Zostań czarodziejem w swoim domu! Czaruj z dzieckiem! Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 25 listopada 2013 15:15

Zostań czarodziejem w swoim domu! Czaruj z dzieckiem!

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny i noworoczny. W tym czasie będziemy spotykać się z rodziną, świętować i radować się miłymi chwilami. Będzie też dużo czasu, na to aby zacieśnić więzi ze swoimi dziećmi, z uwagi na to, że maluchy nie będą musiały uczęszczać na zajęcia szkolne czy przedszkolne, a rodzice wychodzić do pracy.

Jak spędzić ten czas by nikt się nie nudził? Oczywiście na wyśmienitej, wspólnej zabawie. Jednak trzeba pamiętać, by wybrana zabawa była ciekawa dla wszystkich i twórcza.

Wiele osób może się zastanawiać, w jaki sposób wygospodarować chwilę dla dzieci, kiedy wszystko musi być przygotowane idealnie na przyjście gości. Jednak nie należy się denerwować, ponieważ również świąteczne przygotowania mogą być świetną wspólną zabawą, tym bardziej, że małe dzieci uwielbiają pomagać w kuchni przy przygotowywaniu niektórych posiłków. Świetną wspólną zabawą dla całej rodziny może być pieczenie ciasteczek. Nie trzeba tutaj żadnych kosztownych akcesoriów – wystarczy zakupić zabawne foremki do wycinania ciastek – np. takie, które swoim kształtem nawiązują do świąt. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże można pozwolić mu wycinać ciasteczka. Mniejsze dzieci mogą wskazać na kształt, jaki mają mieć wypieki. Po upieczeniu pyszności cała rodzina może zasiąść do stołu i dekorować ciastka na różne sposoby – lukrować, posypać cukrem pudrem lub specjalnymi cukierkami. Później można zrobić konkurs na najładniejsze ciastko. Pamiętać jednak trzeba, żeby trochę wspólnych wypieków schować, gdyż znikają one w zastraszającym tempie.

Dzieci lubią spędzać czas z rodzicami, szczególnie gdy ci z nimi malują lub rysują. Kiedy mamy więcej czasu możemy pozwolić sobie na realizację naprawdę dużego projektu. Jednak, aby tego dokonać musimy się przygotować trochę wcześniej i zorganizować kilka niewielkich kartonów lub jeden duży oraz farby, kredki, pastele itp. Z mniejszych kartonów można zrobić na przykład wagony pociągu – każdy będzie odpowiedzialny za wykonanie jednego wagonu. Może na nim namalować swoje ulubione rzeczy lub marzenia. Z dużego kartonu z kolei można zrobić dom, rakietę kosmiczną bądź nowoczesny automobil. Tak naprawdę jest tylko jedno ograniczenie w tej zabawie – Wasza wyobraźnia.

Kolejną propozycją zabawy, która zaangażuje całą rodzinę i nie będzie generowała przy tym dużych kosztów jest pokaz sztuczek magicznych. W każdym domu znajdą się przedmioty, o których nawet nie wiedzieliśmy, że mogą być akcesoriami przydatnymi magikowi. W czasie wymyślania i wykonywania sztuczek magicznych pomocna może okazać się książeczka Czaruj z dzieckiem – 30 magicznych sztuczek, którą znaleźć można w sklepie www.babymama.pl. Na kartach zostały w prosty sposób przedstawione przez zawodowego iluzjonistę sztuczki, które zachwycą każdego widza. Taka zabawa rozwinie wyobraźnię dziecka, jego kreatywność i pomoże w wyjaśnieniu niektórych zjawisk fizycznych.

Czaruj z dzieckiem – 30 magicznych sztuczek, cena 29,90 PLN, www.babymama.pl

 

/źródło - /

 

Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 16:52