą. Zabawa pobudza wyobraźnię przedszkolaka, pomaga rozróżniać kolory oraz rozwija zdolności manualne. W asortymencie żwirownia i cegielnia z murarskimi akcesoriami. W każdym zestawie pojazd budowlany. Każdy z zestawów sprzedawany jest oddzielnie. Cena w Agito.pl ok. 45,99 zł

 

2. Wader Super Truck śmieciarka
Pojazd wyposażony w dwa kosze oraz otwierany kontener, w którym umieszczono taśmociąg umożliwiający przesuwanie mieszczących się w nim przedmiotów lub opróżniać go z nich. Cena w Agito.pl ok.58,99 zł

3. LEGO DUPLO Quad farmera
Klocki LEGO z serii DUPLO przeznaczone są do budowania dla dzieci najmłodszych, o małych rączkach i wielkiej wyobraźni. Lego Duplo to mnóstwo pomysłów na zabawę i radość z obserwowania jak dziecko wciela w życie swoje pomysły. Zestaw zawiera quad, farmera, zbiory truskawek i łopatę. Quad wyposażony jest w skrzynkę, którą można również z niego zdjąć. Dzięki niemu farmer dostarczy każdemu świeże truskawki. Cena w Agito.pl ok 31,99 zł

 

 

 

/źródło - /

Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 16:53